Pebble 2
recenze

Pebble 2

Sbohem a šáteček
8

Firma Pebble, která stála u zrodu nositelných zařízení, přesněji chytrých hodinek, byla koncem minulého roku pohlcena Fitbitem a nového produktu od Pebble se již nedočkáme. Posledním modelem výrobce se tak překvapivě staly Pebble 2. Jak se tyto hodinky povedly a proč je škoda, že firma, která za nimi stojí, končí?

Začátkem prosince bylo oficiálně oznámeno, že firmu Pebble vyrábějící chytré hodinky pohltila větší společnost Fitbit, která na trhu s tzv. „wearables“ patří k největším hráčům. Důsledkem akvizice je, že nové hodinky Pebble již nevzniknou a do prodeje se nedostanou ani produkty, které firma představila v květnu minulého roku. Posledními hodinkami Pebble se tak překvapivě staly Pebble 2. Ty se jako jediné z trojice v květnu představených produktů stihly dostat do prodeje ještě před akvizicí. Druhým hodinkám Pebble Time 2 a chytré krabičce Core pro běžce se něco takového nepoštěstilo.

Přečtěte si také:

Po oznámení akvizice nicméně hodinky již zakoupit oficiálně nelze. My se na ně nyní přesto blíže podíváme a ukážeme si, jak se poslední chytré hodinky od Pebble povedly, co jejich – dnes již neexistující – výrobce do světa wearables přinesl a proč je škoda, že trh takto neslavně opouští.

Pebble 2

Technické parametry Pebble 2 HR

Kompletní specifikace
Konstrukce39,5 × 30,2 × 11,3 mm, 31,7 g, odolnost: ne
Pásekumělý, vyměnitelný: ano (22 mm), zapínání: přezka
DisplejE Ink, 1,26" (144 × 168 px), tvar: hranatý
SystémPebble OS, kompatibilní s: Android, iOS
Datové funkceBluetooth: 4.0, Wi-Fi: ne, mobilní sítě: ne, NFC: ne
Chipset
Paměťvnitřní paměť: 8 MB, paměťové karty: ne
Akumulátor? mAh, nabíjení: proprietární kolébka
Dostupnostzáří 2016, 3 690 Kč

Design a konstrukce: pro „geeky“ a poprvé vodotěsné

Pebble 2 designově vycházejí z prvních Pebble, které tvůrci prostřednictvím crowdsourcingové kampaně na Kickstarteru představili již v dubnu 2012 a v roce 2014 uvedli do prodeje. Ačkoliv vypadají Pebble 2 lépe, decentněji a kompaktněji, stále si zachovávají svůj účelový až „geekovský“ design. Hodinky nejsou nijak krásné a elegantní, ale dá se o nich říci, že „mají duši“. Mnohým lidem se Pebble 2 líbit nebudou, ale zvláště techničtěji založení lidé v nich snadno najdou jisté kouzlo.

Pebble 2

Pásek Pebble 2 je silikonový a na ruce působí velice příjemně. Je totiž měkký, jemný a tak akorát široký. Dírky pro zapnutí pásku jsou nasázeny blízko u sebe, takže by se nemělo stát, že se pásek netrefí do pro vás komfortní velikosti.

Co se týče konstrukce samotných hodinek, „dvojkové“ Pebble přišly s relativně tenkým a lehkým pouzdrem, které je navíc vodotěsné. Při představování hodinek zaznělo konkrétně slovíčko „swimproof“, které vyjadřuje, že jsou hodinky uzpůsobené také k tomu, aby se v nich dalo bez starostí plavat. V této novince se odrazila inklinace firmy Pebble k oblasti fitness, která se nejdříve projevovala v softwarových vylepšeních a s příchodem Pebble 2 i v samotném hardwaru. Kromě vodotěsnosti Pebble 2 přišly i s monitorem srdečního tepu, ke kterému se ještě dostaneme.

Chytré hodinky od Pebble byly vždy jedinečné svým ovládáním. Na žádných Pebble totiž nenaleznete dotykový displej. Ovládání probíhá skrze hardwarová tlačítka na boku, přičemž také na Pebble 2 naleznete klasicky tlačítka pro posun menu nahoru a dolů. Mezi nimi se pak nalézá tlačítko pro potvrzení a na protilehlé straně tlačítko pro krok zpět.

Diskuze ke článku
Enigma
Vypadá to tak, že v případě Pebble šlo o koupi a následnou likvidaci konkurence. Jaké jiné chytré hodinky nabídly týdenní výdrž na jedno nabití?
medvídekYou
Jako majitel pebble time steel, jsem se neuvěřitelně těšil na druhou verzi. Barevný e-paper displej s výdrží 10ti dní, skvělou čitelností na slunci a neustále zobrazenýma informacema je prostě bezkonkurenční..
Nedotykový diplej je velké plus - ovládání 4 tlačítky je tak primitivní a návykové že kdo vyzkouší, nechce nic jinýho ( žádné nechtěné doteky / kliky )..

* A že mi to nevykreslí nějakého mickeymouse mi je fakt ukradený, bavíme se o hodinkách, né o televizi :D
ICE
To je stejný scénář jako se tu děl v 90. letech s textilkama a jinýma fabrikama. Němci to koupili levně, stroje odvezli a zbytek nechali zchátrat. Škoda pebble, byly takové jedinečné.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze