Alcatel se vrací na český trh ve velkém: uvádí 9 modelů

Alcatel byla v našich končinách známá a oblíbená značka telefonů nižší a střední třídy. Po finančních problémech společnosti a odkoupení mobilní divize čínským TCL se však z našeho trhu postupně vytratily a setkáváme se s nimi spíše sporadicky v nabídkách operátorů. Nyní ale Alcatel chystá velký comeback. V dnešním článku si o Alcatelu ve stručnosti něco řekneme a především se podíváme, s jakými modely v našich končinách hodlá prorazit.

Alcatel si asi pamatuje každý z vás. Šlo o významného výrobce jednodušších, líbivých a levných telefonů na přelomu tisíciletí. Již tehdy existovala řada One Touch a modelům se v prodejnosti dařilo. Jenže brzy přišel nástup barevných displejů a moderních technologií, na které Alcatel nedokázal dostatečně pružně reagovat. Jeho pozice slábla a zdálo se, že jej potká stejný osud jako německý Siemens. Záchrana se objevila v roce 2004, kdy mobilní divizi Alcatelu odkoupila čínská společnost TCL. Ani ta však nezabránila tomu, že se Alcatel z českého trhu stáhl. Stalo se tak v roce 2005. Dlouhých pět let jsme v našich obchodech Alcatel neviděli. První pokus o návrat se odehrál v roce 2010, kdy se na našem objevilo několik levných modelů. Ty však zůstaly bez výraznější odezvy a nás čekaly další dva roky bez Alcatelu. Na sklonku roku 2012 se Alcatel, stále samozřejmě pod společností TCL, nadechuje znovu a mnohem mohutněji k návratu.

Své portfolio má založené na přístrojích s Androidem. Modely pokrývají nižší a střední třídu, čemuž odpovídají i příznivé ceny. Specialitou Alcatelu je podpora dvou SIM karet, kterou přidává takřka do každého svého modelu. Dle průzkumů, ze kterých Alcatel vychází, totiž 80 % obyvatel České republiky používá dvě SIM karty. Zde je nutno podotknout, že se počítá i případ, že máte služební a soukromý mobil.

Pamatujete se na legendární Alcately? Výrobce teď hlásí comeback

Včerejší den nicméně nemůže být považován za přesné datum návratu. S modely Alcatel jsme se totiž setkali již v posledních měsících. Vzpomínáte si, či přímo vlastníte vydařený Vodafone 860 Smart II? Pokud ano, vězte, že jej vyrobil pro našeho nejmladšího operátora právě Alcatel. Druhé setkání zprostředkoval T-Mobile, který do své nabídky zařadil model nižší střední třídy One Touch 991, který jsme již otestovali.

Nástup na český trh Alcatel podpoří devíti telefony, ze kterých je pět vybaveno operačním systémem Android. Všechny si v tomto článku krátce představíme. Všechny modely jsou spíše staršího data narození, k vidění byly už v únoru na veletrhu v Barceloně. Nejnovějším zástupcem je nejvybavenější One Touch 997D. Všechny dále uvedené modely vstupují na volný trh. V příštím roce bychom Alcately měli objevit i v nabídkách operátorů. Intenzivní jednání Alcatel vede především s Telefónicou.

TIP: přečtěte si recenzi nového Alcatelu OT-991

Alcatel nám ukázal detaily telefonů, které chystá na příští rok

Samotný Alcatel současnou nabídku prezentuje jako zahřívací. V jeho světovém portfoliu totiž najdeme i vybavenější modely, však Alcatel patří mezi 10 největších výrobců mobilních telefonů na světě a předběhl dokonce i Sony. Česká republika ale rozhodně nezůstane stranou a již za půl roku, tedy na jaře 2013, by mělo dojít k představení novinek, které náš trh neminou. Stejná situace panuje okolo tabletů. Alcatel v současnosti prodává dva sedmipalcové tablety. Uvedení nějakého tabletu na náš trh je opět plánováno v průběhu příštího roku.

Nové Alcately na českém trhu

V další kapitole vám představíme všechny novinky, které se chystají na český trh. Je jich celkem 9 a nechybí i poměrně originální kousky.

Diskuze ke článku
Redmarx
Tak na Alcatel One Touch si pamatuji, dodnes mi hruzou vstavaji vlasy na hlave, kdyz ho vidim nekde na obrazku, dekuji redakce. :-D No a nove modely jako kdyby mu z oka vypadly, opravdu osklive, rekl bych, ze Alcatel mit uspech nebude. Nevim ale jak moc budou lide touzit po dvousimkovych telefonech, ja take dve SIM mam ale prave proto, abych mohl mit dva telefony a urcite je nechci strkat do jednoho. :-)
Ferda
Alcatel 997D bude podle mě bomba :-)
Kynio
Vše půjde doslova na dračku :)
Velda
Trochu zmatení pojmů. :-) Alcatel není 10. největší výrobce mobilních telefonů, ale TCL Corp. je 10. největší výrobce... :-) Sami to říkáte, tak se toho po zbytek článku držte. :-) To je jako říct, že Xperia je (třeba) 11. největší výrobce na světě, ne není. Telefony dělá SEMC, teď již jenom SMC (Sony chceme-li.). :-)

Proto Alcatel nekoná ani žádný comeback. Ani TCL nemá žádný velký návrat, pro ni je to spíš velký příchod.
"Alcatel se vrací na český trh ve velkém: uvádí 9 modelů"
– příklad zavádějícího nadpisu
"Značka Alcatel se vrací na český trh ve velkém: uvádí 9 modelů"
"TCL Corporation Communications přichází na český trh ve velkém: uvádí 9 modelů"
– 2 korektní nadpisy :-)

Už tak se zjednodušuje řetěz výrobce – designér – značka (např. T-Mobile Lumia 710: Foxconn – Nokia – T-Mobile) na výrobce – značka (Nokia – T-Mobile), ale zjednodušovat jenom na značku je snad příliš, ne? :-) Viz. jak to zní u brandu Sony...

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze