mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Android 4.3 pro Samsung Galaxy S III dorazil do ČR (aktualizováno)

autor:
,
Michal Pavlíček
, vydáno:

V polovině října se majitelé aktuální vlajkové lodi Samsungu dočkali aktualizace na Android 4.3 Jelly Bean. Po několika týdnech nyní začíná distribuce nového firmwaru s touto verzí operačního systému i pro jeho o rok staršího sourozence, populární a hojně rozšířený Galaxy S III. Jaké novinky vlastně můžete očekávat?

srovnání cen
Samsung i9300 Galaxy S III 16GB

Aktualizováno 11. 11. 2013 - aktualizace v ČR

Uběhl týden a čekání uživatelů v České republice je téměř u konce. Radovat se mohou především majitelé Galaxy S III, kteří jej zakoupili u Vodafonu, kam již Android 4.3 dorazil a můžete jej stahovat. Velikost nového softwaru je 455,11 MB a tudíž doporučujeme při stahování být na Wi-Fi. Na další české kusy Galaxy S III nový Android ještě nedorazil, nicméně vše již bude otázka dnů, maximálně týdnů.

Krátce po uvolnění aktualizace pro české modely nám však čtenáři hlásí problémy. Po aktualizaci některým telefon nejde vůbec zapnout. Čtenář Jan Bílek nás informoval, že mu při reklamaci u Vodafonu potvrdili, že rozhodně není první s tímto problémem po aktualizaci. Dalším problémem, v případě zapnutí, je nezvykle dlouhá doba odemykání telefonu.

Samsung Galaxy S III Samsung Galaxy S III Samsung Galaxy S III Samsung Galaxy S III

Máte již na svém Samsungu Galaxy S III novější Android 4.3? Pokud ano, dejte nám do komentářů pod článkem vědět, jak jste se změnami spokojen, případně, zda jste se také setkali s nějakým problémem.

Původní článek s informacemi o novinkách

Situace okolo aktualizace pro Galaxy S III byla po měsíce nejasná. Nejdříve Samsung dlouho vyvíjel firmware postavený na Androidu 4.2. Potom však práci na jeho vývoji ukončil a začal pracovat na verzi s Androidem 4.3. Ta byla nedávno dokončena a počínaje dnešním dnem se začíná postupně šířit mezi uživatele.

Samsung Galaxy S III Samsung Galaxy S III Samsung Galaxy S III
Samsung Galaxy S III - fotografie z recenze

Musíme říci, že i když příprava nového firmwaru Samsungu trvala opravdu dlouho, čekání se vyplatilo. Obsahuje totiž opravdu hodně novinek a vylepšení. Změnil se design UI (uživatelského prostředí), který je nyní v souladu s modernějšími modely Galaxy S4 a Galaxy Note 3. Launcher, tapety či vzhled widgetů však zůstali ve starém provedení. Samsung patrně nechtěl, aby se S III v obchodech pletl se svými mladšími sourozenci.

Samsung Galaxy S III

Překvapeni budete například v aplikaci nastavení, která doznala radikálních změn. Nově je rozdělena na čtveřici karet, které mají za úkol vyhledání požadované položky, kterou chcete nastavit, zrychlit.

Přidán byl také například nový S-Voice. Ovládat či vyhledávat pomocí hlasových pokynů půjde tedy nyní daleko jednodušeji a lépe, než dříve. Dobrou věc také Samsung vykonal tím, že do nového firmwaru přidal podporu pro chytré hodinky Galaxy Gear. Seznam novinek podle serveru sammobile.com, který již měl možnost firmware otestovat, najdete níže.

Novinky v novém firmwaru pro Samsung Galaxy S III

 • Nová verze operačního systému Android 4.3 Jelly Bean
 • TRIM – výrazné zrychlení běhu systému
 • Podpora ANT + – bezdrátová technologie senzorové sítě
 • Základní prvky uživatelského rozhraní TouchWiz s novým vzhled (kromě widgetů a dalších.)
 • Nová verze klávesnice Samsung
 • Aktualizovány ovladače grafického akcelerátoru (GPU)
 • Vylepšena zamykací obrazovka – widgety, hezčí „dominový efekt“, možnost úpravy velikosti hodin a další
 • Režimy obrazovky z Galaxy S4 – Adapt Display a Professional Photo
 • Pokročilý spořič obrazovky Daydream
 • Driving mode – aplikace pro používání telefonu za volantem
 • Notifikace s možností interakce (například můžete ihned odpovědět na příchozí e-mail, nebo jej ihned smazat)
 • Funkce přesunutí na SD kartu
 • Nový režim fotoaparátu Sound and Shot
 • Interface UI aplikace Nastavení aktualizován do podoby čtyř záložek, totožné s Galaxy S4
 • Nová verze S-Voice – lepší ovládání telefonu a vyhledávání
 • Nové Samsung Apps – Kalkulačka, Kontakty, Hodiny, Galerie, Hudba
 • Podpora Full Screen režimu u Samsung Apps

Z dřívějších zkušeností se Samsungem a jeho velmi detailní (někdy až moc) prací na softwaru, můžeme naprosto určitě říci, že výše uvedený seznam kolegů ze sammobile.com určitě není konečný, nýbrž se postupně budou objevovat další, dílčí vylepšení, která jim při prvních hodinách, strávených s novým softwarem, unikla. Výše uvedený seznam ale podle nás již lze brát jako seznam těch nejdůležitějších novinek a vylepšení.

Samsung Galaxy S III Samsung Galaxy S III Samsung Galaxy S III Samsung Galaxy S III Samsung Galaxy S III Samsung Galaxy S III Samsung Galaxy S III Samsung Galaxy S III Samsung Galaxy S III Samsung Galaxy S III Samsung Galaxy S III Samsung Galaxy S III Samsung Galaxy S III Samsung Galaxy S III Samsung Galaxy S III Samsung Galaxy S III Samsung Galaxy S III Samsung Galaxy S III

Aktualizace začíná teprve dnes. Jako první si ji do telefonu nainstalovali majitelé Galaxy S III, zakoupených u irského operátora Vodafone. Než se objeví první, oficiální cestou aktualizované kousky v České republice, bude to tedy patrně chvíli (několik dní až týdnů) trvat. Doporučujeme tedy obrnit se trpělivostí.

Pokud nevíte, jak aktualizovat, tak vězte, že můžete využít buď aktualizace typu OTA, tedy stažení firmwaru skrze datovou síť. Zde důrazně doporučujeme připojení skrze Wi-Fi, neboť aktualizace zabírá necelý 1 GB, na což drtivá většina vašich FUP limitů mobilního internetu v rámci tarifu či předplacené karty rozhodně nestačí. Druhou možností je aktualizace pomocí kabelu a PC, skrze program Samsung Kies.

Samsung Galaxy S4
TIP! Samsung Galaxy S4 dostává aktualizaci na Android 4.3 Jelly Bean

Pokud nechcete čekat, můžete ale novou verzi Androidu do svého Galaxy S III skrze různé neoficiální cesty dostat už teď. Pokud v této oblasti nemáte žádné zkušenosti, vřele doporučujeme přečíst si náš nedávno zveřejněný článek – Alternativní ROM: co to je a jak ji nahrát do telefonu?

Zdroje: sammobile.com

Tagy článku: , , , , ,

Související články

Aktualizaci na Android 4.3 u Galaxy S III zastavena (aktualizováno) | vydáno
78
Poznejte řadu Samsung Galaxy: první tabletofon a tablety (2. díl) | vydáno
1
Vybíráme nový mobil pod stromeček – 6. díl: telefony pro ženy | vydáno
15

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

na telefonu samsung galaxy s3 mi po aktualizaci firmwaru hlasi pouze tisnova volani nechce mi to nacist simku vse je v poradku i slot na sim kartu je v poradku tak nechapu Ladislav
Mám s3 na androidu 4.3 jelly bean a výše uvedené problémy rozhodně nemám. Adam
Stejný názor - je to hrůza. Aktualizovalo se mi to samo od sebe a nejhorší Jirka
Dobrý den, mám telefon s3 z volného trhu a stále mi nebyla nabídnuta aktualizace na 4.3. Píše mi to, že poslední aktualizace byly nainstalovány. Máte taky někdo stejný problém, čím to je ? Roman
bude i aktualizace na S iii mini??? Matteo
Nevim jak vam, ale mne nefunguje funkce vice oken.Nejde vubec spustit spolu s dalsimi drobnostmi. honza
Ahoj mé zkušenosti po aktualizaci na andoid 4.3 a galaxy s3 jsou asi takové. Nejdříve jsem byl celkem spokojen, ale jen do té doby než jsem přišel na to, že se telefon rychleji vybijí v prohlížeči fotek je neskutečně pomalej a celkově mu trvalo než po nejakém příkazu něco zpustil. Dohnalo mě to až k továrnímu nastavení, ale od té doby vše běhá jak má Filip
Ahoj, včera jsem na své nedotované s3 aktualizoval na v.4.3 android. Moc se mi do toho nechtělo, podle toho, co se tu píše o nepovedených aktualizacích. Možná si za to mohou lidi sami, že jim s3 nešlapou jak mají. Nyní k věci. Před aktualizací jsem vyndal simku od T-mobile a provedl jsem tovární nastavení, aby se firmware nahrálo do čistého mobilu, neboť některé doinstalované aplikace by si nemuseli s novou v.4.3 rozumět a kdoví jak šlapali. Po aktualizaci telefon naběhl vpořádku a opět jsem provedl druhé tovární nastavení. S3 běhá tak nádherně jak nikdy jindy a žádné kousání. Mohu jen doporučit. Zdeněk
Čau já jsem aktualizoval na 4.3 ve čtvrtek večer. Aktualizace proběhla v pořádku. AVŠAK ještě ten večer se mi telefon asi 4x zaseknul a pomohlo jen vyndání baterie. Řekl jsem si, že to nechám. Celou noc nic a ráno po zapnutí a přečtení prvního emailu se telefon seknul znova. Do 10 hodin jsem to vydržel ale asi po dalších 5 zamrznutí jsem nevydržel a udělal WIPE a tovární nastavení. Po tomto kroku je telefon zase OK. Ani jeden zámrz vše šlape jak má. Telefon je svižnější ale zdá se mi, že baterie se vybijí rychleji. Neříkám, že je to návod jen moje zkušenost. Je to určitě lepší než mít telefon bez krytu a pořád dokola vyndavat baterii. Jaromír Hamerský
Ahoj, do aktualizace nechoď. Mám O2 a katastrofa. Asi 5 dní po aktualizaci telefon fungoval naprosto normálně. Dokonce i baterie vydržela déle. Jediné co bych vytkla bylo to, že naskočení obrazovky pro odemknutí trvá opravdu dlouho. Zato teď je tohle to nejmenší, co mě trápí. Telefon se neskutečně seká. Neustále tak na 10s zamrzá. Než vytočíš číslo, tak si aj rozmyslíš, jestli má cenu vůbec telefonovat.. Takže zatím neaktualizovat. Denisa

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 99 příspěvků

další zajímavé články na mobilenet.cz

4Retro: Sony Ericsson T610 – švédsko-japonská legenda
vydáno |
Michal Pavlíček
| článek
Celou jednu dekádu fungovalo spojení švédského Ericssonu s japonským Sony. Během této nezanedbatelné doby jsme se dočkali hned několika povedených telefonů, které se nesmazatelně zapsaly do mobilní historie. Bezpochyby se mezi ně řadí také kultovní Sony Ericsson T610, který před téměř 15 lety zaujal vzhledem i výbavou.