Motýli odlétají a lidé si oddechnou. Apple se vrací ke starým klávesnicím

13
Motýli odlétají a lidé si oddechnou. Apple se vrací ke starým klávesnicím
  • Nový mechanismus připomíná nůžky a má být odolnější
  • Zvětšená tloušťka nemá být ve finále poznat
  • Letos jen v jednom modelu, v dalších až v roce 2020

Když Apple představil v roce 2015 12palcový MacBook, prakticky okamžitě se stal terčem kritiky kvůli klávesnici. Ta totiž ve snaze o úsporu místa přešla na jiný mechanismus, který se označuje jako motýlkový. Nízký zdvih sice ušetřil místo a někomu mohl vyhovovat i při psaní, ale sebemenší nečistota vniknuvší dovnitř způsobila nefunkčnost. Apple se sice snažil problém řešit nejrůznějšími konstrukčními úpravami, ale žádná z nich nedokázala problém plně vyřešit. I přesto se toto konstrukční řešení dostalo do dalších produktových řad. Jak je problém velký ukazuje například petice na change.org, kterou podepsalo 37 tisíc lidí.

MacBook Pro funkční klávesy

Server neowin.net s odvoláním na slova analytika Ming Chi-Kua předpovídá, že letošní 16palcový MacBook Pro by měl přijít se zcela novým mechanismem, který ze všeho nejvíc připomíná nůžky. Měl by být o něco robustnější, ale milimetry navíc zákazník ve finálním produktu údajně nepozná. Naopak se může těšit na výrazně vyšší spolehlivost.

Apple chce v zavádění postupovat opatrně, a tak nový druh klávesnice bude vyhrazen prozatím tomuto modelu. Do dalších produktových řad se podívá až v roce 2020.

Související články
Diskuze ke článku
Mio
Jak, jak může člověk koupit ty MacMrdky? Konstrukčně nezvládnutý, klavesnice několik let špatně, chlazení poddimenzované, servis téměř nemožný, ...
Joe Black
Joe Black
Prosím o minutu ticha za všechny majitele Macbooků s buttlefly klávesnicemi.
Offečka Jablečna
O Apple by měl psát někdo, kdo tomu rozumí a ne nějaký Pòvl na Acer za pět litrů z bazaru.
Lukáš
Kdy už konečně vyjde objektivní kritický clanek o tom jak po smrti Jobse jdou Apple inovace do háje .... Poslední masová inovace byla touch ID co všichni okopírovali a všichni to používané ... 3D končí ,face ID byla taky slepá větev.apple nemůže kvůli tomu udělat skutečně bezrámeckovi displej a asi přejde zpátky na čtečku pod displejem,"popelnicovi" Mac pro ,propadák ,blbost co nikdo nepoužívá (masové samozřejmě) touch bar , teď klávesnice... Není už toho dost na to ,aby to stálo za článek,,video milá redakce ?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze