Samsung chystá další skládací modely. Zřejmě i ve stylu véčka

Samsung chystá další skládací modely. Zřejmě i ve stylu véčka
2
  • Další skládací kousek by se mohl představit na konci letošního roku
  • Kromě možné véčkové konstrukce by se Samsung mohl inspirovat také u Huawei

Pokud začala doba skládacích telefonů, bude za jejich počátek již navždy považován rok 2019. Právě v něm došlo k představení modelů FlexPai, Mate X či Galaxy Fold. Posledně jmenovaný pochází od Samsungu, od kterého veřejnost čekala všeobecně nejvíce. Server bloomberg.com nyní přinesl informaci, že jihokorejský výrobce pracuje na dalších skládacích zařízeních. Ta by možná mohla naplnit očekávání další řádky případných zájemců.

V prvé řadě se má jednat o rozevírací zařízení, avšak nikoliv v orientaci na šířku jako u Galaxy Fold, nýbrž na výšku. Telefon by tak možná mohl připomínat legendární véčka a být konkurencí pro případně znovuzrozenou Motorolu RAZR, o které se nějaký čas již spekuluje. K představení tohoto telefonu, který by mohl mít běžně velký displej kolem 6 až 7 palců s možností složení, by mohlo dojít na konci roku 2019, případně zkraje roku 2020.

Samsung se skládací telefony pokusí rozehrát na všechny možné strany. V přípravě má být i zařízení podobné Mate X od Huawei. Tedy velký displej v rozloženém stavu, jeho ohnutí z vnější strany a následné rozdělení do tří částí. U případné třetí verze skládacího telefonu má však záležet na komerčním úspěchu Galaxy Fold.

Samsung ho má! Galaxy Fold je skládací telefon

Samsung, stejně jako Huawei, či Xiaomi a Lenovo, které skládací telefony rovněž plánují, netuší, jaký rozmach skládací telefony budou mít a která konstrukce se nakonec stane u uživatelů nejoblíbenější. I z tohoto důvodu budou první roky fází testování. Na každý pád získávají tito výrobci poměrně cenný náskok například před Applem, který dle dostupných informací podobné zařízení prozatím nepřipravuje.

Navzdory tomu, že Samsung pracuje na dalších skládacích telefonech, snaží se současně vylepšit současný mechanismus rozevírání a samotný displej Galaxy Fold. U něj se na displeji údajně po 10 tisících složení objeví nepříjemný ohyb. Samsung proto zvažuje, že po čase nabídne zákazníkům bezplatnou výměnu displeje.

Technické parametry Samsung Galaxy Fold

Kompletní specifikace
Konstrukce160,9 × 117,9 × 7,5 mm, 263 g, konstrukce: rozevírací
DisplejSuper AMOLED, 7,3" (2 152 × 1 536 px)
Fotoaparát12 Mpx, LED dioda, autofocus, video: 3 840 × 2 160 px, 60 FPS
ChipsetQualcomm Snapdragon 855, , GPU: Adreno 640
PaměťRAM: 12 GB, vnitřní paměť: 512 GB / 1 000 GB, paměťové karty: microSDXC
Datové funkceHSPA: 42 Mb/s, LTE: 2 000 / 300 Mb/s, Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth: 5.0, NFC: ano
Operační systémAndroid 9.0
Navigacevestavěná GPS: ano (A-GPS), Google Mapy, elektronický kompas
Akumulátor4 380 mAh, bezdrátové nabíjení: ano
Dostupnostduben 2019, 54 000 Kč
Diskuze ke článku
Porydge
První verze nevzbudila nadšení jaké čekali a asi ani nečekali, že je trumfne Huawei, tak musí rychle dotáhnout na ostatní.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze