Služba Samsung SmartThings Find hlásí milník – 100 milionů vyhledávacích uzlů

Služba Samsung SmartThings Find hlásí milník – 100 milionů vyhledávacích uzlů
Fotografie: Ioannis Papadopoulos, mobilenet.cz
  • Pomocí funkce je denně lokalizováno na 230 000 zařízení
  • Samsung přináší také novinku – službu SmartThings Find Members umožňující připojit k vašemu účtu SmartThings členy rodiny i přátele

Společnost Samsung dnes oznámila, že služba SmartThings Find, která byla poprvé spuštěna v říjnu 2020, pokračuje v rychlém růstu a je do ní nyní zapojeno přes 100 milionů zařízení Samsung. Majitelé těchto zařízení souhlasili s jejich použitím jako uzlů Find Node sloužících k zjišťování polohy podporovaných zařízení. Díky ekosystému SmartThings, který umožňuje propojení a ovládání různých zařízení v chytré domácnosti, je tak pomocí této funkce denně lokalizováno na 230 000 zařízení.


Jsme velmi pyšní na to, jak rychle se služba SmartThings Find za necelý rok rozrostla a každý den pomáhá lidem po celém světě najít stovky tisíc zapomenutých zařízení,“ říká TM Roh, prezident a ředitel divize Mobile Communications Business společnosti Samsung Electronics a dodává: „SmartThings Find je dalším příkladem toho, jak společnost Samsung pokračuje ve vytváření nových smysluplných služeb pro pohodlnější a méně stresující život.

Rychle se rozvíjející služba SmartThings Find umožňuje určit polohu podporovaných a zaregistrovaných smartphonů Galaxy, chytrých hodinek, sluchátek nebo dokonce pera S Pen Pro. K vyhledávání osobních věcí, třeba klíčů nebo peněženky, poslouží chytré přívěsky Galaxy SmartTag nebo SmartTag+. Funkce SmartThings Find, která je významnou součástí ekosystému SmartThings, využívá k vyhledávání ztracených zařízení technologii Bluetooth Low Energy (BLE) a ultraširokopásmovou technologii (UWB). Zařízení lze díky vysílanému signálu najít, i když je odpojeno od komunikační sítě. Pokud je hledané zařízení již příliš daleko od smartphonu svého majitele, mohou v pátrání automaticky pomáhat i ostatní uživatelé smartphonů nebo tabletů Galaxy, kteří v aplikaci povolí příjem signálu ze ztracených zařízení v okolí a následné anonymní odesílání jejich polohy na server SmartThings.

Dalším vylepšením SmartThings Find je nově spuštěná služba SmartThings Find Members, která umožňuje uživatelům pozvat rodinné příslušníky a přátele, aby se stali členy jejich účtu SmartThings a mohli tak také hledat a spravovat svá zařízení. K jednomu účtu lze přidat až 19 dalších osob a vyhledávat až 200 zařízení najednou. U osob, které přijmou vaše pozvání do služby SmartThings Find Members, můžete rozhodnout, zda budou moci s vaším souhlasem vidět vaše vybraná zařízení a jejich polohu. Službu SmartThings Find Members ocení zejména v rodinách, které potřebují dohlížet na domácí mazlíčky nebo mít přehled, kde se právě nacházejí klíče od auta – a to i v případě, že u sebe zrovna nemají svůj telefon.

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze