mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Nuu Konnect i1 je dokonalý společník pro digitální nomády

autor:
, vydáno:

Společnost Nuu mobile představila na letošním CESu zajímavý 4G LTE bezdrátový modem, který vám nabídne možnost připojení přes Wi-Fi ve více než 100 zemích za lokální ceny. Získáte s ním rychlá mobilní data pro všechna svá zařízení bez toho, abyste museli platit drahé roamingové poplatky.

S Nuu Konnect i1 nepotřebujete při cestování shánět v každé zemi místní SIM nebo řešit roamingové poplatky, abyste se dostali na co nejmenší náklady. Stačí vám pouze toto zařízení a poplatky hradíte přímo Nuu mobile. Jejich výši nicméně nikde neuvádí.

Modem má podobu krabičky se zaoblenými rohy o rozměrech 127 × 68,58 × 12,7 mm a je tak stejně velký jako běžný mobilní telefon. Pouze je o něco silnější. Elegantní design přitom kombinuje vroubkovaný stříbrný rámeček s černou přední a zadní stranou. Na přední straně jsou dva indikátory v podobě LED diod. Režim modemu signalizují tři dvoubarevné LED, zatímco sílu signálu ukazují čtyři jednobarevné LED.

Nuu Konnect i1

Uvnitř bychom našli interní paměť o kapacitě 512 MB, 4 GB RAM a hned dva modemy Qualcomm MSM8909 a Qualcomm MSM8208, které zvládají mobilní sítě GSM 850/900/1800/1900 MHz WCDMA 1/2/4/5/8 EVDO BC0/BC1. LTE nabízí rychlost až 150 Mb/s v pásmech FDD 1/2/3/4/5/7/8/17/20 a TDD 39/40/41.

Škoda jen, že Wi-Fi, přes kterou k modemu připojíte svá zařízení, je pouze ve verzi 802.11 b/g/n, a chybí tudíž protokol ac. Z dalších možností připojení je zde ještě Bluetooth 4.1 a Konnect i1 podporuje i lokalizační funkce přes GPS a A-GPS. Kromě funkcí mobilního modemu, kdy může být najednou připojeno až pět zařízení, můžete přes Konnect i1 provozovat i hlasové hovory nebo posílat textové zprávy bez dalších poplatků přes internet. Integrovaná baterie o kapacitě 3 600 mAh se dobíjí přes microUSB 2.0 o výdrži se výrobce nezmiňuje.

Zdroje: intl.nuumobile.com

Tagy článku: ,

Související články

GadgetMix: speciální CES edice z Las Vegas (3. díl) | vydáno
GadgetMix: speciální CES edice z Las Vegas (2. díl) | vydáno
Ockel Sirius A je minipočítač s displejem a Windows 10 (CES) | vydáno
6

přidat názor do diskuze

Vyberte službu pro přihlášení:
Google

Odpovědět na tento názor uživatele :

další zajímavé články na mobilenet.cz

recenze4Recenze HTC U Ultra: ani tři trumfy nejsou spásou
vydáno |
Michal Pavlíček
| recenze
Tchajwanské HTC je výrobce, kterého se nebojíme nazvat nezmarem. Ačkoliv neprožívá zrovna vydařená léta, vždy se snaží přinést co nejlepší telefon. Je to případ i letošního roku a modelu U Ultra. Ten chce zaujmout stylovým vzhledem, dvěma displeji či důrazem na kvalitní zvuk. Navrch přihazuje výkonný hardware a nového asistenta.
18Apple akademie: jak prodloužit výdrž iPhonu?
vydáno |
Michal Marek
| článek
iPhone je, podobně jako další moderní smartphony, mimořádně výkonný a chytrý. Inteligentní funkce ovšem často vyžadují využívání různých senzorů, připojení k internetu i třeba zjišťování polohy, což je náročné na energii a uživatel brzy zjistí, že za výkon a funkčnost smartphonu platíme svou cenu – telefony musíme prakticky denně nabíjet.
11Retro: Sony Ericsson T610 – švédsko-japonská legenda
vydáno |
Michal Pavlíček
| článek
Celou jednu dekádu fungovalo spojení švédského Ericssonu s japonským Sony. Během této nezanedbatelné doby jsme se dočkali hned několika povedených telefonů, které se nesmazatelně zapsaly do mobilní historie. Bezpochyby se mezi ně řadí také kultovní Sony Ericsson T610, který před téměř 15 lety zaujal vzhledem i výbavou.