Samsung Gear Fit2
recenze

Samsung Gear Fit2

Fitness náramek pro sportovce
9

Společnost Samsung začátkem letošního června představila druhou generaci svého fitness náramku, který se již před dvěma lety pyšnil opravdu zajímavým designem v čele se zakřiveným displejem. Zakřivený displej nabízí i letošní náramek s označením Gear Fit2. A to není jediné, čím zaujme. V dnešní recenzi se podíváme na to, co dalšího za cenu 5 000 Kč nabízí.

Je tomu lehce přes měsíc, co byla oficiálně představena druhá generace chytrého fitness náramku s logem Samsungu, který je určen zejména sportovcům či alespoň aktivně žijícím uživatelům. Mluvím o zařízení s označením Gear Fit2, které si od svého předchůdce převzalo hned několik zásadních vlastností. Tou nejvýraznější je jistě krásný zakřivený displej.

Samsung Gear Fit2 – videorecenze

Obsah balení: jen to nejnutnější

Samsung Gear Fit2 je dodáván ve středně velké krabičce, kde najdeme jen to opravdu nejnutnější. Kromě samotného náramku s pásky, které jsou mimochodem dostupné ve dvou velikostech, je to dok pro nabíjení s USB portem. Adaptér do zásuvky či další příslušenství však již nečekejte.

Samsung Gear Fit2

Design a zpracování: špička po všech směrech

Již bylo zmíněno, že Samsung Gear Fit2 přímo navazuje na svého předchůdce, což platí také pro design. I letošní generace se pyšní vskutku ikonických vzhledem, ze kterého nejvíce zaujme zakřivený displej. Po designové stránce jde o povedené zařízení, které navíc má velmi kvalitní zpracování. Hlavní jednotka s displejem je sice vyrobena z plastu, avšak nepůsobí vůbec lacině a příjemně sedí na ruce. Pomáhá tomu i kvalitní gumový pásek, který má hned několik zdířek pro přesné a pohodlné zapnutí na ruce.

Samsung Gear Fit2 nabízí na svém těle hned dvě tlačítka: jedno pro zapnutí náramku, vyvolání nabídky aplikací a okamžitý návrat na hlavní plochu s časem a přehledem aktivit; druhé pro návrat o jeden krok zpět. Skrze obě tlačítka je pak možné rozsvítit displej, a to například v případě, že selže gesto směrem k sobě, které displej jinak automaticky rozsvítí.

Design a konstrukce náramku Samsung Gear Fit2

Gear Fit2 se na ruce nosí příjemně, a to i vlivem nízké hmotnosti pouhých 30 gramů, díky čemuž jej na levém či pravém zápěstí nebudete někdy ani cítit.

Displej: zakřivená nádhera

V případě rodiny zařízení Gear Fit bezpochyby nejvíce láká krásný zakřivený Super AMOLED displej. Ten se oproti první generaci v případě Gear Fit2 o něco zmenšil, konkrétně z 1,84 na 1,5 palce. Menší úhlopříčka displeje však neznamená horší rozlišení, ba naopak. To v případě letošní generace narostlo na 216 × 432 pixelů. Jemnost tak naprosto dostačuje a rastr uvidíte jen velmi zhruba.

Samsung Gear Fit2

Kladně hodnotíme nejen rozlišení displeje, ale i jeho čitelnosti na přímém slunci. I ta se totiž oproti předloňské generaci zařízení výrazně zlepšila a je nyní dostatečná. V případě potřeby navíc nechybí mód, pomocí nějž lze na 5 minut nastavit jas displeje na opravdové maximum, což čitelnosti zejména za slunných dnů opravdu pomůže. Za časté vyvolávání tohoto módu však zaplatíte daní v podobě nižší výdrže baterie.

Ostatní hardwarová výbava

V případě chytrých náramků, a vlastně nositelné elektroniky obecně, nebývá procesor či paměť RAM tím nejdůležitějším údajem. Přesto zmíním, že Samsung Gear Fit2 disponuje dvoujádrovým procesorem s taktem 1 GHz, operační pamětí 512 MB a 4GB interním úložištěm, které je vyhrazeno nejen pro systém, ale i například hudbu. Tu je možné do zařízení nahrát skrze spárovaný telefon a pro tento účel jsou volné zhruba 2 GB. Dále náramek nabízí gyroskop, barometr a akcelerometr.

Výše uvedené specifikace potřebám náramku plně postačují a systému, na který se podíváme v další kapitole, běží plynule.

Technické parametry Samsung Gear Fit2

Kompletní specifikace
Konstrukce24,5 × 51,2 × ? mm, ? g, odolnost: IP68
Pásekumělý, vyměnitelný: ano, zapínání: přezka
DisplejSuper AMOLED, 1,5" (216 × 432 px), tvar: hranatý
SystémTizen, kompatibilní s: Android
Datové funkceBluetooth: 4.2, Wi-Fi: ne, mobilní sítě: ne, NFC: ne
ChipsetCPU: 2×1 GHz
PaměťRAM: 512 MB, vnitřní paměť: 4 GB, paměťové karty: ne
Akumulátor200 mAh, nabíjení: proprietární kolébka
Dostupnostčerven 2016, 4 999 Kč
Diskuze ke článku
Max
Mám doma a spokojen maximalne, zatim 3 denni vydrz a hodinky maji wifi!!
Adam
Kde a jak si můžu vybrat velikost náramku? Konkrétně velikost S.
Mike
mám od prvního dne z Alzy, tam mají čelný a modrý velký a fialový s malým řemínkem. Blbne mi ale GPS a jak jsme pročítal diskuze na NETu nejsem sám, prostě po ca 1km se GPS vypne a dál to počítá vzdálenost jen odhadem kde kroků. Samsung o tom údajně ví a chystá se vydat nějakou aktualizaci co to napraví, tak uvidíme
whiteghost
zdravim, když už mezi konkurenty zmiňujete band 2, bude i recenze?
děkuji

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze