Samsung Galaxy S8 se blíží. Přinášíme souhrn všeho, co známe

Samsung Galaxy S8 se blíží. Přinášíme souhrn všeho, co známe
15

Oficiální představení Samsungu Galaxy S8 je již na spadnutí. Jihokorejský výrobce novinky představí na samostatné akci 29. března. Těšit se můžeme na velké zakřivené displeje, tenké rámečky, nekompromisní výbavu, upravené prostředí, skener oční duhovky, moderní konektor USB-C a mnoho dalšího, což si detailně zrekapitulujeme.

Nepřehlédněte:

Samsung Galaxy S8

O Samsungu Galaxy S8 se začalo mluvit už v listopadu minulého roku. Dnes již máme poměrně věrný obrázek toho, jak budou obě novinky vypadat, jaké funkce nabídnou a samozřejmě také to, kolik za ně případný zájemce pravděpodobně zaplatí.

Design, konstrukce, displej: bez rámečků a zahaleni sklem

Samsung Galaxy S8 bude vyroben z kombinace skla a hliníkového rámu, tedy stejně, jak to u Samsungu známe již od modelu Galaxy S6 (edge). Tato kombinace rozhodně nezklame, telefony působí luxusním dojmem a výměna zadního skla není tak nákladná, jako kdyby případný majitel musel měnit celý kovový skelet. Hlavní dominantou přední strany bude samozřejmě displej. V případě Galaxy S8 mluvíme o 5,8palcovém panelu, u pluskového modelu dokonce o 6,2 palcovém displeji. Obě varianty se budou chlubit zakřivením.

Oba displeje budou mít technologii Super AMOLED, QHD rozlišení a RGB matici. Displej zaujme nejenom tím, že bude oboustranně zakřivený, ale také tím, že jeho hrany budou zaoblené (podobně jako u Xiaomi Mi MIX). Kvůli tomu se může výsledná úhlopříčka displejů nepatrně pozměnit.

Samsung Galaxy S8

Aby Samsung docílil toho, že oba smartphony nebudou obrovské, zapracoval na rámečcích. Po bocích budou neznatelné, platí to i pro prostor pod a nad displejem, kde se nachází opravdu jen to nejnutnější. Velikostně budou oba Sasmungy vcelku podobné předchozím generacím, avšak s mnohem větší úhlopříčkou displeje. Ve vrchní části se nachází pouze průchody senzorů, které budou ve světlých barevných variantách poměrně výrazné. Pod displejem tentokrát nenalezneme typické rozložení ovládacích prvků, na které jsme u Samsungu zvyklí (dvě softwarová a jedno hardwarové tlačítko pro návrat na domovskou obrazovku). Samsung všechna tlačítka přemístil na displej a udělal z nich virtuální volby. Pro někoho dobrá zpráva, pro ostatní tak trochu problém. Ustoupit muselo i logo společnosti, které se nachází pouze na zadní části.

Aby Samsung zcela nezklamal, softwarové tlačítko pro návrat na domovskou obrazovku by mělo umět vyhodnocovat hned několik úrovní přítlaku, mělo by se tedy jednat o částečně omezený 3D Touch, který známe z iPhonů. Samotná čtečka otisků prstů, která byla standardně umístěna v domovském tlačítku, se přestěhovala na zadní stranu vedle čočky fotoaparátů. Samsung původně koketoval s možností zapuštění čtečky pod sklo displeje, bohužel, čas byl neúprosný a výsledky nepřesvědčivé.

Samsung Galaxy S8

Samsung zřejmě pozmění také nabídku barevných variant. Nově by se měly novinky prodávat v černé, šedé, stříbrné a nestandardní ve fialové. Oblíbená zlatá z nabídky možná zmizí úplně.

Pokud se obáváte, že Samsung po vzoru Applu vypustil 3,5milimetrový jack konektor, máme pro vás dobrou zprávu. Audio konektor bude na novinkách přítomen, stejně tak zůstane zachována i odolnost vůči vodě a prachu dle certifikace IP68.

Fotoaparát: jak vylepšit to nejlepší?

Současná generace modelů Galaxy S fotí skvěle, což již několikrát dokázala skvěle v našich srovnávacích testech, nejinak by tomu mělo být u Galaxy S8. Telefony zřejmě nabídnou stejné 12Mpx rozlišení, což se jeví jako optimum, neboť jsou snímky kvalitní a přitom ne tak datově náročné. Samsung se navzdory spekulacím nepustil do duálních snímačů, což někoho může překvapit, mnoho aktuálních vlajkových lodí totiž má duální fotoaparát. Světelnost by se měla ustálit na f/1.7, což je i současná hodnota. Zachována zůstane i technologie Phase Detection Auto Focus.

Samsung Galaxy S8

Sekundární kamera pro videohovory nabídne 8Mpx rozlišení, což značí mezigenerační nárůst o 3 Mpx. Vylepšením by měla projít i videokamera. Ta i nadále zvládne záznam ve 4K rozlišení, dost možná však Samsung přijde i s možností nahrávat extrémně zpomalená videa při snímkovací frekvenci 1 000 FPS.

Diskuze ke článku
Pesedm
:D :D :D
Filip
Proc jste jen neaktualizovali predchozi clanek? :)
Juzzy
No kdyby se na toho asistenta u nás vykašlaly, zablokovaly a tlačítko přenastavily na něco jiného tak by jsme nějaký ten litr ještě ušetřili takhle platíme za něco co je u nás nepoužitelný pokud někdo neumí cizí jazyk což je velká část Česka ještě to samé jako Apple a jeho Siri.
David
Kus zbytecne predrazeny elektroniky ktera si chce hrat na letosni modlu a poblazni blaznivy nudlouny a uctivace Samsungu. Probudte se a utracejte rozume, je to jen telefon. :)))

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze