Co mají společného Apple Watch a pražské metro?

2
Co mají společného Apple Watch a pražské metro?
  • Apple natáčel reklamu na Watch 5 v Česku
  • Není to poprvé, kdy se to stalo, naopak se sem často vrací

Možná jste si toho také všimli. Při představování nových iPhonů a dalších služeb se vám před očima na chvíli mihly záběry míst, která vypadají povědomě, tedy v případě, že jste sledovali živý přenos z místa.

A skutečně. Jednalo se o krátké záběry z reklamy na hodinky Apple Watch 5. Pražské metro, respektive jeho stanice Náměstí Míru, je zde osazeno turnikety, které však s pomocí těchto hodinek hravě překonáte a pak je požádáte o přehrání své oblíbené hudby. Je poněkud ironie, že v této části metra chybí pokrytí v tunelech a ani EDGE ve stanicích není žádná sláva. Ve skutečném světě by tak hodinky měly s plněním takového požadavku nejspíše problémy.

Dále hodinky pomáhají s měřením sportovních výkonů na stadionu a v bazénu Slavie v pražských Vršovicích. A výlet v okolí lomu Velká Amerika není díky vestavěnému kompasu žádný problém.

Není to přitom poprvé, co česká metropole posloužila jako kulisa pro reklamu firmy Apple. Spot propagující schopnosti a vlastnosti iPhonu Xr se opět odehrává ve Vršovicích, na stanici metra Vltavská, na Národní třídě nebo poblíž stadionu na Strahově.

Jindy zase přijde tvůrcům reklam vhod zdejší atmosféra nebo památky.