Mapy.cz vylepšují funkci Stopař pro přesnější statistiky

4
Mapy.cz vylepšují funkci Stopař pro přesnější statistiky
  • Po půl roce přichází turistická aplikace Mapy.cz s dalším vylepšením funkce Stopař
  • Novinkou je možnost volby Autopauza, která rozpozná v reálném čase, co daný uživatel právě dělá za aktivitu, a je schopná okamžitě reagovat na změnu jeho pohybu, například v momentě, kdy se člověk zastaví
  • Lidé mohou vychytávku používat od dnešního dne, a to prostřednictvím operačních systémů Android a iOS
  • Funkce Stopař se navíc nově spustí po dvojitém kliknutí na displej.

Chceme, aby si lidé mohli naplno užít sportovní výkon nebo výlet, díky tomu, že se aplikace o vše postará. Volba Autopauza je užitečná pro všechny, kteří chtějí skrze naši aplikaci sledovat svůj pohyb a jde jim o přesnější hodnoty dosaženého výkonu,“ upřesňuje Jakub Faifer, produktový manažer Mapy.cz, a dodává, že volba automatického přerušení zaznamenávání trasy je volitelná a snadno se změní v nastavení aplikace.

Funkce Stopař má novou vychytávku. Autopauza sleduje a měří pohyb za vás

Když si lidé dají na výletě obědovou pauzu a zapomenou Stopaře zastavit, Autopauza změnu automaticky zaznamená. Díky chytré volbě tak nyní budou uživatelé disponovat přesnými údaji o čase a průměrné rychlosti na trase. V minulosti se například stávalo, že ho uživatelé třeba sice ručně pozastavili, ale zase jej zapomněli znovu spustit a chyběla jim ve statistikách část výletu.

Když si lidé dají na výletě obědovou pauzu a zapomenou Stopaře zastavit, Autopauza změnu automaticky zaznamená.

Stopaře nově spustí dvojí kliknutí

V rámci podzimní aktualizace aplikace Mapy.cz došlo na základě zpětné vazby od uživatelů i k úpravě týkající se spuštění Stopaře, a to prostřednictvím dvojitého kliknutí. „Ze statistik víme, že ho lidé občas spustili nechtěně, proto jsme přišli s tímto řešením,“ dodává Faifer.

Služba Mapy.cz svým uživatelům umožňuje vyhledat atraktivní místa v okolí, poskytuje tipy na zajímavé výlety, ať už pěšky, na kole, nebo autem. Samozřejmostí je i doporučování nejbližších restaurací, hotelů nebo zastávek městské hromadné dopravy. Mapy.cz prostřednictvím webu a aplikací denně využije 750 tisíc lidí.

Stáhnout Mapy.cz

Google Play (zdarma) App Store (zdarma) Microsoft Store (zdarma)

Diskuze ke článku
Lukáš
Uvidíme jak to bude v praxi fungovat. Spuštění stopaře dvojím kliknitím je užitečná věc. Nějakou tisícovku km už jsem s ním zaznamenal. Chci se zeptat, je možnost mít mapy.cz v chytrých hodinkách a nechat se jimi navigovat?
Řezňýk
Šmírovat, fízlovat, sledovat...
jinryd
Tak na automatické pozastavení se mooooc těším. Uměla to už apka SmartMaps, z jejíhož základu Mapy.cz vycházejí. Je to divné, když vám apka měří čas výletu, když jste na obědě
Jirka
Je možné trasy přenést z telefonu do PC? Stále se mi to nedaří. Jirka

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze