Odolný tablet Samsung Galaxy Tab S9 Ultra uniká na prvních obrázcích

aktualizováno
6
Odolný tablet Samsung Galaxy Tab S9 Ultra uniká na prvních obrázcích
Fotografie: Petr Vojtěch, mobilenet.cz
  • Rozměry se mezigeneračně nijak nemění
  • Nasazen má být Snapdragon 8 Gen 2
  • Překvapí 16GB RAM

Aktualizováno 17. 5. 2023

O chystaném Galaxy Tabu S9 Ultra se dozvídáme nové informace. Server mysmartprice.com přinesl jedny z prvních renderů, které mají věrně zachycovat podobu chystaného tabletu. Pokud by se potvrdila, nedojde k nijak velkým změnám ve srovnání se současným Galaxy Tabem S8 Ultra. Zachovány mají být identické rozměry 326,4 × 208,6 × 5,5 milimetrů, hmotnost by se měla pohybovat kolem 750 gramů, což u zařízení se 14,6" displejem není nijak překvapivé. Vidět můžeme i místo pro uchycení pera S Pen na zadní straně či výřez pro čelní fotoaparát.

Samsung Galaxy Tab S9 Ultra

Představu o chystaném tabletu si lze udělat i z krátkého 360° videa, na kterém je tablet vidět ze všech možných úhlů.


Původní informace z 5. 4. 2023

Samsung pracuje na další generaci svých vrcholných tabletů. Naznačují to informace od uživatele Ice Universe, který pravidelně podává ověřené úniky s předstihem. Dozvídáme se, že připravovaný Galaxy Tab S9 Ultra bude mít rozměry 326,4 × 208,6 × 5,5 mm, což je mimochodem na desetinu milimetru stejně, jako má současný Galaxy Tab S8 Ultra.

Naopak hmotnost velmi decentně naroste o 11 gramů na 737 gramů. Za nárůstem, který však reálně uživatel těžko pocítí, by mohla stát zvýšená odolnost. Galaxy Tab S9 Ultra má mít stupeň krytí IP68, což v praxi znamená úplnou odolnost vůči prachu a vyšší odolnost proti vodě, kdy tak bude možné tablet i na půl hodiny ponořit do vody. Hravě odolá polití i dešti.

Dominantou nejlépe vybaveného tabletu od Samsungu bude 14,6" AMOLED displej s rozlišením 2960 × 1 848 pixelů. Obnovovací frekvence bude samozřejmě 120 Hz. Nedojde ke změně baterie, nadále bude mít kapacitu 11 200 mAh a podporu 45W drátového nabíjení. Výdrž by se však přeci jen mohla zlepšit, neboť pod kapotou bude Snapdragon 8 Gen 2, zřejmě i ve speciální úpravě „for Galaxy“, která je již využita v řadě telefonů Galaxy S23. Kromě skvělého procesoru má potěšit i velká 16GB RAM.

Více informací v tuto chvíli není známo, budeme si tak muset počkat i na termín představení.

Související články