Samsung čelí žalobě za porušení patentů. Hrozí mu pokuta 3 miliardy dolarů

Samsung čelí žalobě za porušení patentů. Hrozí mu pokuta 3 miliardy dolarů
2
  • Jihokorejský Samsung údajně porušil patenty týkající se biometrických řešení
  • Problém má přetrvávat poslední tři roky, což je důvodem hrozící vysoké pokuty

Žalobu na jihokorejský Samsung podala americká společnost PACid Technologies, která se zabývá šifrováním dat. Její zástupci tvrdí, že Samsung v telefonech řady Galaxy S porušil patenty týkající se biometrických řešení. Oficiální stížnost byla podána u soudu v Texasu 6. dubna a stojí v ní, že porušení patentů se týká čtečky otisků prstů a rozpoznání obličeje. Dle PACid Technologies došlo k porušení dvou patentů v USA a jednoho v Jižní Koreji.

Součástí obžaloby jsou všechny modely řady Galaxy S za poslední tři roky. Jmenovitě tak jde o telefony Galaxy S6, Galaxy S6 edge, Galaxy S7, Galaxy S7 edge, Galaxy S8 a Galaxy S8+. Z důvodu značného počtu modelů a jejich vysokým prodejům je případná pokuta nastavena velmi vysoko, a to na bezmála 3 miliardy dolarů. Samsung se samozřejmě chystá proti žalobě odvolat.

Zbývá také doplnit, že průmyslové zdroje zdůrazňují, že společnost PACid Technologies přistupuje k tomuto druhu žaloby poměrně často. Dokonce má jít o její jedinou obchodní taktiku, která spočívá v žalování dalších společností, jež vyvíjejí a prodávají výrobky založené na volném duševním vlastnictví. Již v minulosti společnost PACid Technologies žalovala například Google, Apple či Nintendo.

Zdroj: theinvestor.co

Diskuze ke článku
Absolut NoFak
Dalších pět miliard pro uživatele s vypálenými displeji, pak deset miliard pro Google za poškození dobrého jména Androidu, sedm miliard pro oběti výbuchů baterií, dvacet miliard jako reparace za vysoké ceny, patnáct miliard za podvádění v benchmarcích, padesát miliard za korupci na vládní úrovni, osmdesát miliard za nelidské zacházení s dělníky a poškozování životního prostředí no a co zbyde, to můžou dát do fondu pro mentálně postižené děti a zavřít krám.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze