Virtuál, se kterým můžete vyhrát: vyzkoušeli jsme SAZKAmobil

9

Virtuální operátor SAZKAmobil fungující v sítích Vodafone spustil svoje služby pro veřejnost již 18. února, představen byl ale ještě o pár dní dříve, a to rovnou za „dozoru“ celebrit. Už tehdy bylo jisté, že SAZKAmobil si bude velmi zakládat na mediální kampani, do té mimochodem investoval hned několik miliónů korun. Nás ale nezajímá reklama, zajímá nás nabídka, která se v tomto případě zaměřuje pouze na předplacené služby.

Úvod

SAZKAmobil, fungující v sítích Vodafone, se od samého začátku snažil zapůsobit na širokou veřejnost. Jistě tomu napomohla i velkolepá úvodní akce, které se kromě zastoupení společnosti účastnilo hned několik celebrit (namátkou Jiří Bartoška, Alexandr Hemala a Libor Bouček). Mediální kampaň za několik desítek milionů navíc funguje dál. Nás ale jako vždy bude zajímat nabídka, cenová politika a také případné skryté podmínky. Jak na nás tedy celkově nabídka SAZKAmobilu zapůsobila, co se nám líbilo a co naopak ne? Na to vám odpovíme v dnešním podrobném testu.

SAZKAmobil se nezaměřuje na konkrétní skupinu lidí

Začínáme

Jak jsme již zmínili, u SAZKAmobilu nečekejte žádné tarifní zvýhodnění, za všechny služby tak budete platit přednabitým kreditem. Jestli to je výhoda, nebo ne, to necháme jako vždy na vás. Jednoduše tedy stačí zakoupit SIM kartu s přednabitým kreditem ve výši 150 Kč a rovnou můžete začít využívat všech nabízených služeb. Ale kde SIM kartu sehnat? Na výběr máte jako vždy z několika možností.

On-line nebo osobně? Záleží jen na vás.

Pro většinu lidí budou tou nejpohodlnější možností zakoupit SIM kartu na jednom z několika tisíců výdejních míst společnosti Sazka, jejich rozmístění naleznete pod tímto odkazem. Pro ty „pohodlnější“ z vás je zde pak možnost objednat SIM kartu z eShopu Sazky, zde si navíc můžete vybrat také čísla ze zlaté nabídky (rozdíl je pouze v prostředním trojčíslí, které je v případě gold edice 000, cena takového čísla je pak 1 000 Kč, kredit je zde standardně 150 Kč.

Nová SIM

Nakoupeno, zaplaceno? Domů dostanete (nebo si odnesete) zajímavý seskládaný papírový obal, který je ze všech stran popsaný, jak jinak, výhodami tohoto virtuálního operátora. Jak jsme již zmínili, SIM karta je přednabitá na 150 Kč, tedy na stejnou částku, za jakou SIM kartu zakoupíte. Už při samotném nákupu je však důležité myslet na to, do jakého telefonu chcete SIM kartu umístit. Prodává se totiž ve dvou (respektive třech) velikostech. První možností je klasická SIM karta s možností „vyloupnout ji“ na velikost microSIM, což je pro valnou většinu uživatelů „ta správná varianta“. Druhou možností je pak nanoSIM varianta, tedy například pro majitele telefonů od Applu.

SAZKAmobil SIM

Vzhled samotné SIM karty není nijak zajímavý, jedná se o žlutou plochu, na jejíž zádech nalezneme pouze identifikační číslo. Na zadní straně plastového výlisku pod stíratelným polem pak samozřejmě najdeme potřebný PUK 1, PIN je standardně přednastaven na 1234, čili ten doporučujeme po prvotní aktivaci rovnou změnit.

Aktivace SIM karty

Před samotným využíváním všech služeb je nutné SIM kartu aktivovat, návod je velice jednoduchý. Stačí vložit SIM kartu do telefonu, zadat PIN 1234 a vytočit jakékoliv telefonní číslo (nebo přímo hlasový automat). Hlasový automat vás před prvním hovorem požádá o přidělený šestimístný PIN, který hned po vložení SIM karty telefonu dostanete formou SMS. Tento kód je platný 3 dny, v této době je nutné ho v internetové samoobsluze změnit.

Hlasový automat vás provede celým procesem aktivace krok za krokem, není tedy důvod k obavám. Pak stačí vyčkat na potvrzovací SMS a je hotovo, SIM karta je nyní plně funkční a připravena k použití všech služeb, ale hlavně také pro přihlášení do samoobsluhy. SIM karta je aktivní až v okamžiku doručení potvrzovací SMS zprávy, v našem případě dorazila zhruba po minutě od aktivace v hlasovém automatu.

Aktivace krok za krokem

  • vložte SIM do telefonu
  • zadejte PIN 1234
  • vyčkejte na úvodní SMS zprávy od operátora SAZKAmobil (pozdrav, přehled, heslo do samoobsluhy)
  • zavolejte na libovolné telefonní číslo (nebo přímo na infolinku *11)
  • zadejte heslo do samoobsluhy
  • heslo je platné 3 dny, do té doby je nutné změnit ho v samoobsluze, kde zadáte i Váš e-mail (v případě zapomenutí hesla vám na e-mail přijde nové heslo, opět s platností 3 dny a s nutností jej následně změnit v samoobsluze)

Dobití kreditu a zjištění zůstatku

Ještě než se podíváme na samotnou nabídku virtuálního operátora SAZKAmobil, podíváme se na možnosti, jak si můžete kredit pro nákup služeb navýšit. Možností je hned několik. První možností je samoobsluha, kde si kredit dobijete on-line (v samoobsluze lze navíc také nastavit automatické dobíjení v určitých intervalech). Dobití můžete provést také rovnou přes e-shop a je jedno, jestli bude dobíjet sobě nebo svému známému (v síti SAZKAmobil). Stačí zadat dobíjené číslo, číslo pro doručení potvrzení, částku a vybrat jednu z platebních možností (on-line kartou, Platba 24, mPeníze, ČSOB, PaySec a další).

Dobíjet kredit lze také v jakékoliv sběrně Sazky a to za pomocí dobíjecího tiketu, díky tomu se rovnou můžete zúčastnit i SAZKAmobil šance, o tom ale až později. Možností je tedy spousta. Minimální výše dobíjené částky je 200 Kč, pro úplnost také dodáme, že platnost kreditu je 6 měsíců. Zbývající kredit zjistíte, když odešlete kód *11# jako standardní hovor, další možností je pak internetová samoobsluha a hlasový automat (*11).

Nabídka a akce

Nejprve se podíváme na základní ceník služeb bez jakýchkoli dokoupitelných balíčků. Volání do všech sítí máte za 2 Kč s typem účtování 60+1 (první minuta celá, další po vteřinách), SMS do všech sítí za 1,50 Kč, MMS do všech sítí posíláte za 5 Kč kus. To je základ. Pokud ale alespoň jednou měsíčně dobijete částkou minimálně 300 Kč, po dobu následujících 30 dní máte volání za 1,50 Kč za minutu, SMS posíláte za 1,30 Kč kus. MMS zůstává na standardní hodnotě 5 Kč. SAZKAmobil tedy nijak nerozlišuje, jestli voláte do vlastní sítě nebo jinam, tyto ceny zkrátka zaplatíte vždy.

Základní sazba Zvýhodněná sazba
Minuta hovoru do všech sítí 2 Kč 1,50 Kč
SMS do všech sítí 1,50 Kč 1,30 Kč
MMS do všech sítí 5 Kč 5 Kč

Balíčky služeb

Kromě standardních a zvýhodněných sazeb se podíváme i na zvýhodněné balíčky služeb, které zahrnují volání a SMS. V nabídce jsou celkem 2 balíčky. První s označením 100+100 nabízí 100 volných minut a 100 SMS zpráv do všech sítí za 200 Kč, druhý balíček s označením 200+200 za 400 Kč pak nabízí 200 volných minut a 200 SMS do všech sítí. Balíček je platný vždy 30 dní od aktivace. Pro větší přehlednost si balíčky představíme v následující tabulce.

Balíček 100+100 Balíček 200+200
Cena 200 Kč 400 Kč
Volné SMS 100 SMS 200 SMS
Volné minuty 100 minut 200 minut

Jak si můžete povšimnout, při zvolení některého z balíčku služeb jde cena za minutu volání, respektive SMS snížit na hodnotu 1 Kč, jedná se tedy o sazby ještě výhodnější, než při využívání zvýhodněné sazby (při dobití kreditu alespoň ve výši 300 Kč jednou měsíčně). Ceny jsou tedy rozhodně konkurenceschopné. Podíváme se také na nabídku datových balíčku. Ještě než se podíváme na jejich cenové a datové rozvržení, zmíníme, že po překročení FUP limitu se internet nezastaví, rychlost se ovšem sníží na již téměř nepoužitelných 32 kb/s. Pro načtení některé z mobilních verzí internetových stránek však tato rychlost z vlastních zkušeností postačí. I když Vodafone, jehož sítě SAZKAmobil využívá, umožňuje rychlé brouzdání pomocí LTE, u SAZKAmobilu tato síť bohužel (zatím) chybí. SIM karta SAZKAmobilu je ale již od základu podporou LTE vybavena.

Internetové balíčky

Cena balíčku FUP limit
Internet na den 20 Kč 25 MB
Internet na měsíc 150 150 Kč 150 MB
Internet na měsíc 300 200 Kč 300 MB
Internet na měsíc 500 250 Kč 500 MB
Internet na měsíc 1000 350 Kč 1000 MB

Co se týče nabídky internetového připojení, SAZKAmobil nenabízí nic extra, ceny jsou (bohužel) spíše průměrné. Pro úplnost doplníme, že platnost denního balíčku je vždy 24 hodin od aktivace, měsíční balíček pak platí po dobu následujících 30 dnů.

SAZKAmobil šance

A teď asi to nejzajímavější z celé „akční nabídky“ operátora SAZKAmobil, a tedy sázková hra SAZKAmobil šance. Do slosování hry SAZKAmobil šance se může zapojit kdokoli, kdo vyplní tiket s pěti čísly za 20 korun. Slosování dvou tahů se bude konat vždy první pondělí v měsíci a vysílat na ČT 1.

SAZKAmobil šance

Zákazníci SAZKAmobilu si pak mohou za šťastná čísla zvolit například právě číslo svého mobilu. Losují se dvě šťastná pětičíslí, minimální jackpot činí 250 000 Kč, všechny další potřebné informace o možných výhrách pak naleznete na této stránce. Speciální nabídky operátora SAZKAmobil pak naleznete zde.

Diskuze ke článku
Saskie
Jenom další reklama na Sazku a její služby.
homi
Tech 20 korun na losovacku se platí z kreditu?
Erik
SAZKAmobil je pro mě nezajímavý operátor, protože se dostanu na 0,75 Kč/min. nebo SMS jen u CityMobile :) to je podle mě virtuál co tomu rozumí!
Taddy
¿ SAZKAmobil ? zprava pro Erika
Informace jsou nepravdive, od 1.1.2014 poskytuje CityMobile uctovani 60+1 a 1+1. CityMobile vam poskytuje vyhodnejsi volani a ani nemusite dobijet 300,- Kc za mesic, napr. City MINI obsahuje 60 minut za 99,- Kc to je za 1,65 Kc/min. balicek minut si muzete zvysit o 100 minut do City a jste na 158,- Kc tady uz minuta v City je za 0,99 Kc. Zkuste se podivat a uvidite, ze City Mobile je spravna volba.
Vadi mi, ze SAZKAmobil poskytuje tyto informace.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze