Sony Ericsson Bluetooth CAR-100
recenze

Sony Ericsson Bluetooth CAR-100

2

Vlastníte náhodou bluetooth telefon? Nebaví vás hrát stále dokola stále stejné Java hry? Máme pro vás řešení v podobě tohoto miniaturního autíčka ovládaného přes bluetooth. Se svou velikostí se bez problémů vejde do kapsy, takže ho pro případ nečekané nudy můžete stále nosit při sobě, třeba v kapse.

Je všeobecně známo, že Sony Ericsson nevyrábí jen skvělé telefony, ale i spoustu užitečného příslušenství k nim. V poslední době se také začal angažovat ve výrobě „zábavného příslušenství". Zatím sem patří malý gamepad EGB-10 a ještě menší autíčko Bluetooth CAR-100, kterému bych se chtěl dnes podrobněji věnovat.

Toto autíčko bylo poprvé představeno na loňském CeBITu, jako prezentace Bluetooth technologie. O půl roku později bylo uvedeno na trh pod názvem Bluetooth CAR-100.

Autíčko je opravdu vskutku miniaturní (70 x 32 x 38 mm) a na první pohled by se mohlo zdát, že je to jen obyčejný angličák. Po bližším ohledání si ale všimneme například skrz sklo viditelnou elektroniku, v zádu konektoru na nabíjení baterií a také docela detailního zpracování, jako například zrcátek, světel a v neposlední řadě také logo Sony Ericssonu.

Vše, co potřebujete k zprovoznění je jen některý z Bluetooth telefonů od Sony Ericssonu (R520m, T39m, T68, T610, Z600, T630, P800 a P900) a nabité autíčko. Pouze u P800 a P900 je nutno si stáhnout javovou aplikaci. Také jsem někde zaslechl, že by autíčko mohlo fungovat i s telefony jiných značek, ale nemám to ověřené.

Nebudu se tady zabývat spárováním auta a s mobilem, protože je to stejně popsáno v manuálu. Podíváme se radši na samotnou jízdu. U běžných telefonů se ovládá velmi pohodlně joystickem, nebo směrovými tlačítky (2, 8, 4, 6) a hvězdičkou a křížkem regulujete rychlost. U P modelů je ovládání trochu složitější, ale za to si můžete užít pěkného prostředí v menu ovládací aplikace. Celkově je ovládání velmi přesné a rychlé a má dosah až 10 metrů.

Sony Ericsson Bluetooth CAR-100

S výdrží je to jako obvykle trochu horší. Většinou se uvádí, že autíčko vydrží jezdit až půl hodiny. V praxi je to jen asi 15 - 20 minut. Po vybytí ho musíte připojit k telefonu, aby se zase nabyl, což trvá většinou tak hodinu.

Tento malý skvost si můžete pořídit už za trochu méně skvostných 2 400 Kč. Nicméně by to mohlo být klidně ještě horší. Třeba u takové nokie…

Zdroje: abclinuxu.cz