Alza spouští výkup mobilů, začne s iPhony

Alza spouští výkup mobilů, začne s iPhony
  • Zákazníci tak mohou po odevzdání starého přístroje získat slevu na nákup nového smartphonu z nabídky e-shopu
  • Alza chce garantovat nejlepší podmínky výkupu na trhu
  • V pilotní fázi služba platí pouze pro mobily značky Apple při odbavení na holešovické TechZoně
  • Navíc vykupovaný telefon musí být zakoupený právě na e-shopu Alza.cz
  • Po vyhodnocení Alza plánuje rozšíření na další značky i pobočky

Internetový prodejce Alza.cz rozšiřuje portfolio služeb o výkup mobilních telefonů na protiúčet. Zákazníci tak mohou po odevzdání starého přístroje získat slevu na nákup nového smartphonu z nabídky e-shopu. Alza chce přitom garantovat nejlepší podmínky výkupu na trhu. V pilotní fázi bude služba platit pouze pro mobily značky Apple při odbavení na holešovické TechZoně, po vyhodnocení se pak plánuje rozšíření na další značky i pobočky.

Alza výkup

Spuštěním nové služby jde největší český e-shop vstříc všem, kdo uvažují o koupi nového smartphonu a zároveň vlastní starší, ale funkční přístroj zakoupený na Alze. Ode dneška jej mohou e-shopu za velmi výhodných podmínek zpětně odprodat a výkupní cenu rovnou použít jako slevu na pořízení nového modelu. V pilotní fázi se budou přijímat mobilní telefony iPhone řady 6s a vyšší. Vykoupené telefony pak firma důkladně zkontroluje, uvede do továrního nastavení a v souladu s principy cirkulární ekonomiky vrátí zpět do prodeje jako bazarové zboží.

Služba je podle Alzy nastavena tak, aby přinášela nejférovější podmínky na trhu. Použité, ale stále funkční smartphony firma podle tiskové zprávy vykoupí za zcela bezkonkurenční cenu, která se bude odvíjet od typu telefonu a také od míry jeho opotřebení. V případě perfektně zachovalých prémiových modelů tak může cash back dosáhnout až 24 tisíc korun.

Alza výkup

Jako první bude nová služba dostupná od dnešního dne v TechZone v Praze-Holešovicích. Každý požadavek tam posoudí speciálně vyškolený technik – zkontroluje stav telefonu, podle míry opotřebení jej nacení a jakmile bude výkup hotov, zákazník si na místě rovnou vybere nový model (vždy min. o 200 Kč dražší než vykupovaný). Rozdíl v ceně doplatí hotově nebo kartou a ihned si své zboží vyzvedne v sousedním showroomu. Celý proces zabere maximálně 30 minut. Výkupní cenu lze uplatnit pouze jako slevu pro nákup nového smartphonu, není možné ji směnit za peníze ani použít pro jiné zboží z nabídky.

K výkupu bude zákazník potřebovat dva platné doklady pro ověření totožnosti a v případě prodeje více přístrojů najednou (nebo při výkupní ceně nad 5 000 Kč) také doklad o koupi. E-shop bude v pilotní fázi přijímat pouze plně funkční iPhony zakoupené na Alza.cz, a to bez výrazného mechanického poškození (například prasklý displej, kryt apod.). Není nutné dodat obal ani příslušenství, to se však odrazí na výsledné ceně.

Při vývoji nové služby sledovala firma i ekologický aspekt. Lidé už nebudou muset přemýšlet, jak naloží se starým telefonem, kde ho prodají nebo zlikvidují. Jednoduše jej odprodají zpět Alze, kde přístroj dostane druhou šanci.

Po pilotní fázi a jejím vyhodnocení začne společnost postupně přidávat další značky a modelové řady a spolu s tím rozšíří i pobočky přizpůsobené k výkupu. Více se o službě lze dočíst zde.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze