Xiaomi Mi Band 2
recenze

Xiaomi Mi Band 2

O krok dále
21

Fitness náramky zažívají svůj největší boom a nepřehlédnutelným hráčem je v tomto ohledu Xiaomi. To se soustředí na levnější kousky, které však přebírají vše důležité od konkurence. Ta je navíc povětšinou i několikanásobně dražší. Mi Band 2 zaujme senzorem tepové frekvence, slušným zastřešením notifikací a informačním OLED displejem.

Značku Xiaomi si již představovat nemusíme, na tuzemském trhu zaujala modely, které sice nenabízí kompletní LTE frekvence, avšak zaujmou skvělým poměrem ceny a výkonu. Xiaomi však není jen představitelem chytrých telefonů, zaujme také příslušenstvím – ať už mluvíme o kvalitně zpracovaných powerbankách či o fitness náramcích. Další přírůstek mezi chytrými fitness náramky nese jméno Mi Band 2, který opět posouvá dovednosti o trochu dále. Jestli si ale novinka dokáže mezi zájemci obhájit vyšší cenovku okolo 1 500 korun, to poznáme až časem.

Za zapůjčení Xiaomi Mi Band 2 děkujeme internetovému obchodu xm.cz, kde si jej můžete také zakoupit.

Xiaomi Mi Band 2

Technické parametry Xiaomi Mi Band 2

Kompletní specifikace
Konstrukce40,3 × 15,7 × 10,5 mm, 7 g, odolnost: IP67
Pásekumělý, vyměnitelný: ano, zapínání: přezka
Displej?, 0,42" (? × ? px), tvar: hranatý
Systém?, kompatibilní s: Android, iOS
Datové funkceBluetooth: 4.0, Wi-Fi: ne, mobilní sítě: ne, NFC: ne
Chipset
Paměťvnitřní paměť: ?, paměťové karty: ?
Akumulátor70 mAh, nabíjení: proprietární kolébka, doba nabíjení: 1:37 hodin
Dostupnostčerven 2016,

Obsah základního balení

Základní balení nového fitness náramku je opět velmi skromné, takže kromě samotného kovového modulu naleznete v balení už jen gumový pásek s několika otvory (bezproblémově sedne i slečnám s úzkým zápěstím) a nabíjecí kolébku, do které Mi Band 2 mechanicky zasunete. Vzhledem k tomu, že je tělo Xiaomi Mi Band 2 opravdu velmi malé, nabíjecí microUSB konektor se na něj nevměstnal. Modul tedy musíte umístit do speciální plastové objímky, která Mi Band 2 dobije během pár desítek minut.

Design a konstrukce: pryč s hliníkem

Xiaomi se většinou nesnaží měnit to, co funguje, avšak u nové generace Mi Bandu trochu pozměnilo filozofii. Vzhledem k velké novince, a to přítomnosti informačního OLED displeje, se Xiaomi vzdalo hliníkového krytu, který nabízely původní generace.

Xiaomi Mi Band 2

Nově kryje povrch Mi Bandu sklo, za kterým se nachází malý, 0,42palcový displej a pod ním jedno vcelku velké tlačítko. To používá kapacitní technologii, zpětná vazba tedy chybí. Tlačítko slouží pouze pro procházení nabídek v menu a je vyvedeno v zajímavém designu – tlačítko tvoří soustředěné kruhy, podobně jako u produktů značky Asus. Informační diody již nejsou potřeba, z těla tedy zmizely a nahradil je právě malý displej.

Pokud se přesuneme na spodní část, nalezneme zde po vzoru Mi Bandu 1S senzor tepové frekvence. Tento senzor je poměrně malý a svítí zeleně, což je dnes běžné u většiny fitness náramků, které senzor tepové frekvence nabízejí. O jeho funkčnosti si povíme v následující kapitole.

Jak už jsem zmínil, gumový pásek, do kterého se Mi Band pouze vloží, je velmi variabilní – kovový hrot lze upevnit do jednoho z osmi otvorů, a tak je vhodný jak pro úzké zápěstí, tak také pro velmi mohutnou ruku. Řešit kvalitu pásku nemá příliš smysl, neboť se jedná o levnou gumu, která bohužel není zrovna extra poddajná a umístění kovového hrotu do některého z otvorů je – alespoň než si náramek „zvykne“ – poměrně obtížné, ale má to i svoji výhodu.

Xiaomi Mi Band 2

Vzhledem k enormně nízké hmotnosti 7 gramů o Mi Band 2 během chvíle ztratíte ponětí, a tak je dobré vědět, že vám při prudším pohybu nesklouzne ze zápěstí.

Líbilo se nám:

  • kvalitní zpracování
  • nastavitelná šířka pásku

Nelíbilo se nám:

  • ztráta hliníkového povrchu

Displej: na to podstatné stačí

Hlavní inovace Mi Bandu 2, tedy displej s úhlopříčkou 0,42 palců, zobrazuje pouze nejzákladnější informace: čas, ušlé kroky, spálené kalorie, stav baterie, ušlou vzdálenost a také informuje o tom, že vám na telefon dorazil nějaký druh notifikace. Displej svítí dostatečně výrazně na to, aby byl dobře čitelný i za středně rychlé chůze; na čtení textů by úhlopříčka samozřejmě nedostačovala.

Xiaomi Mi Band 2

Regulace jasu bohužel není k dispozici. Oceňujeme také perfektní čitelnost na slunci, kterou obstarává technologie OLED. Aktivace displeje proběhne automaticky, pokud zvednete zápěstí. Ne vždy rozsvícení fungovalo bezchybně, občas bylo nutné zápěstím trochu zatřást. Celkově vzato nám používání Mi Bandu s displejem přišlo ještě komfortnější než u původní generace, zde si tedy Xiaomi zaslouží palec nahoru.

Líbilo se nám:

  • čitelnost
  • automatické rozsvícení

Nelíbilo se nám:

  • chybí senzor okolního osvětlení

Odolá vodě

Fitness náramky jsou samozřejmě předurčeny k tomu, že je na ruce budete nosit bez přestání. Bez zvýšené odolnosti by tak postrádaly smysl. Zde si samozřejmě Xiaomi nemohlo dovolit zaváhat a Mi Band 2 se chlubí odolností dle standardu IP67. Zcela tedy odolá prachu a vydrží až 30 minut ponořen metr pod hladinou. Můžete s ním tedy umývat nádobí, sprchovat se, ale také si v klidu zaplavat v bazénu.

Xiaomi Mi Band 2 Xiaomi Mi Band 1S Xiaomi Mi Band
Materiál konstrukce plast kov kov
Certifikace odolnosti IP67 IP67 IP67
Senzor tepové frekvence ano ano ne
Cena od 1 500 Kč 700 Kč 450 Kč

Senzorová výbava: nechybí to podstatné

Xiaomi Mi Band nabídne prakticky stejnou senzorovou výbavu jako předchozí model: nechybí tedy akcelerometr, gyroskop a ani senzor tepové frekvence. Senzor může být v neustálé pohotovosti, avšak na rozdíl od Mi Band 1S už neměří tepovou frekvenci nepřetržitě, ale vždy s malými přestávkami, což pro důkladnou analýzu stačí. V aplikaci, o které si více povíme později, si také můžete navolit maximální tepovou frekvenci. V případě jejího překročení vás náramek informuje a doporučí krátkou přestávku. Tepovou frekvenci si můžete samozřejmě změřit také manuálně, kdy se výsledky uloží do jednoduchého přehledu. Oproti Mi Bandu 1S jsme však narazili na pár problémů.

Xiaomi Mi Band 2

Tím prvním je to, že náramek musí být opravdu velmi pevně utažen, aby byl kontakt s pokožkou co největší. Problémem jsou také ne zcela odpovídající výsledky, kdy Mi Band 2 ukazoval i o 30 BMP vyšší tep než specializovaná zařízení. Postupem času se však výsledky staly ucelenější a odpovídající realitě. Co stojí za postupným vylepšením ovšem netušíme.

Líbilo se nám:

  • nadstandardní výbava

Nelíbilo se nám:

  • nepřesný senzor srdečního tepu
Diskuze ke článku
Set
Měl jsem všechny verze mi band a musím hodnotit kladně vývoj tohoto produktu. Líbí se mi také jednoduchost, nic přehnaného, zároveň však relativně elegantního. Na druhou stranu,oficiální aplikace už tak dobrá není a všechny alternativní aplikace jsou jednoznačně lepší, bohužel v současné době není mi band 2 alternativami podporován.
Xwert Is
Xwert Is
Možno že som to len prehliadol ale zaujímalo by ma že ako je to s upevnením resp držaním náramku nevypadáva modul ? neodopína sa počas športu?
tomas
Nemate informaciu o aplikacii na wp/wm10 aj keby neoficialnu. Na starsie zariadenia zevraj bola.
Martin Čihák
Martin Čihák
Osobně už 20 dní používám MIBAND 1S a jestli je alespoň uchycení náramku MIBAND 2 stejné jako na 1S, tak se není čeho bát, že by jste náramek ztratili. Je to pohodlné, upozorňuje na notifikace + volání. Ten budík mě z postele nevykope, takže to na mě moc neúčinkuje =o) A ještě jsem ho nenabíjel a stále mám 35% baterie. Ten můj jednou dám přítelkyni, která ho chce a sám si asi pořídím "dvojku" ;)

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze