Mobiola Phantom
recenze

Mobiola Phantom

Ve znamení brady a spolehlivosti
13

Mobilní telefony nejsou jen od známých značek jako je Samsung, Sony či Apple. Na českém trhu aktuálně nalezneme i zajímavou novinku od Mobioly. Model Phantom se snaží naskočit na aktuální vlnu trendů a vyjma spodní brady má malé rámečky kolem displeje. Navíc láká na slušnou výbavu i příznivou cenu. Předpoklady obstát mezi mnohem věhlasnější konkurencí tak bezpochyby má.

Úvodem dnešní recenze si přibližme pro mnohé jistě zcela neznámou značku Mobiola. Ta pochází ze Španělska, avšak své silné zastoupení má i na české trhu či v sousedním Polsku. Svou nabídku v zásadě staví na základních telefonech s hardwarovými tlačítky. V portfóliu však najdeme i pár smartphonů, z nichž jsme si pro účely testu vybrali nejnovějšího zástupce Phantom.

Relativně moderně vypadající smartphone láká na velký displej, sedmičkový Android, dostatečně velkou interní paměť či duální fotoaparát. V kombinaci s cenou kolem 5,5 tisíce korun před sebou máme nadějný telefon, který stojí minimálně za pozornost.

Mobiola Phantom

Rozměry157 × 77 × 9,3 mm, 138 g
DisplejTFT IPS, 5,5" (1 920 × 1 080 px)
Fotoaparát13 Mpx, video: 1 920 × 1 080 px, 30 FPS
ProcesorMediaTek 6737, 4×1,5 GHz
PaměťRAM: 3 GB, úložiště: 32 GB, microSDXC
Akumulátor3 000 mAh, doba nabíjení: 2:15 hodin

Obsah balení

V základní krabičce najdete kromě samotného telefonu ještě USB kabel a také koncovku nabíječky. Více toho výrobce již nepřibalil.

Mobiola Phantom

Konstrukční zpracování: i plast funguje

Rozmazleni posledními léty jsme si zvykli na skleněné či celokovové telefony. Mobiola se však rozhodla, že na to půjde jinak. Novinka Phantom je proto plastová. Poznáte to na první pohled a můžeme to brát jako jistý handicap. Plastová záda jednoduše nenadchnou. Úchop rukou pak vše potvrdí, telefon působí spíše jako hračka než dospělý přístroj. Obloukem se však dostáváme i k výhodě. Phantom váží jen 138 gramů a v ruce působí velmi příjemným dojmem. Novinka Mobioly vám dám vzpomenout na dobu lehkých přístrojů.

Vše umocňují mírně zaoblené boky i příjemná povrchová matná úprava zadní plastové strany. Neskutečně pohodlně se telefon i přenáší, neboť není nijak velký. Co se týče samotného vzhledu, musíte se spokojit pouze s celočernou variantou, která potěší snad jen konzervativněji smýšlející uživatele. Navíc vzhled nelze nazvat originálním. Schválně se podívejte, jak vypadá například Archos Sense 55S.

Novinka Mobioly vám dá vzpomenout na dobu lehkých přístrojů.

Rozmístění tlačítek se omezilo na pravý bok a šťastným jej nazvat nelze. Často používaná odemykací klávesa je až úplně nahoře a o něco hůře se tiskne. Nejde ale vyloženě o problém, neboť telefon není velký a i s menší rukou si lze po několika dnech zvyknout. Na opačné straně se nachází pouze šuplíček, kam lze umístit jednu microSIM kartu a jednu nanoSIM kartu. Místo jedné SIMky pak lze použít paměťovku.

Spodní hrana je domovem průduchu reproduktorů a konektoru. Zde výrobce chválíme za nasazení USB-C, a to navzdory tomu, že na svých oficiálních stránkách překvapivě informuje pouze o microUSB. Zbývá nám horní hrana, kde je dle očekávání 3,5mm jack. Na zadní straně se nachází čtečka otisků prstů, na kterou velmi přesně padne váš ukazováček. Čtečka pracuje spolehlivě, jen je poněkud pomalejší. Vás otisk však rozpozná téměř pokaždé.

Mobiola Phantom

Phantom se může pochlubit i značnou bytelností. Konstrukce není nijak rozebíratelná, nikde nic nevrže a telefon se neprohýbá. V tomto ohledu tedy konstrukci nemáme co vytknout.

Líbilo se nám
  • dobře padne do ruky
  • bytelné zpracování
  • velmi nízká hmotnost
Nelíbilo se nám
  • hůře umístěné odemykací tlačítko
  • telefon působí velmi obyčejně
Diskuze ke článku
Blue Sun
Blue Sun
Vzkaz pro šéfredaktora: prosím, pošlete autora článku na oční, ať příště nepíše při hodnocení fotek takové nesmysly. Velmi slušná úroveň fotek a ostrost? Kde, prosím?
#TFS
Mobiola co to je za značku? To kdo vyrábí? :O
Pesedm
S bezpečnostními záplatami platnými k září 2017 :D
chedofo
Co to je? ????

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze