Pebble 2
recenze

Pebble 2

Sbohem a šáteček
8

Firma Pebble, která stála u zrodu nositelných zařízení, přesněji chytrých hodinek, byla koncem minulého roku pohlcena Fitbitem a nového produktu od Pebble se již nedočkáme. Posledním modelem výrobce se tak překvapivě staly Pebble 2. Jak se tyto hodinky povedly a proč je škoda, že firma, která za nimi stojí, končí?

Začátkem prosince bylo oficiálně oznámeno, že firmu Pebble vyrábějící chytré hodinky pohltila větší společnost Fitbit, která na trhu s tzv. „wearables“ patří k největším hráčům. Důsledkem akvizice je, že nové hodinky Pebble již nevzniknou a do prodeje se nedostanou ani produkty, které firma představila v květnu minulého roku. Posledními hodinkami Pebble se tak překvapivě staly Pebble 2. Ty se jako jediné z trojice v květnu představených produktů stihly dostat do prodeje ještě před akvizicí. Druhým hodinkám Pebble Time 2 a chytré krabičce Core pro běžce se něco takového nepoštěstilo.

Přečtěte si také:

Po oznámení akvizice nicméně hodinky již zakoupit oficiálně nelze. My se na ně nyní přesto blíže podíváme a ukážeme si, jak se poslední chytré hodinky od Pebble povedly, co jejich – dnes již neexistující – výrobce do světa wearables přinesl a proč je škoda, že trh takto neslavně opouští.

Pebble 2

Technické parametry Pebble 2 HR

Kompletní specifikace
Konstrukce39,5 × 30,2 × 11,3 mm, 31,7 g, odolnost: ne
Pásekumělý, vyměnitelný: ano (22 mm), zapínání: přezka
DisplejE Ink, 1,26" (144 × 168 px), tvar: hranatý
SystémPebble OS, kompatibilní s: Android, iOS
Datové funkceBluetooth: 4.0, Wi-Fi: ne, mobilní sítě: ne, NFC: ne
Chipset
Paměťvnitřní paměť: 8 MB, paměťové karty: ne
Akumulátor? mAh, nabíjení: proprietární kolébka
Dostupnostzáří 2016,

Design a konstrukce: pro „geeky“ a poprvé vodotěsné

Pebble 2 designově vycházejí z prvních Pebble, které tvůrci prostřednictvím crowdsourcingové kampaně na Kickstarteru představili již v dubnu 2012 a v roce 2014 uvedli do prodeje. Ačkoliv vypadají Pebble 2 lépe, decentněji a kompaktněji, stále si zachovávají svůj účelový až „geekovský“ design. Hodinky nejsou nijak krásné a elegantní, ale dá se o nich říci, že „mají duši“. Mnohým lidem se Pebble 2 líbit nebudou, ale zvláště techničtěji založení lidé v nich snadno najdou jisté kouzlo.

Pebble 2

Pásek Pebble 2 je silikonový a na ruce působí velice příjemně. Je totiž měkký, jemný a tak akorát široký. Dírky pro zapnutí pásku jsou nasázeny blízko u sebe, takže by se nemělo stát, že se pásek netrefí do pro vás komfortní velikosti.

Co se týče konstrukce samotných hodinek, „dvojkové“ Pebble přišly s relativně tenkým a lehkým pouzdrem, které je navíc vodotěsné. Při představování hodinek zaznělo konkrétně slovíčko „swimproof“, které vyjadřuje, že jsou hodinky uzpůsobené také k tomu, aby se v nich dalo bez starostí plavat. V této novince se odrazila inklinace firmy Pebble k oblasti fitness, která se nejdříve projevovala v softwarových vylepšeních a s příchodem Pebble 2 i v samotném hardwaru. Kromě vodotěsnosti Pebble 2 přišly i s monitorem srdečního tepu, ke kterému se ještě dostaneme.

Pebble2_1 Pebble2_2 Pebble2_3 Pebble2_8

Chytré hodinky od Pebble byly vždy jedinečné svým ovládáním. Na žádných Pebble totiž nenaleznete dotykový displej. Ovládání probíhá skrze hardwarová tlačítka na boku, přičemž také na Pebble 2 naleznete klasicky tlačítka pro posun menu nahoru a dolů. Mezi nimi se pak nalézá tlačítko pro potvrzení a na protilehlé straně tlačítko pro krok zpět.

Diskuze ke článku
Enigma
Vypadá to tak, že v případě Pebble šlo o koupi a následnou likvidaci konkurence. Jaké jiné chytré hodinky nabídly týdenní výdrž na jedno nabití?
medvídekYou
Jako majitel pebble time steel, jsem se neuvěřitelně těšil na druhou verzi. Barevný e-paper displej s výdrží 10ti dní, skvělou čitelností na slunci a neustále zobrazenýma informacema je prostě bezkonkurenční..
Nedotykový diplej je velké plus - ovládání 4 tlačítky je tak primitivní a návykové že kdo vyzkouší, nechce nic jinýho ( žádné nechtěné doteky / kliky )..

* A že mi to nevykreslí nějakého mickeymouse mi je fakt ukradený, bavíme se o hodinkách, né o televizi :D
ICE
To je stejný scénář jako se tu děl v 90. letech s textilkama a jinýma fabrikama. Němci to koupili levně, stroje odvezli a zbytek nechali zchátrat. Škoda pebble, byly takové jedinečné.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze