Huawei Watch Fit nabízí velký obdélníkový displej a dlouhou výdrž

2
Huawei Watch Fit nabízí velký obdélníkový displej a dlouhou výdrž
Fotografie: Huawei
  • Novinka se chlubí originálním designem s mírně oblým obdélníkovým AMOLED displejem
  • Výrobce slibuje až 10denní výdrž na nabití
  • Hodinky jsou odolné vůči vodě a nechybí jim GPS

Huawei dnes na oficiálních stránkách, konkrétně jejich arabské mutaci, představil nejnovější chytré hodinky Watch Fit. Na první pohled zaujmou vzhledem, který tak trochu může připomínat kombinaci náramku a hodinek. Za vše může až nezvykle obdélníkový displej, který je zároveň mírně prohnutý, díky čemuž by hodinky mohly velice dobře padnout na vaše zápěstí. Vhod jistě přijde i nízká hmotnost – pouhých 21 gramů bez pásku.

Huawei Watch Fit

Samotný AMOLED displej má úhlopříčku 1,64 palce a jemné rozlišení 280 × 456 pixelů. Displej je samozřejmě dotykový a drtivou většinu úkonů zajišťují různá gesta. Dostalo se však ještě na boční tlačítko. Tělo hodinek je dle výrobce z odolného polymerního vlákna. Pro uživatele je podstatné, že hodinky mohou do vody, chlubí se odolností do 5 ATM. V praxi to znamená, že se s nimi můžete sprchovat a rovněž plavat. Naopak již nejsou určeny k potápění.

Huawei Watch Fit

Sportovní aktivity budete moci měřit velmi přesně. Nechybí GPS, akcelerometr, 6osý gyroskop, optický snímač srdeční frekvence ani možnost měření okysličení krve. Jistě vás potěší také senzor okolního světla. V Watch Fit je nasazen proprietární operační systém Lite OS od Huawei, který dokáže komunikovat s telefony s Androidem 5.0 a novějším či iOS 9.0 a novějším.

Huawei prozatím nezmínil konkrétní kapacitu baterie, nicméně se věnuje vcelku podrobně výdrži. Pokud zhruba 200krát za den zkontrolujete displej, budete využívat měření srdeční frekvence, vyřídíte 50 zpráv, 3 hovory a budete během týdne 3krát cvičit, můžete počítat s výdrž v délce 10 dnů. V případě, že obrazovku hodinek zkontrolujete 500krát za den a budete cvičit častěji, poklesne výdrž na 7 dní, což je ovšem stále velice slušné. Závěrem výrobce dodává, že při nepřetržitém využívání GPS se výdrž zastaví na 12 hodinách. Nabíjení hodinek probíhá skrze kolíbku s magnetickým konektorem. Podporováno je rychlé nabíjení a 5minutový pobyt na nabíječce by měl vystačit na jednodenní výdrž.

Huawei Watch Fit

Huawei Watch Fit budou nabízeny v černé, růžové a zelené. V tuto chvíli Huawei neoznámil ceny a ani dostupnost, vše bychom se ale měli dozvědět 3. září, což znamená, že by Huawei mohl podrobnosti odhalit na konferenci v rámci veletrhu IFA 2020.

Huawei Watch Fit

Technické parametry Huawei Watch Fit

Kompletní specifikace
Konstrukce46 × 30 × 10,7 mm, 21 g, odolnost: ano
Pásekumělý, vyměnitelný: ano, zapínání: motýlová spona
DisplejAMOLED, 1,64" (280 × 456 px), tvar: hranatý
Systémproprietální, kompatibilní s: Android, iOS
Datové funkceBluetooth: 5.0, Wi-Fi: ne, mobilní sítě: ne, NFC: ne
Chipset
PaměťRAM: 32 MB, vnitřní paměť: ?, paměťové karty: ne
Akumulátor? mAh, nabíjení: proprietární kolébka, doba nabíjení: 0:45 hodin
Dostupnostzáří 2020, 2 999 Kč
Související články
Diskuze ke článku
Zdeněk Ryšavý
Zdeněk Ryšavý
Tobě ho už chlapče někdo evidentně vykradl. Ach jo. No.
Hakus von Tyros
Hakus von Tyros
Huawei ?
Ani náhodou.
Čínské vykrádače mozků bytostně nesnáším.
Proč živit zloděje ?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze