Apple navýší výrobu základního iPhonu 11, prodává se lépe než předchůdce

7
Apple navýší výrobu základního iPhonu 11, prodává se lépe než předchůdce
Fotografie: Ioannis Papadopoulos, mobilenet.cz
  • Do konce roku by se mělo celosvětově dodat 70 miliónů iPhonů 11
  • Nejvíce bude nejlevnějšího modelu, Apple proto rozšíří jeho výrobu

Appleinsider.com uvádí, že od zářijového zahájení prodejů nových iPhonů se již celosvětově dodalo 12 miliónů iPhonů 11. To představuje meziročně 15% zlepšení ve srovnání s předchůdcem iPhone Xr. Díky citelnému zlepšení předpovídá Jun Zhang ze společnosti Rosenblatt Securities, že Apple přistoupí ke zvýšení produkce o přibližně 1,6 miliónů kusů. Naopak 15% pokles dle Zhanga zaznamenaly nové iPhony 11 Pro a 11 Pro Max, opět ve srovnání s předchůdci. Kvůli tomu tak Apple dle Zhanga rovněž upraví produkci, tentokrát snížením o 2 milióny kusů.

Zhang očekává, že v prvním a druhém čtvrtletí roku 2020 dojde k meziročnímu poklesu celosvětových dodávek nových iPhonů, avšak není známo, z jakých údajů vychází. Velmi pravděpodobně se však jedná o jeden z černých scénářů budoucích kvartálů pro Apple, protože Jun Zhang je známý svým velmi pesimistickým pohledem na Apple.

Diskuze ke článku
Porydge
Dražší model se prodává hůře a hůře a levnější lépe a lépe. Jedenáct sekund ticha pro ty, kteří tu základní 11 kupují, protože je to předřazená šunčička.
ja
.. tak retro dnes letí no :-D
Mat
Mnozí uživatelé asi pochopili, že dál čekat se svými starými iphony na něco kloudného asi nemá cenu a tak vzaly to nejlevnější, co ohryzek nabízí. Předpotopní telefon za nesmyslnou cenu. Možná to chtělo ještě chvíli vydržet, proslýchá se o prodeji socka edition dvě. To bude to pravé pro zájemce o levný, vlastně kompaktní, iphone.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze