Sennheiser PXC 550
recenze

Sennheiser PXC 550

Ničím nerušený zážitek
9

Existují sluchátka pro základní poslech, sluchátka luxusní a sluchátka pro audiofily. I když máte neomezený rozpočet, dávejte si pozor, kolik připlácíte za samotnou značku dotvářející pocit luxusu. Pokud chcete za své peníze co možná nejvíce kvality, nabízí se dnes testovaná Sennheiser PXC 550, která vám dovolí vychutnat si vaše oblíbené skladby nanovo, tentokrát ve špičkové kvalitě.

Výdrž baterie: bez nabíječky i několik dní

Možná se ptáte, jak dlouho sluchátka vydrží na jedno nabití. Reálné výsledky nás opravdu příjemně překvapily. Bez aktivní funkce potlačení okolního hluku vydrží na jedno nabití až 23 hodin, podle zvolené hlasitosti. Pokud tuto funkci aktivujete, sníží se výdrž zhruba o 3 hodiny. Pokud tedy potlačení okolního hluku nepotřebujete, vyplatí se funkci vypnout.

Sennheiser PXC 550

Výrobcem udávané výdrže 30 hodin sice teoreticky dosáhnout lze, avšak musíte vypnout funkci potlačení hluku a poslouchat zhruba na 30 až 40 % hlasitosti, případně využít analogové kabelové spojení a mít aktivní funkci potlačení okolního hluku. V takovém případě se i nepatrně zlepší kvalita výstupu, avšak méně trénované ucho rozdíl nepozná. Sluchátka Sennheiser PXC 550 lze navíc použít i v režimu USB s dodávaným USB–microUSB kabelem, což se někdy může hodit.

Pokud budete denně poslouchat třeba 7 hodin, snadno se dostanete na 4denní výdrž. Pokud však sluchátka čas od času připojíte do nabíječky, na nulu se dostanete za hodně, hodně dlouho. Nabití do 100 % poté zabere zhruba 3 hodiny. Zamrzí snad jen to, že sluchátka nejsou osazena modernějším USB-C konektorem, kterým disponuje čím dál tím více zařízení. Mnoho zájemců však bude oponovat, protože v případě vlastnictví smartphonu s microUSB konektorem nemusí dokupovat náhradní kabeláž.

Kvalita zvuku: uspokojí i náročné

Záměrně jsme vás napínali před určitě nejzajímavější částí, tedy zhodnocení kvality zvukového výstupu.

Sluchátka Sennheiser hrají jednoduše skvěle, i když je zvukový výstup tohoto výrobce dosti charakteristický (například zaostřené výšky). Naopak, nudnější skladby jsou díky dynamičnosti mnohem zajímavější, přesto výstup nijak nahrávku nedeformuje. Pokud si následně stejnou skladbu pustíte skrze běžná sluchátka, nebo například na počítači, budete po čase používání sluchátek PXC 550 hledat onu živost.

Sennheiser PXC 550

Jak už jsme zmínili, na těle nalezneme přepínač, kterým lze měnit režimy. Obecně jsme nejčastěji ponechali režim na OFF, tedy bez zbytečného dokreslení. Pokud vám však nebude výchozí výstup vyhovovat, je příjemné, že výrobce dosadil možnost rychlé změny bez nutnosti obsluhovat speciální aplikaci v mobilním telefonu, jako například u sluchátek BeoPlay.

Sluchátka Sennheiser hrají jednoduše skvěle.

Aktivní potlačení okolního hluku NoiseGard Hybrid funguje skvěle, nic jiného jsme od podobných sluchátek ani nečekali. Existují samozřejmě i chvíle, kdy není potlačení ku prospěchu, například venku při silném větru, což však není nic neobvyklého. V přímém srovnání s nejbližší konkurencí hodnotíme potlačení okolního ruchu jako téměř perfektní.

Pokud si chcete vychutnat basy, které vás opravdu nakopnou, zvláště pak při vyšší hlasitosti, doporučujeme vypnout funkci aktivního potlačení hluku. V tomto momentě se basy transformují a vyniknou, což oceníte především v soukromí vašeho domova. Při přímém srovnání s konkurencí jsme si povšimli, že maximální hlasitost je o trochu nižší, zhruba o 10 až 20 %, stejně tak postupné zesilování a zeslabování není tak plynulé, jako například u u nedávno testovaných sluchátek BeoPlay H9. Nemůžeme však říci, že by maximální hlasitost nebyla dostatečná. Na maximální hlasitost si sluchátka pouští stejně jen málokdo, případně jen ve velmi výjimečných situacích.

Sennheiser PXC 550

Díky funkci TalkThrough vám sluchátka umožní komunikovat s okolím bez nutnosti sundat mušle z uší. Když tuto funkci aktivujete, vysoce kvalitní mikrofony zabudované z vnější strany sluchátek snímají bezprostřední okolí a vy můžete pohodlně komunikovat s ostatními. Díky kvalitním mikrofonům oceníte i velice nadstandardní vyřizování hovorů, kdy sluchátka poslouží jako handsfree.

K výpadkům signálu po celou dobu našeho testování nedošlo, a to jsme konektivitu nešetřili (zdroj jsme často nechávali i více než deset metrů od sluchátek).

Aplikace CapTune: pro detailisty

Aby byla naše dnešní recenze kompletní, nesmíme opomenout ani doprovodnou aplikaci CapTune, která je připravená pro iOS i Android zcela zdarma. Aplikace zastává funkci vcelku jednoduchého hudebního přehrávače, skrze který můžete obsluhovat vaši hudební knihovnu. Mimo přehrávače nabídne aplikace přístup k nastavení, například ke spuštění vybraného hudebního režimu, zapnutí/vypnutí zvukových povelů, nebo nastavení chytré pauzy.

CapTune

Inteligentní pauza zajistí vypnutí/zapnutí reprodukce podle toho, zda máte sluchátka na uších, nebo odložená na stole. Aplikace nabídne také pohled na aktuální stav nabití baterie, kde oceňujeme, že v procentech a ne pouze graficky. I když jde aplikaci označit jako nápomocnou, většinu nastavení zvládnete gesty a jde tedy jen o drobný benefit.

Zhodnocení: nerušený poslech

Znáte přísloví, že není radno soudit knihu podle obalu? I když ho většina z nás zná, občas na něj zapomínáme. Po vybalení sluchátek nepřijde kýžený „wow“ efekt, který byste u sluchátek za zhruba 11 tisíc korun očekávali. Přijde však ihned poté, co se zaposloucháte. Od toho momentu si vás sluchátka podmaní a jen neradi je budete na delší dobu odkládat.

Sennheiser PXC 550

Pokud bychom měli zmínit nějaké zápory, bude to strohý design (pro někoho však může jít o plus) a plastová konstrukce kloubů, která nevyvolává dostatečný pocit jistoty. Tak či tak, ani po delším testování nevykazovala sluchátka jakýkoliv znak opotřebování. Někomu nemusí vyhovovat vypnutí sluchátek otočením mušle do pracovní pozice, na druhou stranu je tento způsob vypnutí/zapnutí značně návykový. Malá tlačítka pro vypnutí a zapnutí nemusí být vždy pohodlná a snadno dosažitelná, proto jde o zajímavou alternativu.

Jak zní tedy verdikt? Pokud se vám líbí designová strohost a zvuk na špici, Sennheiser PXC 550 vás nezklamou – jejich koupi můžeme směle doporučit.

Klady
 • perfektní zvukový výstup
 • otočný kloub pro lepší skladnost
 • aktivní potlačení okolního hluku
 • nadstandardní příslušenství
 • dlouhá výdrž
 • dotykové ovládání přímo na mušli
 • možnost dvojího kabelového spojení
 • snadné párování
Zápory
 • plastová konstrukce kloubu
 • spíše strohý design
 • nevšední způsob vypnutí a zapnutí
Diskuze ke článku
Tonda
Škoda, že děláte testy sluchátek, která si koupí pár vyvolených. Já si sluchátka za měsíční plat kupovat vážně nebudu. Nešlo by udělat recenzi sluchátek do 1000 Kč? Děkuji
Ondra 'Satai' Nekola
Ondra 'Satai' Nekola
Srovnání s QC35?
skacelp
Tak to je tedy skvělá recenze! Ani jeden údaj, či technický parametr, pouze subjektivní názor, jak to krásně funguje a hraje, že to vyhoví i náročnému posluchači. Neuvěřitelné! Pánové tak se hodnotí na jaře ženské v parku, ale ne technická věc jejíž základní parametry jsou udávány a celkem lehce měřitelné! Ale to by se to muselo znát a asi i studovat a nedej bože i měřit! Nicméně je možné, že je to za peníze od dovozce. V dnešní době bych se ani nedivil. Styďte se!
cot1122
Tak ty plusy jako jo. Je prakticky nemožné poznat rozdíl kvality zvuku z telefonu přes kabel a přes BT, ale hrají fest potichu. Takže mínusy jak je vidím já: 1) Mikrofony nepředvádí kvalitní výkon, ostatně mají to dost těžké díky umístění ve srovnání s mikrofonem pod ústy na kabelu. 2) hrají opravdu potichu 3) unikátní zapínání způsobuje, že při zapojení externího sluchátkového zesilovače se tento bije s tím integrovaným a v pozici otočených mušlí k hlavě nelze sluchátka vypnout, čili hrají potichu a zesilovač nepřipojíte, nebo připojíte, ale zvuk je nesnesitelně zkreslený. To je zásadní problém.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze