Nordic Telecom posiluje svou pozici před aukcí na 4. operátora důležitou akvizicí

11
Nordic Telecom posiluje svou pozici před aukcí na 4. operátora důležitou akvizicí
  • Nordic Telecom a investiční skupina DRFG se dohodly na převodu 50% podílu ve společnosti Libli na Nordic Telecom
  • V tiskovém vyjádření společnost akvizici označuje za významné posílení pozice společnosti na telekomunikačním trhu před chystanou aukcí na čtvrtého mobilního operátora
  • Společnost Libli je významným poskytovatelem telekomunikačních služeb zejména na území Moravy

Nordic Telecom a investiční skupina DRFG se podle oficiálního vyjádření na nordictelecom.cz dohodly na převodu 50% podílu ve společnosti Libli. Nordic Telecom podle svých slov tímto krokem významně posiluje svou pozici na telekomunikačním trhu před chystanou aukcí na čtvrtého mobilního operátora. DRFG se chce nadále soustředit výhradně na rozvoj své strategické telekomunikační investice ve společnosti Suntel Group, která se zaměřuje na výstavbu a servis telekomunikačních sítí ve střední a západní Evropě.


Nordic Telecom Holding a. s. získá 100% kontrolu ve společnosti Libli s. r. o., která je významným poskytovatelem telekomunikačních služeb zejména na území Moravy. Se společnostmi DRFG a. s. a DRFG Telco Management a. s. podepsal Nordic Telecom Holding a. s. smlouvu o odkupu jejich 50% podílu. Zbývajících 50 % vlastní Nordic Telecom již od konce roku 2017. Cena transakce nebude po dohodě stran zveřejněna.

Libli, které je již dnes významným poskytovatelem pevného internetu zejména na Moravě, vnímáme jako dlouhodobou investici. Naším cílem je stát se do dvou let třetím největším poskytovatelem pevného internetu v Česku. V číslech to znamená pokrytí 1,3 milionu domácností a poskytování služeb 330 tisícům zákazníků,“ poznamenal k transakci Jan Čornej, výkonný ředitel Nordic Telecom.

Tato transakce zapadá do strategie DRFG. Od začátku jsme plánovali, že Libli nebudeme dlouhodobě držet. Náš exitový horizont počítal s rokem 2021. K rychlejšímu postupu došlo díky oboustranně výhodné dohodě s naším partnerem Nordic Telecom,“ říká Roman Řezníček, ředitel telekomunikační divize DRFG. Obě společnosti se dohodly na další spolupráci nejen v oblasti telekomunikační výstavby, ale i obchodu a distribuce.

Investiční skupina DRFG se v rámci oblasti telekomunikací bude nyní dále plně věnovat mezinárodním infrastrukturním projektům a rozvoji společnosti Suntel Group. Ta aktuálně sdružuje společnosti zaměřující se na výstavbu a servis telekomunikačních sítí. Její tržby v roce 2018 dosáhly téměř miliardy korun. Cílem celé skupiny Suntel Group je do tří let akvizičně a organicky vyrůst do velikosti tržeb 4 miliardy korun a počtu 2 000 zaměstnanců. Zároveň má ambici stát se lídrem v oblasti výstavby 5G sítí.

Ziskem 100% podílu v Libli s. r. o. (dříve Suntel Net) Nordic Telecom posílil svou pozici v oblasti akvizic na trhu poskytovatelů internetového připojení. Libli je zkušeným regionálním internetovým providerem zejména na území Moravy, který poskytuje služby připojení k internetu a IPTV prostřednictvím nejmodernějších technologií na českém trhu, včetně optických sítí a unikátního 5G bezdrátového připojení.

Touto akvizicí pokračuje Nordic Telecom v expanzi na telekomunikačním trhu. V současnosti již vlastní dva bloky kmitočtů spektra 3,7 GHz, kde již firma spustila vlastní vysokorychlostní 5G internet. Nordic Telecom má také ambici usilovat v plánované podzimní aukci o mobilní frekvence, a stát se tak čtvrtým plnohodnotným mobilním operátorem v Česku.

Související články
Diskuze ke článku
Porydge
Záznam z jednání velké trojky a Nordicu

T-mobile, O2, Vodafone: “Nechceš s náma prodávat desetkrát dráž než jinde v Evropě?”

Nordic: “Hmmm... Tak joooo.”
pet
Doufám že podmínkou státu v první řadě bude tarif volání, sms a neomezená data do 200 kč proto aby firmu vybrali! Jednoduše si to přece stát může dát minimálně na pět let jako podmínku..
Zákazník Nordica (bývalý)
Byl jsem zákazníkům U:fona, AirTelecomu, Nordic aktuálně. Zákazníkem jsem byl cca 15 let, před rokem a půl zrušili mobilní, bezdrátový internet CDMA, a měsíc před vypnutím to jen oznámili, BEZ ekvivalentní náhrady. Náhradou dali možnost si zakoupit modemy v nabídce dva druhy, naprosto nevhodné a k tomu tarify s FUP cca 8 giga, a cena stejná jak při původním neomezenem. Když jsem psal email řediteli Dočkalkovi, ani se nenamáhal odepsat. Infolinky nikdo nezvedal. Pozor, tato firma se chová jako dojná kráva, Nenaleťte jejich budoucím nabídkám.
pikatchu
to na to jdes hodne zhurta, hned 2 kila... dneska stoji s 1,5GB 6 stovek tarif, takze bych to videl na 6 stovek za volani+sms a treba 100GB dat. Za 5 stovek uz treba jen 20GB a za 4 kila 10GB. Neverim ze nekdo nabidne do 5 stovek nolimit data a pokud, bude nekde klauzulicka, ze kdyz budes moc nasavat, pujde dolu speed. A jeste se taky musi pocitat s tim, ze stavajici trojka ma velike az enormni rezervy v pripadnych slevach vsech tarifu... co je dnes za 8stovek, muze byt pres noc pulka i mene... oni si nenechaj pretahavat ovecky tak snadno...

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze