AnTuTu se do obchodu Play jen tak nevrátí. Google před aplikací varuje

5
AnTuTu se do obchodu Play jen tak nevrátí. Google před aplikací varuje
Fotografie: AnTuTu
  • AnTuTu může dle Googlu shromažďovat vaše data a následně vás sledovat
  • Varování na uživatele vyběhne při snaze o instalaci aplikace

Již od března se v obchodě Google Play nenachází oblíbený benchmark AnTuTu. Tehdy se spekulovalo, že důvodem jsou blíže nespecifikované vazby benchmarku na čínskou společnost Cheetah Mobile. Očekávalo se, že se benchmark do obchodu velmi brzy vrátí, avšak to se nestalo a zřejmě ani v dohledné době vůbec nestane. Server androidpolice.com informoval, že Google před AnTuTu uživatele přímo varuje.

Bezpečnostní upozornění Googlu varující před aplikací AnTuTu

V posledních týdnech jste si AnTuTu mohli nainstalovat buď z obchodu AppGalerry do telefonů Huawei a Honor, nebo ručním způsobem skrze oficiální webové stránky AnTuTu. Pakliže se o to nyní pokusíte, bude vás prohlížeč Google Chrome velmi důrazně upozorňovat, že web, na který se chystáte vstoupit, obsahuje škodlivé aplikace. Upozornění zřejmě většinu uživatelů odradí, ačkoliv jej lze obejít.

Pokud byste si instalační soubor AnTuTu stáhli, spatříte ochranu Play Protect od Googlu. Ta vás informuje o tom, že aplikace AnTuTu může shromažďovat data, pomocí kterých vás následně může sledovat. Opět ale bude jen na vás, zda na upozornění dáte, nebo se rozhodnete aplikaci nainstalovat. V každém případě velký důraz na ochranu ze strany Googlu zřejmě způsobí, že běžní uživatelé se AnTuTu vyhnou.

Stáhnout AnTuTu Benchmark

App Store (zdarma)

Diskuze ke článku
Spytihněv Kvasnica
Spytihněv Kvasnica
Naposledy upraveno: 7. 7. 18:30
Teď už jen zjistit, kolik mu za to zaplatili geekbench s 3dmarkem. Důkazy o zbírání dat samozřejmě, jako vždy, žádné. Na druhou stranu to lež není, protože každá aplikace může teoreticky zbírat data.
Ben Ben
Ben Ben
Klidne at shori v pekle. Test kteremu se od zacatku davala takova vaha.... ze si podle nej BFU kupovali telefony a pripadne ho pak davali do mrazaku. V realu k nicemu.
Tibor Grabec
Tibor Grabec
Zlodej krici, chytte zlodeja!
Franta Kulisek
Franta Kulisek
No a? Vzdyt je to aplikace absolutne k hovnu.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze