Intel oficiálně představil svůj 5G modem. K prvnímu nasazení dojde až v roce 2020

Intel oficiálně představil svůj 5G modem. K prvnímu nasazení dojde až v roce 2020
3
  • Díky „all-in-one“ řešení bude mít modem nižší energetické nároky
  • Prvními zařízeními, ve kterých by mohl být nový 5G modem použit, budou iPhony oznámené v roce 2020

Důležitost 5G sítí si uvědomují nejen operátoři, ale i výrobci smartphonů a s prvními telefony, které nejnovější druh sítě podporují, bychom se měli setkat již v příštím roce. 5G sítě jsou žhavým tématem i pro výrobce mikročipů. Mezi „5G-ready“ se řadí například i procesor Kirin 980, který pohání Huawei Mate 20 Pro.

Intel 5G modem

Nyní své plány s 5G odhaluje rovněž Intel, který představil modem Intel XMM 8160 5G. Oznámení přichází trochu později – například Qualcomm ohlásil svůj 5G modem již dva roky dozadu a do smartphonů se dostane už na začátku příštího roku. To 5G modem od Intelu bude hotov až v druhé polovině roku 2019 a prvních zařízení osazených tímto modemem bychom se měli dočkat až na začátku roku 2020.

Co přesně modem od Intelu nabídne? V prvé řadě se bude jednat o „all-in-one“ řešení – XMM 8160 se tak postará nejen o 5G, ale i o 4G, 3G a dokonce i 2G sítě. To se promítne zejména v energetické úspoře a zároveň bude možné jej použít i v menších zařízeních, kde bude 5G konektivita žádaná. 5G modem od Intelu dosáhne rychlostí až 6 gigabitů za sekundu, tedy třikrát až šestkrát větší rychlosti, než na jakou jsme zvyklí u LTE modemů a bude fungovat ve frekvenci 600 MHz až 6 GHz. Jeho první zastávkou by mohly být iPhony oznámené v roce 2020.

Diskuze ke článku
thegrid
6Gbit při mém balíčku 1,5GB, to bude hukot, ale ne moc dloouhej.
pitchooo
internet na doma pres LTE/5G, nebude problem dat tarif 1Gbit za par stovek. 5G se do beznych mobilu moc nehodi, neni pro to vyuziti.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze