Alcatel OT Pop 2 (5) Premium
recenze

Alcatel OT Pop 2 (5) Premium

Nespěchejte
7

V další bleskové recenzi se zaměříme na Alcatel OneTouch Pop 2 (5) Premium, který se snaží zaujmout kombinací zajímavé ceny a výbavy v nižší střední třídě. Nabídne 5palcový HD displej, 8Mpx fotoaparát a také téměř čistý Android 5.0 Lollipop. Na to, čím dalším nás zaujal, si odpovíme v naší bleskové recenzi.

Oficiální snímky výrobce

Technické parametry Alcatel OneTouch Pop 2 (5) Premium

Kompletní specifikace
Konstrukce141 × 71,5 × 8,9 mm, 151 g, konstrukce: klasická, odolnost: ne
DisplejTFT IPS, 5" (1 280 × 720 px)
Fotoaparát8 Mpx, LED dioda, autofocus, video: 1 920 × 1 080 px, 30 FPS
ChipsetQualcomm Snapdragon 410 MSM8916, CPU: 4×1,2 GHz, GPU: Adreno 306
PaměťRAM: 1 GB, vnitřní paměť: 8 GB, paměťové karty: microSD
Datové funkceHSPA: 42 / 5,76 Mb/s, LTE: 150 / 50 Mb/s, Wi-Fi: 802.11a/b/g/n, Bluetooth: 4.0, NFC: ano
Operační systémAndroid 5.0
Navigacevestavěná GPS: ano (A-GPS), Google Mapy, elektronický kompas
Akumulátor2 500 mAh, bezdrátové nabíjení: ne
Dostupnostčervenec 2015, 4 490 Kč
Alcatel OneTouch Pop 2 (5) Premium

Design a konstrukce: zdánlivá elegance

Alcatel se snaží přídomkem Premium evokovat něco „více“, což naznačují i produktové materiály. Výsledkem je ovšem průměr, který by neměl urazit, což se víceméně povedlo. Přední strana je velmi příjemná na pohled, celistvost narušuje pouze mřížka sluchátka pro hovory a také prostřední kruhové domovské tlačítko, které je na rozdíl od zbytku zvýrazněno stříbrným lemováním. Tlačítka jsou na náš vkus až zbytečně velká, i když nepochybujeme, že právě na tento detail jsou v Alcatelu hrdí. Dodáme, že při čelním pohledu se zařízení vcelku podobá Motorole Moto G, za což může především citelné zaoblení rohů.

Alcatel OneTouch Pop 2 (5) Premium

Boky zařízení lemuje velmi jemný rámeček, který je s největší pravděpodobností pouze plastový. Zadní kryt zasahuje až do bočnic, jeho součástí jsou i tlačítka pro regulaci hlasitosti a vypínací tlačítko. Všechna tlačítka mají velmi malý zdvih a jejich stisk je poměrně nejistý. I když to na první pohled nevypadá, zadní kryt je snímatelný, otvor pro nehet naleznete v pravém dolním rohu. Na svém místě drží kryt velmi poctivě, což se (v dobrém slova smyslu) projevilo také na pevnosti konstrukčního zpracování.

Alcatel OT Pop 2 (5) Premium

Pod krytem nás však čekalo zklamání. Baterie je i přes možnost sejmutí krytu nevyměnitelná, nachází se ještě kus pod dalším plastem – opět stejný princip jako u Motoroly. Nalezneme zde tedy pouze dva sloty, jeden pro microSD kartu a druhý pro microSIM kartu. Slot pro SIM je poměrně nešikovně vyřešen, není zacvakávací, SIM se do slotu pouze vsune a její vyjmutí je trochu obtížnější.

Alcatel OT Pop 2 (5) Premium

Celkově je zařízení samozřejmě vyrobeno z plastu, zadní kryt však chválíme za zajímavou hrubou texturu. Ta je velmi decentní, z dálky nerozeznatelná, přesto díky ní nevyklouzává zařízení z rukou, nezachytává vlasové škrábance a ani otisky vašich prstů. Ideální varianta, chtělo by se říci. Hmotnost zařízení je vcelku nadprůměrných 151 gramů, rozměry jsou pak celkem typické, konkrétně 141 × 71,5 × 8,9 milimetrů. Za design a zpracování tedy náleží Alcatelu pochvala, i když o žádný výstřelek aktuálních trendů se samozřejmě nejedná.

Líbilo se nám:

 • zpracování zadního krytu
 • příjemné rozměry a hmotnost
 • nenápadnost možnosti sejmout kryt
 • podsvícení kapacitních tlačítek, LED dioda

Nelíbilo se nám:

 • kapacitní tlačítka jsou možná až moc výrazná (velká)
 • nemožnost vyjmout baterii

Displej: pouze průměr

Displej Alcatelu OneTouch Pop 2 Premium nabídne vhodnou úhlopříčku 5 palců, na které se rozprostírá rozlišení 1 280 × 720 pixelů. Jemnost je tedy dostatečných 294 pixelů na palec a jako zobrazovací technologie poslouží dnes již klasický IPS panel. Bohužel, pokud se těšíte na živé a zářivé barvy, budete zklamáni, displej Alcatelu je sice povedený, ale sytost by mohla být vyšší, minimálně by zařízení mohlo nabídnout doplňkovou regulaci odstínů, jak je dnes již zvykem. Jemnost displeje je naprosto dostačující, žádné jednotlivé pixely neuvidíte ani při větší snaze, bohužel samotná sytost nás trochu zklamala, barvy vypadají trochu jako zahaleny v mlze.

Alcatel OneTouch Pop 2 (5) Premium

Displej kryje odolné sklo, za což chválíme. Také chválíme dosazení notifikační LED diody, která je poměrně výrazná a své místo si našla typicky nad displejem. Kapacitní tlačítka jsou podsvícen, bohužel nelze jejich svit nijak regulovat a po chvilce nečinnosti sama pohasnou. Jas displeje je na dostatečné úrovni a se čtením nebudete mít problém ani na přímém slunci.

Největším nedostatkem je však citlivost, respektive ne-citlivost kapacitní vrstvy. Telefon občas nezaznamená vaše dotyky hned napoprvé a stisk je nutné opakovat. Není zřejmé, jestli se jedná o softwarovou nebo hardwarovou chybu, každopádně před nákupem doporučujeme displej zařízení otestovat.

Líbilo se nám:

 • vcelku detailní zobrazení
 • příjemná velikost displeje
 • IPS technologie...

Nelíbilo se nám:

 • ...která bohužel nenabídne výrazné barvy
 • citlivost kapacitní vrstvy

Zvuk: průměr průměru

Alcatel OneTouch Pop 2 (5) Premium nabídne pouze jeden hlasitý reproduktor, který je umístěn na zadní straně zařízení. Vzhledem k poměrně plochým zádům je reproduktor při položení na podložku odstíněn, což může způsobovat problémy například se zkreslením. Reproduktor je ale naštěstí poměrně hlasitý a výrazný, příchozí notifikace tedy s největší pravděpodobností nepřeslechnete. Výstup je poměrně syrový a může působit plechovým dojmem. Pro běžné posluchače bude postačovat, absence basů a „plechovost“ však náročnější posluchače dozajista odradí. Výstup do sluchátek je kvalitnější, stále se ale bavíme jen o průměrných výsledcích.

Alcatel OneTouch Pop 2 (5) Premium

Líbilo se nám:

 • hlasitost
 • výstup do sluchátek neurazí

Nelíbilo se nám:

 • umístění reproduktoru zkresluje zvuk
 • „plechový“ výstup

Baterie: jeden až dva dny

Uživatelsky nevyměnitelná baterie uvnitř zařízení nabídne kapacitu 2 500 mAh. Její výdrž neohromí, přesto se na dva dny dostaneme vcelku bez problému. V průběhu testu dne jsme vyřídili zhruba desítku hovorů, komunikovali skrze internetový messenger a pořídili několik snímků. Samozřejmě jsme také využívali internetový prohlížeč a velmi zřídka jsme použili GPS. V takovém případě jsou dva dny reálné.

Líbilo se nám:

 • vcelku nadprůměrná výdrž
 • konstantní odběr energie

Nelíbilo se nám:

 • baterie není vyměnitelná
 • poměrně dlouhé nabíjení
Diskuze ke článku
mara
Měl by to být stejný přístroj jako Vodafone Smart Prime 6 - ten však stojí 3277kč
Kunťa
Proč není Vodafone Smart 6 Prime v konkurenci, když je to cca ten samy telefon, jenom skvěle optimalizovany a o víc než 1000 Kč levnější?
FuckingFreak
Kdyz budu chtit 5,5" padlo,nebudu koukat po 5" telefonu a obracene. Tak proc je ve srovnani? Naopak proc neni ve srovnani jeho bracha -Vodafone Smart Prime 6? Ani jednim ze zminovanych neduhu netrpi a navic je o 1000 kacek levnejsi...
Marrin
Líbí se poměrně dlouhé nabíjení? Hm hm

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze