LG G Flex
recenze

LG G Flex

Zahnutý kutil

Máme před sebou další krok směrem kupředu nebo naopak úkrok stranou, který zapadne v zapomnění? To ukáže až čas. Jedním z průkopníků zahnutých telefonů však navždy bude LG Flex s šestipalcovým HD displejem, který se nespoléhá jen na efekt ohnutí, ale láká i na samoopravovací záda. Vyplatí se nemalá investice za originální vzhled?

LG představilo svůj první zakřivený telefon v říjnu loňského roku, ale bohužel světový primát si nepřipsalo. Předběhl jej Samsung s modelem Galaxy Round. LG však přeci jen může být na koni. Samsung svůj model prodává pouze na domácím trhu v Jižní Koreji. Naproti tomu LG s G Flexem expanduje na většinu světových trhů a tento měsíc doputoval „křivák“ také k nám do České republiky.

LG G Flex

Nesnaží se však zaujmout jen zakřiveným tělem. Želízkem v ohni jsou také samoopravovací záda, která dokáží drobné škrábance zcela zacelit. Špatně to nevypadá ani s výbavou, kde nechybí výkonný procesor, dostatek RAM i kvalitní fotoaparát. Snad jen „pouze“ HD displej by na šesti palcích mohl někoho zarazit.

Technické parametry LG G Flex

Kompletní specifikace
Konstrukce160,5 × 81,6 × 7,9 mm, 177 g, konstrukce: klasická, odolnost: ne
DisplejPOLED, 6" (1 280 × 720 px)
Fotoaparát13 Mpx (4 032 × 3 120), LED dioda, autofocus, video: 3 840 × 2 410 px, 30 FPS
ChipsetQualcomm Snapdragon 800 MSM8974, CPU: 4×2,26 GHz, GPU: Adreno 330
PaměťRAM: 2 GB, vnitřní paměť: 32 GB, paměťové karty: ne
Datové funkceHSPA: ano, LTE: ano, Wi-Fi: 802.11a/b/g/n, Bluetooth: 4.0, NFC: ano
Operační systémAndroid 4.2
Akumulátor3 500 mAh, bezdrátové nabíjení: ne, doba nabíjení: 2:30 hodin
Dostupnostúnor 2014, 19 900 Kč

LG G Flex – videopohled

Obsah balení

V základním balení nehledejte nic nečekaného. Kromě stohu papírů, které stejně nikdo nečteme, objevíte špuntová sluchátka, USB kabel a také samozřejmě koncovku nabíječky. LG přeci jen u drahého modelu mohlo přidat nějaký příjemný bonus.

Design a konstrukce

Pokud dnešním telefonům vyčítáme jejich uniformnost a stále se opakující vzhled, měli bychom u LG G Flex jásat. Pryč s všední fádností, telefon je zahnutý. To LG nelze upřít. Zahnuté telefony jsme tu ještě neměli a na G Flex se budou doslova lepit pohledy kolemjdoucích. Nejvíce vše vynikne ve chvíli, kdy například telefon položíte před sebe na stůl. V tu chvíli nebude nikdo řešit, že je to vlastně jen další obří „plácačka“, kterou výrobce mírně zahnul s ohledem na aktuální technologické možnosti.

Z tohoto důvodu si tedy LG pochvalu zaslouží, ale nic převratného, po stránce vzhledu samozřejmě, nevymyslelo. I tak se ale telefon líbí a i v tmavě šedém odstínů působí reprezentativním dojmem. Chybí však nějaký více oživující prvek, který by přebral štafetu po prohnutí, které dříve či později zevšední.

Prohnutí na telefonu osloví každého ve vašem okolí

Rozměry telefonu jsou samozřejmě velké, přeci jen zde máme šestipalcový tabletofon. Výška 160,5 milimetrů by ještě ani moc nevadila, ale šířka přes 80 milimetrů již menší ruce nepotěší. Tloušťka pouhých 7,9 milimetrů už je považována za jakési nepsané pravidlo pro úspěch na trhu. Hmotnost 177 gramů pak nevybočuje z průměru, opět samozřejmě s ohledem na velikost zařízení.

LG G Flex

Dalším poznávacím znamením mohou být tlačítka. Ta jsou po vzoru vlajkového modelu G2 opět na zadní straně. Do odemykací klávesy je navíc integrována efektně vypadající LED dioda, která vás upozorňuje různě barevným blikáním na zmeškané události. Říkáte si, že je na špatném místě? Na to LG myslelo a přidalo ještě jednu diodu nad displej. V nastavení blikání můžete nastavit. Nejde jen o události, ale také například barvu blikání.

Tlačítka jsou po vzoru modelu G2 na zadní straně

Pakliže hledáte konektory, všechny se tentokrát soustředily na spodní stranu. Termínem všechny myslím jen 3,5 mm jack konektor a micro USB konektor. Žádná specialitka navíc se bohužel nekoná.

Konstrukce celého telefonu bude vždy sledovaná. Je plastová a ohebná. Vydrží? Nezlomí se? Prozatím se zdá, že vše nějaký čas vydrží, telefon si nechá líbit i narovnání do roviny, avšak příliš často to nedělejte. Z intenzity vašeho tlaku na telefon při snaze jej narovnat totiž poznáte, že časté opakování by již mohlo zanechat nevratné následky.

Diskuze ke článku
tom
Da se nosit v kapse?
Franta
Nějak mi tu chybí zmínka o Nexus S a galaxy nexus
lada
Jen takový "dizajnový" výkřik. Ale zle to nevypadá..
BadRich
Dobrý den,
neví někdo jestli LG G Flex od T-mobile je brandovaný, a jestli ano jestli je na něj aktualizace na 4.4 android?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze