LG G7 ThinQ
recenze

LG G7 ThinQ

Povedená tuctovka
44

Naprostá špička mezi smartphony začíná mít pro rok 2018 ucelenou podobu. Aktuálně ji doplnilo i LG G7 ThinQ, tedy vlajkový model výrobce lákající na povedenou zadní stranu, kvalitní displej, výkonné vnitřnosti nebo duální fotoaparát. Dobrým zvykem u LG je také příjemná cena. Dokáže novinka od LG zatopit zavedeným velikánům?

Konektivita: vše potřebné

U nejvyššího modelu výrobce snad ani nelze očekávat jakkoliv omezenou konektivitu. Máme zde tedy kompletní podporu LTE, 3G i 2G sítí. K internetu se můžete připojit také pomocí Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, spojení na kratší vzdálenosti zajišťuje nové Bluetooth 5.0 a NFC. Pro navigaci či zorientování se můžete využít A-GPS včetně elektromagnetického kompasu, nechybí ani ruský GLONASS a evropský systém Galileo.

LG G7 ThinQ
Líbilo se nám
  • rychlé LTE
  • NFC

Fotoaparát: pro náročné jako dělaný

LG již tradičně produkuje kvalitní fotoaparáty a vysoké ambice má i G7 ThinQ. Na zadní straně se nachází hned dva 16megapixelové fotoaparáty se světelností f/1.6, respektive f/1.9. Fotoaparát blíže čtečce otisků prstů je klasický, ten dále je širokoúhlý, kdy se vám do záběru vměstná mnohem větší část scény. Patrný je již efekt rybího oka, avšak nijak výrazně. LG se může pochlubit optickou stabilizací, laserovým ostřením a přisvětlovací LED diodou.

LG G7 ThinQ

Přímo do aplikace fotoaparátu je implementována funkce Google Lens, která dokáže rozpoznávat objekty či produkty a vyhledat relevantní informace. Novinka od LG je vybavena také umělou inteligencí, stačí zapnout režim AI CAM. V daný moment se telefon snaží rozpoznat cokoliv, na co namíříte fotoaparát. A daří se mu to. Nejde tedy jen o to, že nastaví fotografování krajiny, když hledíte do dálky. Rozpozná například dveře, okna, lidské ruce, nohy, stromy, trávník, květiny, skleničku a podobně. V případě nejistoty volí obecnější slova či materiály, ze kterých by objekt mohl být vyroben.

Ukázkové fotografie – klasický objektiv a širokoúhlý objektiv
Ukázkové fotografie

8megapixelová čelní kamerka ve výřezu disponuje slušnou obrazovou kvalitou. Mezi volbami nechybí různé speciální efekty, které pobaví především mladší generaci či fanoušky selfies.

LG G7 ThinQ
Ukázková fotografie z čelního fotoaparátu

Záznam videa je umožněn maximálně ve 4K rozlišení se 30 snímky za vteřinu. Vyšší snímkovací frekvence bohužel v kombinaci se 4K rozlišením není dostupná. 60 snímků za vteřinu dosáhnete až při nastavení Full HD rozlišení. Samotná kvalita videa je na špičkové obrazové i zvukové úrovni.

LG G7 ThinQ (testovací video) – 2160p, 30 FPS

Software: Android podle LG

LG sáhlo k poměrně masivní nadstavbě nad Androidem 8.0 Oreo. V současnosti jde již spíše o výjimku, neboť ostatní výrobci jdou naopak směrem k čistému Androidu. Nadstavba od LG není vyloženě špatná. Například zcela ruší menu a všechny aplikace jsou rozprostřeny po pohotovostních obrazovkách. Pohyb prostředím usnadňuje plovoucí tlačítko, které může ukrývat rychlý přístup až ke čtyřem vámi zvoleným aplikacím. O něco jednodušší by mohlo být nastavení, kde je až nezvykle mnoho položek rozdělených do čtyř záložek. Nastavit si můžete skutečně spoustu věcí, ale možná by každá volba nemusela mít vlastní položku. Po pár dnech si však lze zvyknout. Důležité je, že se velmi povedla optimalizace.

Líbilo se nám
  • dobře optimalizované prostředí
  • množství nastavení
Nelíbilo se nám
  • poměrně mohutná nadstavba
  • méně přehledná nabídka s nastavením
Diskuze ke článku
Lukáš
Opět. Jinak vcelku hezký telefon zmrví vykousnutým displejem. Hnus.
Arny2
Telefon nevypadá špatně. Kdyby tam dali větší baterku, tak by udělali víc. Třeba výdrž zlepší nějaká aktualizace
Blue Sun
Blue Sun
To se tak člověk podívá na docela hezký telefon za pěknou cenu, řekne si "to by mohlo jít". A pak to začne... škrábající se sklo, slabá výdrž, nepřesvědčivý reprák, naprosto tragický foťák, nepřesvědčivá nadstavba systému... V tu chvíli jsou ty tisícovky navíc za Samsung či Sony rozumně utracené peníze. V tu chvíli radši vezme i Huawei, protože i ten bude lepší.
Asi ho taky vyvíjela teprve se učící umělá inteligence...
Pedro
Súhlasím s tým čo písal Shiimii, tiež ten mobil používam bez ochranného skla a púzdra a je bez jediného škrabanca, výdrž baterky je priemerná, teda cca 1,5 dňa používania, je to cca 5 hodín SOT, displej nádherný, fakt super, systém taktiež veľmi dobrý odladený, prehľadný, rýchly, aj zvuk boombox sa mi páči, podľa mňa to hrá veľmi dobre, hlavne keď sa mobil položí na stôl, tak zvuk je vážne skvelý, na pomery mobilu nadpriemerný. A foťák je super, hlavne širokouhlý. Z môjho pohľadu je zbytočné mať hoc aj tri foťáky, ako má Huawei, ale keď tam nieje jeden širokouhlý, tak to nemá význam. Ten širokouhlý je top. Pre mňa LG G7 je vážne výborný mobil. Každý má iný vkus, a ja sa nestotožňujem s tými negatívami ktoré recenzia vytkla mobilu. :) Ja by som iný fakt nechcel.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze