Sony WH-H910N
recenze

Sony WH-H910N

Špičková sluchátka za skvělou cenu
4

Sony produkuje celou řadu kvalitních bezdrátových sluchátek a do této prestižní společnosti se hrdě přihlásil také model WH-H910N, který snese srovnání s nejlepšími. Přitom vás ale nezruinuje. Chlubí se svěžími barvami, pokročilými funkcemi a také velmi dlouhou výdrží, která dosahuje bezmála dvou dnů na nabití.

Letošní Sony WH-H910N volně navazují na starší model H900N a současně se možnostmi povážlivě blíží špičkovým sluchátkům Sony WH-1000XM3. Cílí však přeci jen na trochu odlišnou skupinu uživatelů. Ani těm však neupírají pokročilé funkce, jako je kodek LDAC, aktivní potlačení okolního hluku nebo NFC pro snadné párování. Chybět nemůže ani dnes populární dotykové ovládání. V současné době lze navíc tato sluchátka pořídit za až nečekaně příznivou cenu kolem 4 tisíc korun, která z nich dělá horkého adepta ke koupi.

Technické parametry Sony WH-H910N

Hmotnost 251 gramů
Výdrž s ANC zhruba 35 hodin
Možnost vypnutí ANC ano
Uživatelsky vyměnitelná baterie ne
Konektivita Bluetooth 5.0 a NFC
Frekvenční rozsah 5 Hz až 40 000 Hz
Obsah balení sluchátka, nabíjecí USB kabel, jack audiokabel, cestovní vak, manuály
Barevné varianty černá, písková, modrá, červená, oranžová
Cena od 4 000 Kč

Obsah balení: vše krásně sladěné

Sony u WH-H910N dbá na styl, a tak krabička ladí s barvou samotných sluchátek. V balení dále najdete barevně sladěný vak na přenášení sluchátek a barevný odstín ctí i kabel s 3,5mm jackem, který využijete v případě, že byste sluchátka náhodou vybili. Tak trochu odstrčeně pak vypadá USB kabel – je totiž klasicky černý.

Sony WH-H910N

Konstrukční zpracování: slaďte je se šatníkem

Tento model ocení každý, kdo nechce jen mdlou černou, i když i v ní se vyrábí. Ještě je k dispozici písková verze, modrá, červená a nakonec i vysoce originální oranžová, kterou jsme měli k dispozici na test. Je tudíž nasnadě, že výrobce chce vyjít vstříc především mladším uživatelům. Všechny jsou ale naštěstí matné.

Celkové zpracování je perfektní.

Celkové zpracování je perfektní. Povrchové díly jsou sice plastové, avšak jakákoliv manipulace s klouby jde příjemně snadno, bez cvakání či prohýbání. Vše navíc v kombinaci s tím, že jsou sluchátka krásně lehoučká a skvěle sedí na hlavě. Zde je třeba zmínit, že se jedná spíše o větší sluchátka a například dospělému mohou klidně sednout i při nejmenším nastavení hlavového mostu. Z toho vyplývá, že je nemůžeme doporučit dětem a dospívajícím, budou jim příliš velká. Samotný hlavový most je uvnitř kovový, zvenku samozřejmě adekvátně polstrovaný.

Velké jsou rovněž náušníky, které jsou příjemně pevné a krásně obepnou vaše uši. Při běžné chůzi sluchátka dobře sedí, pokud budete běhat, mohou vám kolem uší mírně klouzat.

Na levé mušli jsou všechny viditelné prvky k ovládání a propojení. Jde samozřejmě o USB-C, 3,5mm jack a dvě tlačítka. Prvním sluchátka vypnete/zapnete. Druhé ovládá aktivní potlačení okolního hluku, případně spustí hlasového asistenta – záleží, co si zvolíte.

Líbilo se nám
  • originální vzhled
  • perfektní zpracování
  • lehká konstrukce

Ovládání: nejistý dotyk

Zapínání je řešeno tlačítkem na levé mušli, stačí jej několik sekund přidržet a ve sluchátka uslyšíte informaci o zapnutí/vypnutí. Ovládání je pak svěřeno dotykové ploše na pravé mušli. Pomocí gest, respektive tahů prstem po mušli, regulujete hlasitost – tah nahoru/dolů. Pro přepínání skladeb použijete tah doprava/doleva. Klepnutím do středu mušle pozastavíte/opětovně spustíte přehrávání. Totožný dotyk také přijme příchozí hovor. Poslední gesto dokáže rychle vypnout aktivní potlačení okolního hluku, stačí, když mušli zakryjete dlaní.

Sony WH-H910N

Obsluha sluchátek vypadá poměrně intuitivně, ale zejména v prvních dnech budete svádět nelítostný boj s dotykovým ovládáním. Stále si osobně myslím, že mnohem lepší jsou klasická tlačítka, kdy i ve spěchu rovnou stisknete to správné.

Líbilo se nám
  • moderní ovládání gesty...
Nelíbilo se nám
  • ... které ovšem není vždy pohodlné
Diskuze ke článku
Mara Studna
Mara Studna
Za tu cenu navíc je to naprostá paráda!!!
Adam Firda
Adam Firda
Nemôžem si pomôcť ale tie slúchadlá vyzerajú jak hračka...zato WH-1000XM3 už vyzerajú prémiovejšie :)
Petr Bíza
Petr Bíza
Naposledy upraveno: 14. 7. 13:19
V Datartu za 3 999, při použití slevového kódu dokonce 3 799 - to je celkem dobrý deal!

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze