Motorola Moto Z2 Play
recenze

Motorola Moto Z2 Play

Už nemá takovou výdrž
11

Kategorie vyšší střední třídy je v poslední době doslova přecpaná zajímavými zařízeními od prakticky všech výrobců. A právě do těchto divokých vod se pouští opět i Motorola pod křídly Lenova se svou odlehčenou verzí vlajkové lodi Moto Z2. Konkurencí pro nové Moto Z2 Play však nejsou jen ostatní značky, ale především vlastní rodina.

Displej: nikoho nezklame

Stejně jako v původní Moto Z Play našel domov i v druhé generaci skvělý 5,5palcový Full HD AMOLED displej. Panel má živé barvy, které si můžete v nastavení upravit, dobré pozorovací uhly, hlubokou černou, parádní kontrast a kryje jej odolné Gorilla Glass 5. Nezapomnělo se ani na bílou notifikační diodu, a navíc je maximální jas displeje vcelku vysoký, byť jeho rozsah už za moc nestojí, a také automatická regulace jasu často nastaví jas trochu níže, než by se hodilo.

Lenovo Moto Z2 Play

Musím ovšem uznat, že má Motorola stále jednu z nejlepších interpretací Always On funkce na trhu. Nově můžete přímo z ambientního displeje i odpovídat na zprávy a pro jeho zobrazení stačí stále jen mávnout rukou nad telefonem. S tím zároveň souvisí i aplikace Moto, ve které najdete spoustu užitečných gest, jako je zatřesení telefonem pro rozsvícení diody, zakroucení pro otevření fotoaparátu, dvojité poklepání pro rozsvícení displeje a mnohé další.

Líbilo se nám
 • hezký AMOLED displej
 • jeden z nejlepších Always On displejů
Nelíbilo se nám
 • rozsah jasu

Zvuk: průměrný pracant

Ne úplně běžná vlastnost Moto Z2 Play je stále jediný reproduktor na přední straně nad displejem. Jeden reproduktor tedy slouží jako sluchátko pro hovory i pro přehrávání hudby a podobně. Svou kvalitou je na tom průměrně a není ani extrémně hlasitý, ale zvuk jdoucí přímo k vám zepředu bude zkrátka vždy příjemnější než ten ze spodní hrany telefonu.

Lenovo Moto Z2 Play

Jeho negativní stránkou je ovšem podprůměrná kvalita hovorů, jelikož je sluchátko vcelku tiché a kvalita také není nijak oslnivá. Zároveň je zklamání, že k telefonu nedostanete sluchátka. Musíte si tedy sehnat vlastní.

Líbilo se nám
 • umístění na přední straně
Nelíbilo se nám
 • průměrný reproduktor
 • horší kvalita hovorů

JBL SoundBoost 2: trochu se poučil

Jediným novým Moto Modem, který jsem si mohl se Z2 Play vyzkoušet, je druhá generace stereo reproduktoru JBL. Jako u všech Moto Mods jej stačí pouze přicvaknout na záda a máte hotovo. Žádné párovaní či otevírání speciálních aplikací vás nemusí trápit.

Lenovo Moto Z2 Play

Co se konstrukce reproduktoru týče, došlo k velkému pokroku. Nejen že lépe vypadá, ale je i výrazněji zaoblený, což má velký dopad na držení telefonu s nasazeným reproduktorem. Zařízení se nyní drží mnohem lépe a pohodlně, přičemž vám připadá menší než s předchozí generací JBL SoundBoost. Je to však pouze iluze vyvolaná lepší ergonomií a tvary, jelikož druhá generace ve skutečnosti o něco ztloustla. Zároveň pochválím pevnější výklopný stojánek a nově přidanou odolnost proti stříkající vodě.

Samotná kvalita zvuku je na tom dokonce ještě lépe než posledně, čemuž opět vděčíme dvojici 3wattových reproduktorů. Zvuk hraje čistěji a dynamičtěji, přičemž si stále zachovává vysokou hlasitost. Hudba i filmy z něj zní zkrátka výborně, přičemž je v těle integrována 1 000mAh baterie, která postačí na 10 hodin přehrávání. Pokud však baterie dojde a nemůžete tedy už poslouchat hudbu, stačí jej velmi snadno dobít pomocí USB-C konektoru na zadní straně.

Pokud by se reproduktor přidával k telefonu v balení, jednalo by se o skvělou přidanou hodnotu a rozhodně by telefon stanul na špičce nejlépe hrajících telefonů. Jenomže zatím to tak není, a tak si musíte za SoundBoost 2 připlatit 2 600 korun. O malou částku tedy opět nejde, avšak alespoň už to není 3 200 korun jako v případě první generace. Nový a lepší reproduktor si tedy může pořídit více lidí, ale s ním už stojí Z2 Play téměř 15 tisíc. Za takové peníze už můžete mít mnohem lepší telefon.

Líbilo se nám
 • kvalitní a hlasitý výstup
 • oproti první generaci lepší ergonomie
 • nižší cena než dříve

Výkon hardwaru: najdete lepší

Pokud se podíváme do specifikací, nevypadá Moto Z2 Play úplně špatně. Hardware tvoří procesor Snapdragon 626, 4 GB RAM a 64 GB interního úložiště (volných zbývá cca 50 GB) s možností rozšíření pomocí microSD karty. To jsou vcelku dobré parametry, tedy alespoň do té doby, než si připomeneme, že předchozí generace má Snapdragon 625 a 3 GB RAM, což není takový rozdíl. Konkurence přitom už dnes za podobné peníze nabídne zejména graficky výkonnější Snapdragon 630, nebo je celkovým výkonem úplně na jiné úrovni.

Líbilo se nám
 • dostatečný hardware
 • microSD slot
Nelíbilo se nám
 • nijak výrazné zlepšení oproti první generaci

Výdrž baterie: jen stín předešlé slávy

Nyní se musíme vrátit k tenkosti zařízení, která si bohužel vybrala tvrdou daň. Hlavní výhoda a chlouba původní Moto Z Play, tedy velká baterie s úžasnou výdrží, je totiž pryč. Praktičnost tentokrát ustoupila vzhledu a Motorola tak ubrala baterii znatelných 500 mAh, což nás dostává na baterii o standardní kapacitě 3 000 mAh.

Lenovo Moto Z2 Play

Výdrž je i přes to velmi dobrá a telefon přežil vždy den a půl běžného provozu. I s náročným používáním jeden den pokaždé vydržel, přičemž v našem redakčním testu výdrže zvládl telefon přehrávat Full HD video přes Wi-Fi průměrných 7 hodin a 52 minut. Nejedná se však o famózní výdrž předchozí generace, která zvládla s přehledem dva dny. Je tedy obrovská škoda, že jedna z největších předností předchozího modelu nyní chybí.

Samozřejmě si můžete stále koupit Moto Mod za 1 200 korun, který slouží jako 2200mAh přídavná baterie, ale telefon zároveň nabere minimálně 7 milimetrů navíc v pase, bude ošklivý, hůře se bude držet a hlavně si za Mod prostě musíte připlatit, což není optimální řešení. Zůstalo však USB-C pro vcelku rychlé dobíjení – z 0 na 100 procent se dostanete do 1 hodiny a 43 minut.

Líbilo se nám
 • dobrá výdrž za všech okolností
 • rychlá nabíjení pomocí USB-C
Nelíbilo se nám
 • horší výdrž než dříve kvůli výrazně menší baterii
Diskuze ke článku
Jiří Batěk
Jiří Batěk
Pro mě je největší a nejlepší konkurence Lenovo P2 kór když stojí 6999 Kč
Blue Sun
Blue Sun
Tou podporou Mods si vazne zbytecne ublizili. Ted se musi dalsich par let drzet designu, ktery je pozadu za ostatnimi a neumoznuje ztencit ramecky. Vzhledem k tomu, jak dynamicky je vyvoj u telefonu, byl to nesmyslny krok.
Tahle Z2 je nakonec vcelku zbytecny telefon. Proti starsi Play nenabizi nic navic a vyssi cenu si neobhaji.
ODur
To je síce pravda, ale už ich čaká len Z3 s tým dizajnom. U nás to potvrdil jeden človek z Lenova, ktorý povedal, že sa zaviazali len na tri generácie. To znamená, že dovtedy môžu prísť naozaj s evolúciou a ľudia budú na to lepšie reagovať.
Pleva
"Nezapomnělo se ani na bílou notifikační diodu" to fakt? a kde je ? lebo ja ju nemám...

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze