mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Díky této aplikaci už nebudete potřebovat metr

| autor:
, vydáno:

Někdy se objeví geniální nápad přetavený v mobilní aplikaci, která lidem výrazně ulehčuje život a dává smysl. Aplikace Size Up, která jen za pomoci telefonu dokáže velmi přesně změřit libovolnou vzdálenost, přesně do takové skupiny patří. Jak to celé funguje?

SizeUp - a Smart Tape Measure

Izraelský startup stojící za aplikací My Size měl na velké startupové akci Showstoppers v průběhu veletrhu v Las Vegas pouze malý stoleček. O to větší je ale jeho nápad. Pouze za pomoci telefonu změřit libovolnou vzdálenost třeba při vybírání nábytku. Zapomeňte na metr, pásmo a další pomůcky. Stačí spustit aplikaci Size Up, umístit telefon na začátek měřené vzdálenosti, stisknout tlačítko start, a poté zcela přirozeně jen položit telefon na konec. Po stisku ukončit se zobrazí přesná vzdálenost v centimetrech. Aplikace pak slibuje přesnost 2 centimetry při vzdálenosti do 1,5 metru.

Aplikace používá akcelerometr a gyroskop a zaznamenává i sebemenší změnu polohy a orientace telefonu. Po dokončení měření všechny údaje ze senzorů pošle na cloud, kde proběhne výpočet za pomoci patentovaných algoritmů a během několika okamžiků se zobrazí výsledek. Internetové připojení je tedy nutností. Prostředí aplikace je pak velmi přehledné a nechybí rysky a pravítko na stranách displeje pro přesnější měření. Měření si můžete společně s fotkou předmětu uložit pro pozdější referenci.

SizeUp - a Smart Tape Measure SizeUp - a Smart Tape Measure SizeUp - a Smart Tape Measure SizeUp - a Smart Tape Measure

Aplikace je v AppStore pro iOS a v Google Play pro Android k dispozici zdarma. Obchodní model autorů je prodej algoritmu pro výpočet vzdálenosti a integrace do aplikací třetích stran, třeba prodejen s nábytkem nebo designérů. Algoritmus je používán také v aplikaci pro míry postavy pro správný výběr oblečení.

Stáhnout SizeUp - a Smart Tape Measure

Google Play (zdarma)App Store (zdarma)

Tagy článku: , , ,

Související články

mobilecast #124: comeback Nokie a to nejlepší z CES 2017 | vydáno
10
GadgetMix: speciální CES edice z Las Vegas (3. díl) | vydáno
To nejlepší z veletrhu CES 2017 v Las Vegas | vydáno
7

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

Nevím jak komu, ale mě play žádnou aplikaci, která měří vzdálenost, nenachází. Našel Mysize, ale to je ztráta času, jde o pouhou tabulku velikostí oblečení. A odkaz v článku je nefunkční. Možná by stálo za to, než něco vypustíte do světa, si to po sobě zkontrolovat. gonga
Google mapy na androidu dopocitavaji tunely vesměs přesně odjakživa. Jestli nejsi zalagovany ty :D Milan Strnadel
To musel vymyslet nějaký zneuznaný bolševický zedník, který se řídí heslem, ,centimetr žádná míra " Walther
Takovej bulvár a ještě formou jak od dětí pro děti .. omg iimo
Soubor nenalezen Djvado1
Odkaz v článku na Goggle Play generuje hlášku, že v mé zemi není aplikace k dispozici. Tomas
Naprosta bomba, tusim, ze prvni byly here mapy na windows, ktere pouzivaly akcelerometru pro navigaci v tunelech ..... nicmene to troskotalo na realtime sberu dat do doby "sensor core", ktere maji jen novejsi lumie a nevim, jestli vubec sbiraji tyhle sensory. Kazdopadne presnost byla prijatelna pro navigaci v tunelech, kde +-50 metru nehraje roli. Nevim, jestli iOS ma neco jako sensor core (lagroid dost pochybuju). Presnost bude tristni, 2cm na 1.5m je tristni, to uz mozna lepsi vysledky da i mereni pomoci fotaku. Navic to bude nahle na presnost sensoru, gyroskopu a jak plynule se bude tim telefonem pohybovat ..... zkratka, secteno a podrtrzeno je to picovina! Vubec nechapu ten bulvarni nazev clanku, ale tv h@vna .... ANO
I ty 2cm na 1,5m jsou pruser. Pak ti nevleze skrin do vyklenku....bude to chtit doladit a pak to bude super Michal
Přesnost 2 cm na 1,5 m?! Zkusil jsem to a na 3 metrech to lítá v rozmezí 20 cm :( K
Tak už jsem našel jejich web, ale v obchodě nenalezeno. http://sizeup.biz Jaký to potřebuje Android? Mám LG G2 (5.02) Guillemot

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 11 příspěvků

další zajímavé články na mobilenet.cz

2Vyzkoušeli jsme tři trumfy HTC U Ultra: displej, zvuk a asistenta
vydáno |
Michal Pavlíček
| článek
V redakci pro vás nadále testujeme zbrusu nové HTC U Ultra, které stanulo na vrcholu portfolia tchajwanského výrobce. Takový model se nemůže spoléhat jen na povedený vzhled, ale musí přihodit i bonusy navíc. U novinky od HTC lze najít hned tři různé prvky. V prvé řadě jde o dva čelní displeje, dále velký důraz na špičkový zvuk a v neposlední řadě se nabízí nový asistent.