Apple iPhone 6 by mohl dostat NFC, bezdrátové nabíjení a lepší LTE

4

Představení iPhonu s pořadovou číslovkou šest se blíží a s tím se na internetu objevuje stále více novinek o nové generaci smartphonu od Applu. Podle spekulací by mohl dostat nové funkce, které mu zatím chyběly, jako je NFC a bezdrátové nabíjení. Zrychlit by však mělo i LTE. Navíc se však objevily i údajné fotografie šasi připravovaného telefonu.

Kovové šasi pak ukazuje, že by novinka neměla již být tak hranatá jako předchozí generace, ale připomíná hybrid mezi iPhonem, iPadem a iPodem Touch. Na zaoblených bocích můžeme vidět vlevo výřezy pro regulátor hlasitosti a tlačítko pro přepnutí z tichého do normálního režimu. Napravo se pak z horní strany přesune vypínač, kterému zde bude dělat společnost slot pro SIM kartu.

Neméně zajímavé jsou však unikající informace o vnitřní výbavě nového iPhonu. Podle předchozích informací by přitom měl nový větší iPhone vzhledem ke kovovému tělu bezdrátové nabíjená postrádat. Současné spekulace však hovoří o tom, že bude vybavený plochou pod pláštěm, který se připojí k indukčně nabíjecímu povrchu. Zatím však není jasné, po kterém standardu bezdrátového nabíjení Apple sáhne, pokud tuto funkci skutečně v novém iPhonu použije. V současnosti existují hned dva standardy Alliance for Wireless Power (A4WP) a Power Matters Alliance (PMA). Podle dohody, kterou obě asociace letos uzavřely, by však měly být kompatibilní.

TIP: Apple iPhone 6: je známo rozlišení většího displeje (aktualizováno)

Naproti tomu NFC bylo očekáváno již v současné generaci iPhone 5S/5C, ale Apple si to nakonec rozmyslel, protože považoval vznikající ekosystém mobilních plateb přes NFC za příliš stratifikovaný a nezralý. Android a další platformy jako Windows Phone si to však nemyslí, takže v tomto ohledu Applu pomalu ujíždí vlak a má poslední šanci do něj naskočit.

Vzhledem k současnému rozmachu LTE jistě uživatelé ocení i upgrade v této oblasti. Současná generace disponuje LTE kategorie 4, která nabízí maximální rychlost stahování 150 Mb/s. Podle spekulace by však měl iPhone 6 povýšit na LTE kategorie 6 s maximální rychlostí stahování 300 Mb/s.

Zdroje: nowhereelse.fr, venturebeat.com, slashgear.com, 9to5mac.com

Související články
Diskuze ke článku
Petr Zubik
Petr Zubik
Zajimavej clanek, Apple vzdy prohlasoval ze NFC nenasadi,zajimalo by co ho donutilo,mozna to ze se to uz letos dostane do nekterych aut a bude s tim moci napriklad odemknout dvere.Bezdratove nabijeni urcite ano, poridil jsem to a ten kdo to ma vi o cem mluvim,velice pohldne.Jedna vec co me v clanku rozesmala a tyka se jak NFC tak LTE "v tomto ohledu Applu pomalu ujíždí vlak" ten vlak ne ze pomalu ujizdi,tenhle vlat uz je o peknych par stanic dale.
Vendel
Všímám si, že na těch uniklých fotkách maket a kdo ví čeho všeho je vždy blesk ve tvaru jak u iP5, že by opustili ten svůj truetone blesk či jak se to jmenuje? Nebo ho jen zakulatí? (pokud teda úniky nejsou liché)
Petr
Apple si snad ze svych zakazniku strili - dliouha leta je NFC, LTE nebo velky displej zbytecnost a ted to daji, zrejme jine napady dosly.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze