Xiaomi Mi Power Bank Pro USB-C
recenze

Xiaomi Mi Power Bank Pro USB-C

Zase skvěle
11

Xiaomi do své nabídky zařadilo další zajímavou powerbanku, tentokrát s trochu krkolomným názvem Xiaomi Mi Power Bank Pro USB-C a kapacitou 10 000 mAh. USB-C konektorem se powerbanka nabíjí, ale díky speciálnímu adaptéru navíc jde i nabíjet zařízení, která USB-C konektorem sama disponují. Třešničkou na dortu je podpora rychlého nabíjení a kovové tělo.

Powerbanky od Xiaomi mají obecně vzato velmi dobrou pověst. Také aby ne, zaujmou jak samotnou kapacitou, tak také zpracováním, které je téměř vždy kovové. Precizní design dovoluje nechat powerbanku vystavenou, ostudu vám rozhodně neudělá. Velkým plusem je i vcelku příjemná cena, která odpovídá kvalitě. Dnes testovaná Xiaomi Mi Power Bank Pro USB-C je zhmotněním všech zmíněných plusů, jako bonus pak nabídne moderní USB-C port.

Za zapůjčení powerbanky děkujeme internetovému obchodu xm.cz, kde si ji můžete také zakoupit.

Xiaomi Mi Power Bank Pro USB-C

Obsah balení: strohé se základem

Obsah základního balení powerbank od Xiaomi a powerbank obecně už typicky bývá dosti strohý, nejinak je tomu i zde. Kromě samotné powerbanky naleznete uvnitř krátký kabel USB-A–microUSB a malou redukci z microUSB na USB-C. Na malé kartičce se pak ještě dočtete, co jste si vlastně koupili, nechybí samozřejmě ani stručný manuál.

Xiaomi Mi Power Bank Pro USB-C

Výčet obsahu základního balení

  • Xiaomi Mi Power Bank Pro USB-C 10 000 mAh
  • plochý nabíjecí USB-A–microUSB kabel
  • adaptér microUSB–USB-C
  • základní dokumentace

Design a zpracování: kovový sen

Až na výjimky se powerbanky značky Xiaomi chlubí kovovým zpracováním a ani dnes testovaná varianta není výjimkou. Tělo je vyrobeno z jednolitého kusu hliníku, plastová je pouze vrchní a spodní část. Rozměry powerbanky činí 128,5 × 75 × 12,6 milimetru, skvělá je tedy především nízká tloušťka. Přijatelná je rovněž i hmotnost 223 gramů. Ano, existují i mnohem lehčí powerbanky, zde se ovšem projevuje již zmíněné kovové zpracování. Zde si dovolíme i malé srovnání. Původní Xiaomi 10 400 mAh Powerbank nabídne rozměry 90,5 × 77 × 21,6 mm, novinka je tedy delší, zato ale užší a tenčí. I hmotnost je nižší, konkrétně o 27 gramů. Na přední straně nalezneme pouze logo společnosti Xiaomi, stejně tak na zadní straně najdeme pouze odkaz na stránky společnosti. Nic více na hliníkovém plášti hledat nemusíte.

Xiaomi Mi Power Bank Pro USB-C

Na spodní straně nalezneme informace, a to kapacitu baterie (10 000 mAh) a také dodatečné údaje, kupříkladu efektivitu nabíjení a přiznanou reálnou kapacitu. To hlavní pak nalezneme na vrchní straně. Zde se nachází USB-C port pro nabíjení powerbanky, jeden USB konektor pro nabíjení hostovaných zařízení, 4 malé notifikační LED diody s bílým podsvícením a samozřejmě také tlačítko Power. Na okamžik se zastavíme u diod: ty signalizují samotné nabíjení powerbanky (tím, že se postupně rozsvěcují) a také aktuální stav nabití (diody, které svítí bez přestání). Snadno si tak uděláte představu o aktuálním stavu zbývající kapacity baterie.

Xiaomi USB-C(Xiaomi PLM01ZM) Xiaomi(NDY-02-AD) Xiaomi(NDY-02-AL) Xiaomi(YDDYP01)
Rozměry 128,5 × 75 × 12,6 mm 90,5 × 77 × 21,6 mm 145 × 60,4 × 22 mm 141,9 × 73 × 21,8 mm
Hmotnost 223 gramů 250 gramů 350 gramů 338 gramů
Materiál kov/plast kov/plast kov/plast plast
Kapacita baterie 10 180 mAh 10 400 mAh 16 000 mAh 20 000 mAh
Reálná kapacita baterie 7 100 mAh 7 500 mAh 10 750 mAh 12 700 mAh
Signalizační LED dioda ano ano ano ano
Počet portů 1× USB, 1× USB-C 1× USB, 1× microUSB 2× USB, 1× microUSB 2× USB, 1× microUSB
Cena 559 Kč 499 Kč 799 Kč 899 Kč

Pokud bychom měli řemeslnému zpracování přeci jenom něco vytknout, budou to příliš ostré hrany vrchní a spodní části kovového plátu. Hrany nejsou nikterak zaobleny ani zaceleny a není jimi problém výrazně poškrábat povrch vašich elektronických mazlíčků.

Diskuze ke článku
Hosan77
Rád bych zakoupil ale na xiamimobile ji nemají, a je divne že ji tam mají za 559,-a na gearbestu stojí 849,-ještě se mi nestalo aby u nás bylo něco levnějšího než na gearbest...
Vendelín
Kde ji koupím nejlevnějí a ne od přeprodejce / fejk ?
franta
mám powerbank homologaci CE ?
Jirka
Obrovské mínus je že neumí nabíjet z USB C, mohli tam být 2 USB C místo USB A

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze