Pro HTC One X je k dispozici významná aktualizace

27

HTC One X během svého krátkého působení na trhu obdrželo již tři aktualizace v řadě. Ty především odstraňovaly chyby a výkon telefonu. Ovšem čtvrtá aktualizace je mnohem významnější. Přináší novou verzi Androidu 4.0.4, novou verzi Sense 4.1 a další množství různých vylepšení. HTC ji nazývá jako servisní aktualizaci.

HTC One X - oficiální fotografie

TIP: Recenze HTC One X – Velkolepá jednička

Majitelé vlajkové lodi HTC One X by měli zbystřit. Od včerejšího dne totiž HTC začalo s uvolňováním aktualizace číslo 2.17.401.2, označované jako "Maintenance Release". Ta přináší celou řadu změn a novinek. Klíčovou změnou je integrace nové verze Androidu 4.0.4. Tato verze se obecně vyznačuje vylepšením pohotovostní výdrže, zvýšením výkonu a odstraněním celé řady bugů a jiných chyb. Další důležitou změnou je nová verze uživatelské nadstavby Sense 4.1. Nová verze Sense zjednoduše práci se záložkami internetového prohlížeče, ve fotoaparátu zlepšuje funkčnost vyvážení bílé a rovněž optimalizuje rychlost a plynulost kontinuálního zaostřování. Nová je i klávesa pro přepínání mezi přední a zadní kamerou. V oblasti grafiky u nového Sense došlo k vypuštění některých 3D prvků a přibyla i nová živá tapeta, která zlepšuje výkonnost samotného přístroje. Celkově by mělo být prostředí čistší a výkonnější.

Čtěte

V ostatních změnách se uvádí lepší optimalizace paměti RAM a její nakládání s ní a zlepšení celkové stability přístroje. Softwarovou záplatu obdrželo i zvukové vylepšení Beats Audio. Uživatelům usnadní přihlášení do sítě Facebook nová funkce Single Sign-in for Facebook. Stačí jedno přihlášení pro všechny aplikace v telefonu, využívající tuto sociální síť. Odpadá tak několikanásobné, na sobě nezávislé přihlašování do různých aplikací.

Aktualizace je dostupná prostřednictvím technologie OTA. K jejímu stažení je zapotřebí být v dosahu bezdrátové sítě Wi-Fi nebo mít datový tarif s vysokým limitem FUP.

Některé názory uživatelů

Na internetu se již objevují některé první dojmy z aktualizace. Uživatelé uvedli, že nové Sense 4.1 je citelněji rychlejší, nabízí rychlejší a svižnější odezvu díky částečnému omezení některých 3D prvků. Vyšší výkon má údajně na svědomí i nová živá tapeta. Doslova citelný nárůst výkonu je znát ve výsledcích provedených v programu Quadrant, ve kterém se skóre s novou aktualizací zvedlo na neuvěřitelných 5900 bodů. Dále se zlepšila i pohotovostní výdrž baterie a zahřívání již není tak znatelné.

S novou aktualizací dosáhlo One X výsledku v Quadrantu obdivuhodných 5900 bodů

Co vy čtenáři? Byla vám již nová aktualizace nabídnuta? Zaznamenali jste i jiná vylepšení, než jsme uvedli v tomto článku? Registrujete nějaké bugy, či nedostatky? Podělte se s námi i ostatními čtenáři v diskuzi pod článkem níže.

TZ: HTC
Související články
Diskuze ke článku
Michal
Ještě jste zapoměl na tlačítko menu, teď už se dá vyvolat pravým fotykovým tlačítkem. Jinak ta aktualizace se povedla, všechno je krásně plynulý.
mich z mich
Ešte keby niečo pre starsie modely z roku 2011 (sensation x e).Tiež by sa mu zislo trošku popostrčiť....
gotys
Mohu potvrdit, plynulost je nyní maximální a při pohledu na graf baterie je perfektně zvládnuté řízení spotřeby energie (přes noc úbytek 2%). Mám doma i Xperii S a tak mi nedalo porovnat fotografie. One X je bez diskuze lepší a dovolím si říct, že je nejlepší Android fotomobil (po této aktualizaci)
Martin
Aktualizaci malou 1800mAh baterii nenahradis :-)

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze