Nokia 2.4
recenze

Nokia 2.4

Za hodně peněz velmi málo muziky
7

Nejnovější přírůstek do základní řady Nokií nese název Nokia 2.4 a jde o naprosto obyčejný smartphone s dnes populárním velkým 6,5palcovým displejem. Hnací silou novinky tak bude především takřka čistá podoba systému Android. Všechny ostatní prvky výbavy jsou totiž až povážlivě průměrné.

Nokia 2.4 je představou výrobce o základním smartphonu s cenou kolem 3 tisíc korun. Láká na 6,5palcový displej, takřka čistý Android 10, příslib dvouletých aktualizací systému a dvojitý fotoaparát na zadní straně. Vztyčeným prstem upozorňujícím na případné nedokonalosti je ale nasazení zastaralého konektoru či slabého hardwaru.

Technické parametry Nokia 2.4

Kompletní specifikace
Konstrukce165,9 × 76,3 × 8,7 mm, 189 g, konstrukce: klasická, odolnost: ne
DisplejTFT IPS, 6,5" (1 520 × 720 px)
Fotoaparát13 Mpx, LED dioda, autofocus, video: 1 920 × 1 080 px, 30 FPS
ChipsetMediaTek helio P22, CPU: 4×2 GHz, GPU: ano
PaměťRAM: 2 GB, vnitřní paměť: 32 GB, paměťové karty: microSDXC
Datové funkceHSPA: 42 / 5,76 Mb/s, LTE: 150 / 50 Mb/s, Wi-Fi: 802.11a/b/g/n, Bluetooth: 5.0, NFC: ano
Operační systémAndroid 10
Akumulátor4 500 mAh, bezdrátové nabíjení: ne
Dostupnostříjen 2020, 3 200 Kč

Obsah balení

V základním balení neočekávejte nic překvapivého. Kromě samotného telefonu jde o koncovku nabíječky a USB kabel, to je vše.

Konstrukční zpracování: plast s texturou

Současné Nokie zpravidla bezpečně poznáte i v záplavě jiných telefonů. Proč? Výrobce nadále trvá na tom, že na čelní straně musí být legendární logo značky. To má své místo pod displejem a vždy díky němu bezpečně víte, že hledíte na přístroj značky Nokia. U modelu 2.4 nelze čekat zázraky a konstrukce je celá plastová. Za zajímavý detail pokládám, že má mobil plastový rám a zadní oddělenou plastovou část. Obdobné telefony měly zpravidla plastový blok od zadní strany až po boky. Řešení u Nokie 2.4 vypadá přeci jen o něco lépe a alespoň na první pohled působí telefon o něco dospěleji.

Nokia 2.4
Telefon v ruce téměř nijak neklouže.

Po uchopení není o nasazení plastu pochyb. Výrobce se situaci pokouší zachránit texturou zadní strany, která sice na první pohled není příliš patrná, ale zajišťuje, že telefon v ruce téměř nijak neklouže, což často bývá problém plastové a lesklé konkurence. V tomto tedy shledávám drobnou výhodu Nokie 2.4, stejně jako ve velmi slušném zpracování, kdy telefon nijak nevrže ani se neprohýbá.

Rozmístění ovládacích tlačítek po bocích je vcelku praktické. Především odemykací tlačítko je v ideální výšce a jistě se tiskne. Na levém boku je klávesa spouštějící Google Asistenta, kterou však bohužel nelze přeprogramovat. Nad tímto tlačítkem je dlouhý šuplíček, kam lze umístit paměťovou kartu a dvě nano SIM. Patrně největší zklamání přichází na spodní hraně, kde se vám naskytne pohled do minulosti prostřednictvím microUSB.

Nokia 2.4

Na zadní straně se v řadě Nokia 2 vůbec poprvé objevuje čtečka otisků prstů. Vcelku snadno na ni lze ukazováčkem pravé ruky dosáhnout, což je polovina úspěchu. Tou druhou by byla spolehlivá funkčnost, a o tom již bohužel kladně referovat nemůžeme. Poměrně pravidelně se stává, že napoprvé telefon váš prst nerozpozná.

Nokia 2.4
Líbilo se nám
  • příjemná textura na zadní straně
  • slušné dílenské zpracování
  • čtečka otisků prstů,...
Nelíbilo se nám
  • ...která ale nefunguje spolehlivě
  • zastaralé microUSB
Diskuze ke článku
Owl 81
Owl 81
No otázka je, zda má vůbec cenu se zabývat takovým odpadem a ztrácet čas s prací na recenzi. Tohle bahno si koupí málokdo a těm je úplně jedno co to umí nebo jak se to bude chovat, hlavně když to volá.
Ju Rgen
Ju Rgen
Tak to mi zkusí ještě nekdo říct, že je Xperia velká, tohle je teprv pádlo a ještě k tomu mnohem širší..
Kunťa Punťa
Kunťa Punťa
Vy máte zakázáno používat slovo PODPRŮMĚRNÝ? Co je na Helio P22 průměrné opravdu nechápu, je to šrot. A fůra dalších věcí, u kterých píšete vaše oblíbené slovní spojení "pouze velmi průměrný".

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze