Asset 1Vše z veletrhu CES na jednom místě
Huawei Watch GT2
recenze

Huawei Watch GT2

S elegancí sobě vlastní
36

Hledáte chytré hodinky s opravdu dlouhou výdrží, se kterými můžete sportovat na suchu i ve vodě? Pak by vaší pozornosti neměly utéct nové Huawei Watch GT2, které výše zmíněné splňují a navíc se chlubí špičkovým displejem s bezrámovým ciferníkem nebo novým čipsetem Kirin A1. Jaké jsou mé dojmy z hodinky vám prozradím na řádcích níže.

Systém a výkon: jdou si svou cestou

Po softwarové stránce se od předchozí generace příliš mnoho nezměnilo. V hodinkách najdeme vlastní operační systém od Huawei, který bez problémů zvládá českou diakritiku, funguje dostatečně plynule a nabízí přehledné menu, v němž se pohybujete vertikálním svajpováním.

Mnohými vytýkaná nemožnost doinstalovat si aplikace přetrvává i u druhé generace. Osobně mi však tato vlastnost hodinek během používání tolik nevadila a naopak jsem ocenil dlouhou výdrž. U naprosté většiny dnešních chytrých hodinek, které umožňují instalaci aplikací a disponují dospělejším operačním systémem, je běžná jednodenní až dvoudenní výdrž. Podle mého názoru jde tedy o „něco za něco“ a záleží jen na uživateli, co preferuje.

Hodinky disponují 4GB interním úložištěm, ze kterého vám zůstane po zapnutí dostupná přibližně polovina. Díky Bluetooth 5.1 a novému čipu Kirin A1 hodinky slibují kvalitnější přenos hudby přímo do sluchátek a propojení až na vzdálenost 150 metrů v otevřeném prostoru. Občas jsem se tak vydal na procházku pouze se sluchátky a do hodinek si nahrál svůj oblíbený podcast. Přestože lze hodinkami ovládat přehrávání Spotify spuštěného na telefonu, neexistuje způsob, jak si do hodinek samotných naimportovat hudbu z této aplikace nebo podobných, a to je v dnešní době rozhodně škoda.

Samotný přenos hudby do sluchátek je bezproblémový a s kvalitou jsem byl zcela spokojen. S hodinkami lze také volat, přičemž kvalita hovoru je poměrně slušná a maximální hlasitost je dostatečná, jak už jsem psal výše. Problémem nejsou ani notifikace, na které bohužel nelze odpovídat, a to ani ve zkrácené podobě, což je škoda, ale svůj účel upozornit na to, co je nového na vašem smartphonu, i tak splní.

Aplikace Huawei Health je dostupná pro Android i iOS.

Aplikace Huawei Health, kterou je nutno si nainstalovat, pokud chcete hodinky spárovat s vašim smartphonem, ať už s operačním systémem Android či iOS, nabízí možnosti, jak upravit nastavení hodinek, monitorovat naměřená zdravotní či sportovní data, případně je aktualizovat. Kromě vyloženě sportovních a zdravotních funkcí, na které se zaměříme v jedné z dalších kapitol, lze Watch GT2 využít také jako svítilnu, kompas, barometr či jako již zmíněný přehrávač hudby. Zajímavostí je také například funkce „Dechové cvičení“, která připomíná další podobné funkce na jiných chytrých hodinkách a uživateli „radí“, jak má dýchat. Nakonec dodám, že během testování byla v hodinkách nainstalována verze systému s označením 1.0.0.50.

Líbilo se nám
  • 4GB úložiště
  • přehledně uzpůsobené prostředí
  • dodatkové funkce
Nelíbilo se nám
  • nelze doinstalovat aplikace

Výdrž a nabíjení: dva týdny bez nabíjení s přehledem

Výdrž je značně nadprůměrná, což jsem si během používání náležitě ověřil. Jako příklad mohu uvést různé sportovní aktivity. Například běh o délce 46 minut se zapnutou GPS mě stál pouhé tři procenta kapacity baterie. Při cvičení na lekci TRX jsem zase po hodině aktivního cvičení, a tedy i měření a takřka neustále rozsvíceného displeje, přišel o 4 %. Asi nemusím zdůrazňovat, že jednou z největších předností Huawei Watch GT2 je bez diskuze výdrž. Bez zapnutého režimu Always-On vydrží hodinky deklarovaných 14 dnů. Při zapnutém Always-On displeji pak přibližně 8 dní. V porovnání s většinou ostatních chytrých hodinek se tak jedná o rekordmana a pokud vás nebaví dávat hodinky každý večer na nabíječku, určitě byste měli zařadit Watch GT2 do užšího výběru.

Huawei Watch GT 2

Baterii o kapacitě 455 mAh lze pohodlně nabít skrze dodávanou kolébku, ke které se hodinky magneticky přichytí a započne nabíjení. Jediné, co chybí, je snad pouze možnost bezdrátového nabíjení přímo z telefonu. Z osobních zkušeností však mohu potvrdit, že při takto dlouhé výdrži na potřebu hodinky nabít příliš často myslet nebudete.

Míra nabití baterie Čas nabíjení
  10 % █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 5 minut
  20 % █ █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 9 minut
  30 % █ █ █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 13 minut
  40 % █ █ █ █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 17 minut
  50 % █ █ █ █ █ ░ ░ ░ ░ ░ 22 minut
  60 % █ █ █ █ █ █ ░ ░ ░ ░ 28 minut
  70 % █ █ █ █ █ █ █ ░ ░ ░ 34 minut
  80 % █ █ █ █ █ █ █ █ ░ ░ 40 minut
  90 % █ █ █ █ █ █ █ █ █ ░ 48 minut
100 % █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ 57 minut
Líbilo se nám
  • excelentní výdrž
  • rychlé nabíjení
Diskuze ke článku
Petr
Dají se sportovní aktivity z Health vyexportovat do souboru / Endomonda / Stravy? Bez toho opět pro sport nepoužitelné, nemají placení, nepůjde navigovat a nic, protože se nedají doinstalovat aplikace, takže ve výsledku obyčejný náramek s designem hodinek, trochu málo.
Marek
Super hodinky. Ten design je moc hezký, jen skoda té velikosti, která se mi zdá už moc. Jinak NFC je skoda, ze tam není, protože ho mají jen Garmini nebo předražený Apple. Ještě Fitbit tedy, ale ten nedělá pořádně hodinky, co se funkcí týče. To stejné skoro platí u EKG. Jinak mě u hodinek mrzí, ze nejde odpovědět na notifikace, což možná vyřeší nějaká aktualizace a taky nemožnost doinstalovani aplikaci.
Tomáš
No doufejme, že budou lepší než první GT. Ty mají sice super výdrž 22 hodin měření výkonu při nepřetržité tepovce i gps, ale nezvládnou tyto výkony alá horský ultra 20 hod plus už nikam přenést :-( Prý moc velký objem naměřených dat...
Porky
Takže si priplatim a beru Apple Watch. Sice vydrží méně na jedno nabití, ale tyhle od Huawei vlastně nic neumí.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze