Udržitelné materiály místo plastu. Samsung bude ekologičtější

Udržitelné materiály místo plastu. Samsung bude ekologičtější
  • Od první poloviny roku 2019 budou obaly používané v současné době u výrobků a příslušenství společnosti Samsung nahrazeny ekologicky udržitelnými materiály, jako jsou recyklované plasty, bioplasty či papír
  • Samsung současně změní i design nabíječek telefonů, u nichž nahradí lesklý povrch matným, takže nebude nutné nadále používat plastovou ochrannou fólii, což také přispěje k nižší spotřebě plastů
  • Do roku 2030 hodlá Samsung využít 500 tisíc tun recyklovaných plastů a shromáždit 7,5 milionu tun vyřazených výrobků

Od první poloviny roku 2019 budou obaly používané v současné době u výrobků a příslušenství společnosti Samsung – od mobilních telefonů a tabletů až po domácí spotřebiče – nahrazeny ekologicky udržitelnými materiály, mezi něž patří recyklované plasty, bioplasty či papír. Společnost Samsung Electronics v rámci těchto změn vytvořila zvláštní pracovní skupinu, která je pověřena návrhem a vývojem, nákupem, marketingem a kontrolu kvality inovativních obalů.

U mobilních telefonů, tabletů a nositelné elektroniky nahradí Samsung plastový materiál používaný k balení tvarovanou buničinou a u příslušenství budou plastové obalové sáčky nahrazeny ekologickými materiály. Samsung také změní design nabíječek telefonů, u nichž nahradí lesklý povrch matným, takže nebude nutné nadále používat plastovou ochrannou fólii, což také přispěje k nižší spotřebě plastů.

Plastové obaly používané k ochraně povrchu domácích spotřebičů, jako jsou televizory, chladničky, klimatizace a pračky, jakož i ostatních kuchyňských spotřebičů budou také nahrazeny obaly obsahujícími recyklované materiály a bioplasty, které jsou vyrobeny z plastových odpadů a materiálů nepocházejících z fosilních paliv, jako je škrob nebo cukrová třtina.

Pokud jde o papír, společnost Samsung bude do roku 2020 používat na obaly a příručky pouze vláknité materiály certifikované globálními environmentálními organizacemi, jako jsou Forest Stewardship Council, Programme for the Endorsement of Forest Certification Scheme a Sustainable Forestry Initiative.

Samsung Electronics přistupuje k řešení ekologických problémů dnešní společnosti, která se potýká s vyčerpáváním přírodních zdrojů a nadměrným množstvím plastových odpadů,“ uvedl Gyeong-bin Jeon, vedoucí Globálního centra spokojenosti zákazníků společnosti Samsung. „Jsme odhodláni recyklovat používané suroviny a minimalizovat znečištění pocházející z našich produktů. Přejdeme na ekologicky udržitelné materiály, i když to pro nás bude znamenat růst nákladů.

V souladu se svou politikou cirkulární ekonomiky si společnost Samsung Electronics stanovila střednědobý realizační plán, podle něhož bude již příští rok používat pouze papírové obalové materiály certifikované iniciativami na ochranu lesů. Do roku 2030 hodlá společnost Samsung využít 500 tisíc tun recyklovaných plastů a shromáždit 7,5 milionu tun vyřazených výrobků (obojí úhrnem od roku 2009).

tisková zpráva
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze