T-Mobile hlásí pokoření hranice milionu uživatelů VoLTE

T-Mobile hlásí pokoření hranice milionu uživatelů VoLTE
1
  • V sítu T-Mobile v únoru měl nastavenou službu VoLTE více než milion zákazníků
  • VoLTE přitom přináší oproti starším technologiím hlavně lepší kvalitu hovoru a vyšší spolehlivost

T-Mobile se na svých stránkách pochlubil tím, že už více než jeden milion zákazníků T-Mobile měl v únoru nastavenou službu VoLTE, což je od roku 2015, kdy byla služba spuštěna, výrazný nárůst.

VoLTE (anglicky Voice over LTE) je technologie, umožňující přenášet hlasové hovory přímo přes sítě LTE. Hlas hovořících osob je tedy přenášen v podobě datového toku. Její hlavní výhoda, oproti hovoru přes mobilní sítě 2G a 3G, spočívá ve špičkové kvalitě zvuku a celkově lepší kvalitě a spolehlivosti hovoru. Výhoda pro volajícího také spočívá v možnosti spojit hovor až dvakrát rychleji než stávající metoda spojovaných okruhů přes 2G a 3G sítě.

Výhodou pro operátory pak je možnost využít stávající spektrum efektivněji, a tedy ve prospěch vyšší spokojenosti zákazníků – v současné době tak i díky technologii VoLTE lze namísto 3G vyžívat ve stejném rádiovém pásmu technologii LTE.

Diskuze ke článku
Tazz1
Ještě kdyby T-Mobile pracoval na rozšíření portfolia telefonů, které VoLTE podporují, bylo by jich daleko více. Ale nové telefony nějak nepřibývají.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze