První dojmy: elegantní Amazfit GTS 3 jsou extrémně lehké hodinky nabité funkcemi

5
První dojmy: elegantní Amazfit GTS 3 jsou extrémně lehké hodinky nabité funkcemi
Fotografie: Ioannis Papadopoulos, mobilenet.cz
  • Displej s uhlopříčkou 1,75" nabízí skvělou čitelnost
  • Hodinky mají GPS i otočnou korunku

Společnost Amazfit má bohaté zkušenosti s výrobou chytrých hodinek a již brzy na náš trh oficiálně uvede model s označením Amazfit GTS 3. Jaké jsou naše první dojmy?

Rose pro dámy

Chytré hodinky Amazfit GTS 3 dorazily do redakce v barevném provedení Rose, která je někde na pomezí růžové/bronzové a cílí primárně na něžné pohlaví. Na první pohled se jedná o pěkně zpracované hodinky populárního obdélníkového tvaru, jež mají příjemný benefit v podobě velmi nízké hmotnosti (necelých 25 gramů), takže o nich na zápěstí v podstatě ani nevíte. Praktická je rovněž otáčecí korunka na pravém boku hliníkového pouzdra, pomocí které se můžete pohybovat v menu a její otáčení doprovází jemné vibrace.

Navzdory kompaktním rozměrům jsou Amazfit GTS 3 překvapivě vybaveny velkým 1,75" displejem s více než dostatečnou jemností 341 PPI a vysokým jasem, takže není problém s čitelností ani na přímém slunci. Potěší také velmi bohatá nabídka ciferníků (více než 100), díky které si lze upravit vzhled hodinek dle představ uživatele. Pochopitelně nechybí ani možnost velmi snadno vyměnit řemínky díky implementaci klasického mechanismu s „pružinkami“.

Změří i e-sport

Ze sportovních a zdravotních funkcí zaujme podpora senzoru SpO2, pokročilého měření srdečního tepu (BioTracker PPG 3.0), sledování menstruačního cyklu, monitoring spánku, stresu a další. Aktivní sportovce pak jistě potěší více než 150 dostupných režimů, mezi kterými najdeme kromě klasických aktivit, jako je chůze, běh či plavání také skákání přes švihadlo nebo dokonce disciplínu „e-sport“ s ikonkou panáčka sedícího za počítačem.

Na jedno nabití, které probíhá pomocí magnetické kolébky zakončené USB-A (která je součástí balení), by měly hodinky zvládnout zhruba dva týdny používání a přibližně jeden týden při náročnějším využívání (častějším monitoringu sportovních aktivit, déle zapnutém displeji apod.) V našem testu, který pro vás již chystáme, se tak rozhodně zaměříme nejen na výdrž, ale také například na přesnost měření či možnosti odpovídání na přijaté notifikace.

Amazfit GTS 3

Spárování hodinek s chytrým telefonem probíhá pomocí aplikace Zepp pro Android i iOS a obsahuje relativně podrobné možnosti úprav, ale také klade vysoké požadavky na udělení uživatelských oprávnění. Již k samotnému spárování je tak například nutné aplikaci udělit přístup k poloze, přestože ke spárování dochází skrze Bluetooth. Do komentářů nám nezapomeňte vaše dotazy i náměty, na co bychom se měli během testování Amazfit GTS 3 zaměřit.

Amazfit GTS 3

Rozměry42,4 × 36 × 8,8 mm, 24,4 g
DisplejAMOLED, 1,75" (390 × 450 px)
Fotoaparát
Procesor
Paměťúložiště: 4 GBne
Akumulátor250 mAh, doba nabíjení: 1:30 hodin
Související články
Diskuze ke článku
Ladislav Polický
Ladislav Polický
Již k samotnému spárování je tak například nutné aplikaci udělit přístup k poloze, přestože ke spárování dochází skrze Bluetooth... To bude zřejmě tím, že BT patří v Androidu už pěkně dlouho k polohovacím službám, takže to oprávnění prostě udělit musíte. Nic takového, jako udělit přístup jen k BT neexistuje. Vážně je nutné psát v článku na specializovaném webu takové kraviny?
Milan Votruba
Milan Votruba
Máš češtinu?
Má kalendář a kalkulačku?
Lukas Klima
Lukas Klima
Otočná korunka u digitálek, takový nesmysl. Jedničky mám ještě v šuplíku a právě to tlačítko mě štvalo nejvíc, protože se často při ohnutí ruky zmáčklo. Kdy už se ti číňani zbaví těch čudlů zboku, ty jejich hodinky vypadají jako nějaké staré stopky.
Petro Hermi
Petro Hermi
Bude v nich v brzké době čeština? Popřípadě alternativa těchto hodinek v cz?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze