Lenovo Vibe P1m
recenze

Lenovo Vibe P1m

Hezké, chytré a s dlouhou výdrží

Střední třída mnohdy znamená hodně muziky za málo peněz. Tohoto motta se snaží co nejvíce držet nové Lenovo VIBE P1m, které za částku jen nepatrně přesahující 5 000 Kč nabízí kvalitní displej, silnou baterii, povedené prostředí nebo takřka maximální výbavu. Povede se Lenovu zatopit konkurenci?

Čínské Lenovo je na českém trhu už velmi dobře známé, a to nejen svými notebooky. Produkuje i poměrně zajímavé mobilní telefony a jeden takový se nám aktuálně dostal na redakční test. Model VIBE P1m spadá do poctivé střední třídy a hodlá nabídnout maximum funkcí za co nejnižší cenu. Ta se pohybuje aktuálně lehce nad pěti tisíci korunami, a to výrobci dovolilo se nijak zásadně omezovat ve výbavě, ba co víc, přidat i několik příjemných překvapení. Všechny předpoklady pro pozitivní hodnocení tak novinka má. Vypadá lákavě a jejím cílem je být nejlepší. Podaří se jí to?

Lenovo VIBE P1m

Technické parametry Lenovo Vibe P1m

Kompletní specifikace
Konstrukce141 × 71,8 × 9,3 mm, 148 g, konstrukce: klasická, odolnost: IPx3
DisplejTFT IPS, 5" (1 280 × 720 px)
Fotoaparát8 Mpx (3 264 × 2 448), LED dioda, autofocus, video: 1 280 × 720 px, 30 FPS
ChipsetMediaTek 6735P, CPU: 4×1 GHz, GPU: ano
PaměťRAM: 2 GB, vnitřní paměť: 16 GB, paměťové karty: microSD
Datové funkceHSPA: ano, LTE: 150 / 50 Mb/s, Wi-Fi: 802.11b/g/n, Bluetooth: 4.1, NFC: ne
Operační systémAndroid 5.1
Navigacevestavěná GPS: ano (A-GPS), Google Mapy
Akumulátor4 000 mAh, bezdrátové nabíjení: ne, doba nabíjení: 2:37 hodin
Dostupnostříjen 2015, 5 499 Kč

Lenovo Vibe P1m – videopohled

Obsah balení

V základním balení najdete kromě telefonu a nezbytných návodů také základní pecková sluchátka, USB kabel a koncovku nabíječky. Jako bonus výrobce přidává také gumové pouzdro na zadní stranu a boky. V našem případě byl tmavě modré barvy a jinak pěknému telefonu příliš neslušel. Na druhou stranu, ochrannou funkci bude plnit dokonale. Posledním prvkem příslušenství je ochranní fólie.

Lenovo Vibe P1m

Design a konstrukce: poctivý kus telefonu

Vzhled výrobce tentokrát příliš nezajímal a použil osvědčený model. Žádná extravagance se tedy nekoná, telefon má běžný tvar dnešní doby s důrazem na oblé boky a hrany. Kombinace bílé či černé varianty se stříbrnými prvky je klasikou, která v podstatě nestárne. Přesto je nutno říci, že VIBE P1m bude vyhovovat spíše konzervativněji smýšlejícím uživatelům.

Do ruky novinka padne naprosto skvěle, za což možná vděčíme nezvykle velké tloušťce 9,3 milimetrů. Vše jde na vrub velké baterii, ke které se dostaneme později. Zaoblení hrany pak svědčí dlaním a nikde nic netlačí. Nijak přemrštěná není se svými 148 gramy ani hmotnost. Zbylé rozměry pak činí 141 milimetrů na výšku a 71,8 milimetrů na šířku.

Ochranné pouzdro je praktické

Čelní strana je klasicky rozvržena. Pod displejem se nachází trojlístek senzorových kláves, které jsou vybaveny podsvětlením a vibrační odezvou. Nad displejem se nachází nezbytná čidla, reproduktor a informační LED dioda. Ta svítí červeně při nabíjení a zeleně bliká při zmeškané události. Bohužel ji nelze nijak nastavit, bliká však do přečtení události.

Na pravém boku objevíme klávesu regulující hlasitost a odemykací tlačítko. Jejich umístění lze označit za ideální, stejně tak stisk, který je jistý. Veškeré konektory se nacházejí na horní hraně, jde o 3,5mm jack a microUSB konektor. Na levém boku je nezvykle umístěn dvoupolohový přepínač. Na rozdíl od iPhonů ale nezapíná tichý režim - zde slouží k rychlému zapnutí úsporného režimu.

Spodní hrana skýtá prostor pro dva průduchy, ale bohužel jen jeden reproduktor, který je umístěn v levém z nich. Stereo bychom samozřejmě viděli raději, avšak při takovéto blízkosti průduchů by jeho efekt byl beztak téměř nulový. Zadní strana poskytuje informaci o tom, kdo telefon vyrábí, a nechybí ani logo řady VIBE. Dominantou je pak mírně vystupující plocha s fotoaparátem. Zarovnání s okolím by však bylo mnohem vhodnější.

Zpracování telefonu je na vysoké úrovni. Zadní kryt je sice odnímatelný, avšak celkově telefon působí bytelným dojmem. Zde nemůžeme opomenout speciální nanovrstvu, která je nanesena na tělo telefonu. Ta má za úkol odpuzovat vodu a model VIBE P1m tak bez úhony přežije déšť nebo polití vodou. Rozhodně se s ním však nekoupejte.

Diskuze ke článku
Janek
Už bych asi nedával jako zásadní nedostatek nevyměnitelnou baterii - cena originálních baterii je občas mimo a kupovat přímo u číňanů je sázka do loterie. Už sposta lidí tahá sebou power banky, které obslouží i tablet, chytré hodinky ...
Kuba
Proč video netočil Michal,ale Martin?
Tom
Softwarově je na tom bídně. Neumí řadit kontakty podle příjmení...
Jan Schejbal
Jan Schejbal
Velká konkurence je pro tenhle telefon podle mě také Meizu M2.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze