Mapy.cz dostávají novou podobu mobilní aplikace a funkci Moje mapy

Mapy.cz dostávají novou podobu mobilní aplikace a funkci Moje mapy
  • Turistická aplikace Mapy.cz vstupuje do letní sezony s několika zásadními novinkami
  • Kompletní proměnou prošly mobilní aplikace pro operační systémy Android a iOS
  • Vylepšená funkce Moje mapy, dříve Batůžek, cestovatelům umožní přehledně si vytvářet a organizovat složky s důležitými informacemi zaznamenaných v průběhu cest

Zcela nové podoby a společných inovací se dočkaly mobilní aplikace pro operační systémy Android a iOS. „Největší důraz je kladený na samotnou mapu, protože od našich uživatelů víme, že je to základní prvek aplikace, na který se mohou spolehnout, a proto je nyní roztažena přes celý displej a dostala podporu pro otáčení prsty. Pohráli jsme si i s měřítkem mapy, které jsme posunuli k intuitivnímu ovládání tím, že si na mapě sami cokoli změříte dvěma prsty položenými na displej,“ říká Jakub Faifer, produktový manažer služby Mapy.cz.

Vylepšená je i funkce Výlet po okolí, díky které si od teď cestovatelé mohou kdekoli na světe naplánovat okruh kolem místa, kde se aktuálně nachází. Pomůže zejména v situacích, kdy lidé mají na výlet jen omezený čas a neví, kam se stihnou dopravit. „Zlepšili jsme a budeme dále rozvíjet naši unikátní funkci Výlet po okolí, kterou jsme naučili v aplikacích fungovat i offline a kdekoliv po světě. Když máte dvě hodiny času a nevíte kam vyrazit, funkce poradí,“ upřesňuje Faifer.

Podoba aplikace Mapy.cz do jara 2018

Funkce Stopař, kterou lidé využijí při sledování své výkonnosti, zlepšení orientace v terénu a zaznamenání samotného výletu, dostála také vylepšení. Nově umí rozpoznat aktivity, které lidé dělají a umožňuje rovnou ukládat veškeré jejich záznamy a kategorizovat je podle druhu aktivity a času. „Zapracovali jsme zatím část změn jako například rozpoznání aktivity. Zároveň plánujeme další vylepšení, směřující k automatickému zastavování záznamu, když se uživatel nepohybuje, případně rozdělení záznamu, když si aplikaci třeba zapomenete vypnout po výletě pěšky a jedete pak autem. Ta budou přicházet během následujících měsíců, aby byla hotová do hlavní letní sezony,“ nastiňuje další vývoj Faifer.

Podoba aplikace Mapy.cz od jara 2018

Obě mobilní verze aplikace se stávají více přátelské také pro zahraniční uživatele, a to prostřednictvím hlasové navigace v dalších pěti světových jazycích. „Ke stávající české a anglické tak přibyla i polská, německá, francouzská, španělská a ruská verze,“ upřesňuje Faifer.

Mapy celého světa jsou nově dostupné i ve verzi iOS

Verze Mapy.cz pro iOS, která bude dostupná od 4. června 2018, se vyrovnala úrovni verze pro Android. Nyní má k dispozici i offline mapy celého světa, přičemž je možné si je stáhnout po jednotlivých regionech či státech. To vše je dostupné také v anglickém jazyce.

Funkce Moje Mapy nahrazuje a zároveň rozšiřuje možnosti původního Batůžku

Novinka přináší řadu vychytávek pro mobil i počítač a nahrazuje funkci, kterou doposud lidé znali pod označením Batůžek. „Moje mapy sdružují všechen uživatelský obsah, který si mohou lidé v aplikaci nebo na webu vytvořit, případně zaznamenat. Jednoduše si teď vytvoří složky a rozřadí si pracovní a víkendové plány nebo aktivity. Bez problémů si mohou vytvořit složku například ‘Dovolená Krkonoše’ se všemi trasami, tipy na výlet či zajímavými restauracemi. Vše budou mít pohromadě na jednom místě,“ vypočítává Martin Jeřábek, manažer služby Mapy.cz. Díky složkám tak vznikla z původní sekce Navštívené v Batůžku složka Navštívené v Moje mapy. Další z vychytávek je jednoduché ovládání jedním prstem, které lidé ocení zejména při práci se složkami, jež mají v aplikaci uložené.

Mapy.cz

Inovací se dočkal také Plánovač, který v minulosti umožňoval vytvářet trasy složené z více druhů dopravy. „Ověřili jsme si, že je v tomto druhu plánování potenciál, a proto zkoušíme tuto myšlenku dále rozvést. Můžeme to tak udělat díky složkám v Moje mapy, kam si nově uživatelé mohou skládat jednotlivé trasy s rozdílnou dopravou za sebe. Díky tomu můžeme nechat v základu jen jeden druh dopravy na plánované trase,“ uzavírá Jeřábek. Funkce Moje mapy je přitom určena všem nadšencům, jež s oblibou vytváří inspiraci pro ostatní tím, že své složky oblíbených míst nebo tras nasdílí jako ucelený příběh na sociálních sítích.

Stáhnout Mapy.cz

Google Play (zdarma) App Store (zdarma) Microsoft Store (zdarma)

Zdroj: blog.seznam.cz

Diskuze ke článku
haha
no to je teda zmena :/ asi si z toho sednu na zadek
mi.
tak změny hlavně pro iPhonisty , mám známé v zahraničí, a tuhle novou verzi na iOS jistě privitaji.
Zdeněk
Mnoho zlepšení. Ještě kvalitnější apk. Používám v kombinaci s Locus. Skvělá práce.
fry
za tú dobu, čo mapy cz používam, spravili veľký kus roboty. kritizoval som ich, že v mojom okolí chýba množstvo ciest. teraz je všetko v poriadku. každou aktualizáciou je to lepšie a lepšie. dokonca sú výrazne lepšie ako mapy od googlu.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze