Google nástupce referenčního Chromebooku Pixel nechystá

Google představil první Chromebook Pixel již v roce 2013, před dvěma roky se pak ukázala vylepšená varianta s téměř shodným designem, avšak s lepší funkční výbavou. Dvouletý cyklus dává tušit, že by Google mohl letos modelovou řadu Chromebook Pixel obnovit. Jak se ale zdá, žádného dalšího Chromebooku Pixel se od Googlu nedočkáme.

Chromebook Pixel je referenčním Chromebookem společnosti Google. První verze se dostala na svět již v roce 2013, o dva roky později jsme se dočkali revitalizace. Ceny Chromebooků Pixel od Googlu rozhodně nebyly nijak při zemi a převyšovaly hranici 40 tisíc korun. Dvouletý cyklus by mohl dát tušit, že se letos dočkáme nástupce, avšak opak je pravdou. Google již nový Chromebook Pixel nepředstav. Doplňme, že nepřímou náhradou za Chromebook Pixel může být tablet Pixel C, jehož cena se u přeprodejců pohybuje okolo 19 tisíc.

Google Chromebook Pixel

Na otázku další budoucnosti Chromebooku Pixel odpověděl novinářům přímo Senior Vice President v oblasti hardwaru, Rick Osterloh. Ten však jedním dechem dodal, že to rozhodně neznamená ukončení prodejů Chromebooků třetích stran, i když samotné Chromebooky Pixel se již dále prodávat nebudou.

Hlavním důvodem zrušení dalších generací Chromebooků Pixel je především vysoká cena. Google koncipoval svoje referenční Chromebooky jako prémiová zařízení, Chrome OS se však nachází i v podstatně levnějších kusech a zájemci zkrátka odmítli připlatit si za luxusní zpracování.

Zdroje: gsmarena.com, androidcentral.com