Huawei Watch GT2e
recenze

Huawei Watch GT2e

Zaměřeno na sportovce
32

Chytré hodinky Huawei Watch GT2e zaujmou líbivým vzhledem, dlouhou výdrží i sympatickou cenovkou. V této recenzi se dozvíte, jaké jsou mé pocity z dvoutýdenního používání a jaké změny přináší oproti klasickým Huawei Watch GT2.

Sportovní a zdravotní funkce: osobní trenér na zápěstí

Sportovní nadšenci mají k dispozici hned 85 režimů cvičení, mezi kterými nechybí triatlon, cyklistika, plavání v bazénu nebo na otevřené vodě, ale také exotičtější sporty jako například kendó, street dance, tchaj-ťi či šipky. Svůj oblíbený sport si tak snadno najde snad úplně každý. U těchto aktivit následně zjistíte čas strávený cvičením, množství spálených kalorií a srdeční tep. K dispozici je však také 13 různých druhů běžeckých kurzů. V praxi to vypadá tak, že po spuštění daného kurzu vás hodinky upozorňují, zda se nacházíte v optimální tepové frekvenci, případně, jestli byste měli zmírnit dopad a podobně.

Huawei Watch GT2e

Při venkovním běhání potěší rovněž podpora GPS a GLONASS. Podobně jako u předchozích modelů nelze očekávat přesnost, na kterou jsme zvyklí z telefonů. Přeci jenom se stále jedná o poměrně malé zařízení na zápěstí a pokud běháte primárně ve městě, budete se setkávat s různými nepřesnostmi. Z tohoto důvodu je mnohem lepší se jít proběhnout někam na otevřené prostranství, kde se Watch GT2e již poměrně dobře orientují a dokážou víceméně přesně zaznamenat trasu, kterou jste uběhli.

Sportovní funkce jsou u Huawei Watch GT2e na vysoké úrovni.

Co se mi líbilo, jsou také poměrně detailní informace o sportovních aktivitách zobrazené přímo na hodinkách, takže nemusíte spoléhat pouze na přidruženou aplikaci a údaje v ní uložené. Stejně tak jsem byl spokojen se snímáním tepové frekvence, které jsem měl zapnuté nepřetržitě, či měření kvality spánku, které správně zaznamenalo čas vstávání, ale i čas, kdy jsem šel spát. Funkce měření stresu pak vychází z vaší tepové frekvence. Pro správnou kalibraci se vás však hodinky nejprve zeptají na sérii otázek, aby otestovali, jak na ně reagujete pomocí měření tepu. Pokud chodíte plavat, můžete se těšit na automatickou detekci stylu plavání, počet temp, SWOLF, ale i další údaje. Nic vám nebrání si změřit ani okysličení krve, jehož funkci jsem popisoval v recenzi chytrého náramku Honor Band 5. Se sportovními a zdravotními funkcemi jsem byl spokojen a nic mi nescházelo. Škoda snad pouze chybějícího senzoru EKG, který však stále u mnoha výrobců (i přes schopnost měřit EKG) nefunguje kvůli čekání na potřebná povolení.

Sportovní funkce u Huawei Watch GT2e jsou na vysoké úrovni a myslím si, že průměrně náročný (neprofesionální) sportovec bude s nabídkou zcela spokojen. Ti, kdo chtějí běhání brát vážněji, by se podle mého názoru neměli dívat po chytrých hodinkách kombinujících několik desítek různých funkcí, ale zaměřit se spíše na kvalitní hodinky specializované na běh a doplnit je o hrudní pás.

Líbilo se nám
 • podrobné statistiky o sportovních aktivitách i kvalitě spánku
 • užitečné běžecké kurzy s virtuálním trenérem
 • rychlé a spolehlivé měření tepu, a to i pod vodou
 • měření okysličení krve
Nelíbilo se nám
 • senzor EKG by mohl přijít vhod

Zhodnocení: skvělá volba

Huawei Watch GT2e jsou povedeným faceliftem původních hodinek Watch GT2. Během testování jsem ocenil zejména velký a dobře čitelný displej, dvoutýdenní výdrž a množství sportovních funkcí. Mezi nevýhody se řadí nemožnost doinstalovat jakékoliv aplikace. Hodinkám by prospěla alespoň možnost propojení a uložení skladeb ze Spotify, která rovněž chybí. Pokud vyžadujete telefonování skrze hodinky, doporučil bych vám nákup klasických Watch GT2, pokud však nemáte v úmyslu skrze hodinky volat, osobně bych preferoval Watch GT2e. Za výrobcem doporučenou cenu 4,5 tisíce korun se podle mého názoru stále jedná o jedny z nejlepších chytrých hodinek na trhu, s jejichž nákupem rozhodně chybu neuděláte.

Huawei Watch GT2e

Konkurence

Mezi konkurenci můžeme zařadit také Samsung Galaxy Active2, které mají rovněž velmi podařený displej a nechybí jim ani možnost nainstalovat aplikace. Navíc disponují schopností měřit EKG, kterou však v současnosti nevyužijete. Oproti Watch GT2e stojí zhruba o dva tisíce korun víc, jejich výdrž je však značně nižší.

Samsung Galaxy Watch Active2 44mm

Konstrukce44 × 44 × 10,9 mm, 30 g, odolnost: IP68 / MIL-810G
Pásekumělý, vyměnitelný: ano (20 mm)
DisplejAMOLED, 1,4" (360 × 360 px)
SystémTizen, kompatibilní s: Android, iOS
KonektivitaBluetooth: 5.0, ne, Wi-Fi, NFC
Akumulátor340 mAh, nabíjení: proprietární kolébka

Majitelé iPhonů mají pravděpodobně jasno a sáhnou po Apple Watch. Poslední generace se chlubí podporou EKG a konečně dostala i režim Always-On. Pořizovací cena je však oproti Huawei Watch GT2e přibližně dvojnásobná a výdrž baterie několikanásobně horší.

Apple Watch 5 44 mm

Konstrukce40 × 30,4 × 10,7 mm, 36,5 g, odolnost: ano
Pásekkožený, kovový, umělý, vyměnitelný: ano
DisplejAMOLED, 1,57" (448 × 368 px)
SystémwatchOS, kompatibilní s: iOS
KonektivitaBluetooth: 5.0, NFC
Akumulátor? mAh, nabíjení: bezdrátové

Pravděpodobně hlavní konkurencí jsou Amazfit GTR od Xiaomi, které se chlubí dokonce ještě o několik dní delší výdrží a stejně velkým AMOLED displejem s nepatrně horší jemností.

Xiaomi Amazfit GTR 47mm

Rozměry47,2 × 47,2 × 10,8 mm, 36 g
DisplejAMOLED, 1,39" (454 × 454 px)
Fotoaparát
Procesor
PaměťRAM: 16 MB, úložiště: 40 MBne
Akumulátor410 mAh
huawei-watch-gt2e
Klady
 • povedený design
 • dlouhá výdrž
 • špičkový displej
 • přívětivá cena
 • nadprůměrné množství sportovních funkcí
 • zvýšená odolnost
 • vyměnitelné pásky
Zápory
 • chybí propojení se Spotify
 • bez možnosti doinstalování aplikací
 • ořezaná aplikace pro iOS
Diskuze ke článku
Štěpán
Děkuji za vysvětlení. Zajímavé hodinky, to se musím uznat. Přeji pěkný den.
Carda
Hrůza a hnus tyto Huawei Watch GT2e
To je jako mít na ruce Pražský orloj :D
Tom
Opět nemožnost zobrazit notifikace při sportovním režimu,opět nulová možnost doinstalace čehokoliv do hodinek mimo ciferniku,opět žádný export do Strava.
Aron
S tou vydrží na jedno nabití,to je třeba brát s rezervou

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze