Aplikace Můj Globus nově zobrazuje aktuální volnou kapacitu každého hypermarketu

Aplikace Můj Globus nově zobrazuje aktuální volnou kapacitu každého hypermarketu
Fotografie: Globus
  • Stav zaplnění jednotlivých prodejen je vidět i na webu globus.cz
  • Nestane se vám tak, že byste dorazili k obchodu a zjistili, že musíte čekat v dlouhé frontě

Na jednou osobu musí v obchodě připadnout minimálně 15 m² prostoru. Vládní nařízení s překvapivě brzkou účinností si vyžádalo v minimální době kreativní řešení. Díky tomu si nyní mohou zákazníci ověřit ještě před cestou do hypermarketů Globus, zda v něm není plno a bez potíží se dostanou dovnitř. Aktuální volnou kapacitu v každém z hypermarketů Globus si lze zjistit v mobilní aplikaci Můj Globus a na webu www.globus.cz. Cílem je ušetřit zákazníkům čas i rozvrstvit návštěvnost v Globusu napříč otevírací dobou mezi 7. a 21. hodinou. Ač se před hypermarkety Globus doposud žádné fronty nestály díky tomu, že jde o nejrozlehlejší obchody v Česku, jde o prevenci.

Žádné počítání košíků a nedorozumění, kolik zákazníků může vstoupit do obchodu s jedním nákupním vozíkem. Žádné nepříjemnosti pro maminky s kočárky, které zároveň s ním nemohou tlačit i vozík. V Globusu se neodvíjí zaplněnost nákupní plochy od počtu vozíků.

Před hypermarkety Globus jsou instalované televizní obrazovky, které zobrazují aktuální kapacitu v hypermarketu. Před každým z hlavních vchodů do hypermarketů Globus totiž stojí pracovníci s počítadly v mobilních zařízeních a součet zákazníků se promítá právě na obrazovky před hypermarkety. „Technologie jsme propojili a údaje o aktuální kapacitě se zobrazují do naší mobilní aplikace Můj Globus (a na web Globus.cz). Zákazníci si tak mohou kdykoliv ověřit, zda je v jejich hypermarketu volno, a to ještě před tím, než se do něj vypraví. Chceme, aby zákazníci ušetřili svůj čas a případně přijeli, jakmile nebude nákupní špička,“ říká Lutfia Volfová, vedoucí externí komunikace Globus.

Zmíněná mobilní aplikace a veškerá její technologická řešení vznikají přímo v Globusu (s přispěním we.builders), její vývojáři mají přímý kontakt se zákazníky a ví tak, jaké funkce by si v aplikaci přáli mít. Nyní má aplikaci staženou v chytrých mobilech s operačními systémy Android a iOS 200 tisíc lidí a více jak 130 tisíc zákazníků ji aktivně používá. Tito zákazníci se shodují na tom, že používání aplikace jim zkracuje čas nákupu o desítky minut. Nejčastěji využívanou funkcí je nákupní seznam a skenování zboží. Nyní se k tomu pravděpodobně přidá i aktuální stav kapacity v hypermarketech.

Stáhnout Můj Globus

Google Play (zdarma) App Store (zdarma)

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze