Kdo bude první? Xiaomi si patentovalo 100% pokrytí displejem

8
Kdo bude první? Xiaomi si patentovalo 100% pokrytí displejem
  • Displej má být zahnutý u všech čtyř hran
  • Čelní fotoaparát chybí, nebo bude pod displejem

Závody o co nejvyšší pokrytí čelní plochy displejem neustávají. Bude Xiaomi tím prvním, kdo představí telefon, který bude mít celou čelní plochu pokrytou displejem? Poslední patent by tomu napovídal.

Xiaomi

Princip je stejný jako u Samsungů Galaxy. Patent Xiaomi se však nespokojí se zahnutím po levé a pravé straně čelní plochy, ale podobnou úpravou opatří všechny čtyři hrany. Konektor na spodní straně tak musel ustoupit od středu mírně do pozadí, a telefonu tak zcela chybí čelní fotoaparát. Buďto bude chybět, anebo se plánuje nějaká technologie, která jej umožní schovat pod displej.

Xiaomi

U patentů se těžko odhaduje, jestli firma skutečně chystá nějaký podobný přístroj, nebo si jen podobné nápady šetří do budoucna. Taky není vyloučeno, že podobným způsobem pouze blokuje pokusy konkurence.

Diskuze ke článku
Alois Jirasek
Alois Jirasek
Jendo je jiste, teda aspon pro vsechny, kdo o patentech neco vi. Tohle neni patent, ale "patent". Cili blokovat nikoho nemuze, je to jen papirek do krabicky, kdyby nekdo nekdy nejaky patent opravdu porusil (respektive se mu to podarilo prokazat), tak at vymenou muze nabidnout treba stovku takovych "patentu" jako protihodnotu. Ve skutecnosti takovy "patent" nema absolutne zadny vyznam, protoze by nikdo nikdy neprokazal jeho opravnenost. Navic si ani nemyslim, ze jde o patent (pokud by nekdo chtel vyhazovat prachy za nesmysl, tak by slo o pouhou prihlasku k patentu, ne schvaleny patent, protoze takovy by nikdo nikdy neschvalil:o), podle me si to autor vycucal z prstu, jde jen o nejaky nacrtek. Pripadne muze jit o prumyslovy vzor, coz je u obdelnikoveho telefonu dnes stejne nevymozitelne (se staci podivat na apple).
Porydge
V době kdy vznikaly první chytré hodinky si Samsung patentoval jako galaxy gear v podobě “dlouhého ohebného displeje”, který se měl omotávat kolem ruky. Vzniklo hafo renderů přesně podle nákresů z patentu. A když Samsung odhalil skutečnou podobu Gear, tak reakce všech byla WTF?! A patent se dodnes nerealizoval. Tím chci říct, že si každej patentuje technologie nad své možnosti... stejně jako Xiaomi s tímhle patentem.
Wtf
Ty ikony jsou z one ui

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze