Huawei Color Band A1
recenze

Huawei Color Band A1

Elegán na cvičení
8

Monitorovací náramky jsou neustále obohacovány o více užitečných funkcí a společně s tím roste i zájem zákazníků. Proto se do tohoto odvětví nedávno pustil i jeden z největších výrobců telefonů Huawei se svým Color Bandem A1, který se snaží jít cestou pěkného designu a extrémní výdrže baterie. Dokáže však obhájit svou cenu 2 tisíce korun?

Funkce: vše potřebné

Náramek je určen pro fitness monitoring díky jeho počítání kroků a spálených kalorií. Měření kroků zvládá velmi přesně, takže bude mnohem lepší variantou než používat telefon. Zároveň dokáže díky akcelerometru rozlišovat normální chůzi, běh a jízdu na kole. S akcelerometrem souvisí i monitoring spánku, kde byl opět výpočet doby spánku skutečně přesný. Náramek věděl přesně, kdy jsem usnul i se probudil. Se spánkem souvisí i funkce budíku, kdy si v aplikaci jednoduše nastavíte čas a náramek vám ráno na zápěstí začne vibrovat. Budík mě probudil pokaždé a vibrace nejsou přehnaně silné, takže není buzení ani nepříjemné.

Huawei Color Band A1

S čistým svědomím však vibrace nemohu pochválit za cokoliv dalšího. Jejich intenzitu či typ totiž nelze nastavit, což v jiných případech může vadit. Náramek totiž umí vibrací upozornit i na příchozí hovory a SMS zprávy, ale bohužel jsou vibrace slabé natolik, že je často zkrátka necítíte. Ještě že vám začne i modře blikat diodka, takže si zprávy či hovoru přeci jen všimnete. Zároveň zmíním, že tyto funkce pomáhají i v případě, že nevíte, kam jste svůj náramek dali. Pokud jste připojeni v dosahu Bluetooth, stačí klepnout v telefonu na jedno tlačítko a náramek začne vibrovat a blikat, abyste ho snáze našli. Užitečná věcička.

Vhod může přijít i poslední funkce, kterou je vcelku ojedinělé monitorování UV záření. Stačí náramek přidržet hezky na slunci, zapnout v aplikaci skenování a za chvilku zjistíte, zda byste si s sebou měli vzít ven brýle, klobouk či vodu nebo jak silný opalovací krém bude zapotřebí k ochraně vaší pokožky. V současném počasí tuto funkci asi neoceníte, ale v létě se bude nepochybně hodit, obzvláště pokud se snadno spálíte na slunci. Potom bude tento náramek velmi užitečným pomocníkem.

Líbilo se nám:

  • přesné měření kroků a spánku
  • UV senzor
  • LED dioda

Nelíbilo se nám:

  • žádné extra funkce oproti konkurenci

Aplikace Color Band A1: jednoduchá a přehledná

Nadpis říká v tomto případě vše. Pokud jste měli někdy v ruce telefon od Huawei, víte přesně jaký styl designu čekat. Vše je přehledně zobrazeno a rozhodně nehrozí, že se v aplikaci ztratíte. Aplikace komunikuje kompletně česky, takže není problém cokoliv nastavit a veškeré dění se situuje prakticky do tří obrazovek.

Huawei Color Band A1

První zobrazuje cvičení. Zde máte v kruhu informace o počtu kroků a vzdálenosti v metrech. Pod ním je počet spálených kalorií a jejich ekvivalent v jídle a ještě níže naleznete trojici kolonek pro rozdělení chůze, běhu a jízdy na kole. Pokud však obrazovku posunete tahem prstu směrem doprava, dostanete se na stránku pro spánek. Zde je opět kruhově zobrazena celková doba spánku a její hodnocení. Pod kruhem vám dá aplikace trochu přesnější ohodnocení spánku a případnou radu pro jeho zlepšení. Vespod máme poté opět ve třech kategoriích přesný čas hlubokého a lehkého spánku a bdění. Náramek přitom velmi dobře rozpoznává, jestli skutečně spíte nebo se jen převalujete v posteli. Po dalším tahu doprava se ukáže poslední stránka, která slouží pro UV měření. Vyskočí upozornění, abyste určili typ řemínku (guma/kůže), a pak stačí klepnout na tlačítko Test. Za 5 sekund dostanete v kruhu opět výsledek testu a pod ním se vám z deseti ikonek modře zabarví ty s vybavením, které vám aplikace doporučuje vzít sebou ven.

Základní prostředí aplikace

Celou dobu je přitom vespod aplikace kruh s vaším denním cílem, po jehož klepnutí se dostanete k chronologickému přehledu vašeho cvičení a spánku z aktuálního dne. Ať už klepnete na jakýkoliv kruh s měřením v jedné ze tří stránek, dostanete se do podrobné historie, kde se můžete podívat na podrobnější grafy s informacemi ze všech dnů, přičemž se můžete podívat i na souhrnný přehled za celý měsíc či přímo odsud své výsledky sdílet na různé sociální sítě. Do historie se ukládá cvičení, spánek i UV měření, u kterého dostanete podrobný textový popis měření.

Ukázka všech obrazovek historie aktivit

Dále lze v horní liště aplikace vidět dvě ikonky. Ta vpravo vás dostane do nastavení vašeho profilu. Zde můžete upravit informace o vás, jako je jméno, fotka, pohlaví, výška, hmotnost a datum narození. Zároveň si právě zde nastavíte kondiční cíl pro každý den, který je automaticky nastaven na 10 000 kroků. Ikonka náramku vlevo vám potom zobrazuje veškeré informace a funkce náramku. Zde vidíte, zda jste spárováni, a zbývající procenta nabití. Rovněž zde lze nastavit notifikace pro hovory, SMS zprávy a právě v této nabídce rovněž nejdete nastavení budíku a tlačítko pro nalezení náramku. Notifikace bohužel pro jiné aplikace nefungují – pouze příchozí hovory a SMS zprávy. Za zmínku stojí už jen možnost obnovení továrního nastavení a zrušení spárování.

První tři obrázky z menu vpravo, zbytek z menu vlevo

Jak už bylo řečeno, aplikace je velmi hezká a přehledná, díky čemuž se skutečně snadno používá. Tedy používala by se snadno, kdyby vždy fungovala, jak má. Například z upozornění v notifikační liště aplikaci prakticky neotevřete. Klepnete na ikonku, aplikace se pokusí načíst, ale okamžitě spadne. Musíte tak používat zásadně klasickou ikonku na domovské obrazovce a i tehdy aplikace často padá nebo se vám zapne třeba až na druhý nebo třetí pokus. Je to možná drobnost a s funkčností náramku to nijak nesouvisí, ale z části je takové chování opravdu frustrující, zvlášť když se chcete zkrátka jen rychle mrknout na ušlapanou vzdálenost. Snad tento neduh Huawei brzy opraví menší aktualizací, jelikož aplikace padala na třech telefonech, na kterých jsem jí zkoušel.

Líbilo se nám:

  • pěkné prostředí
  • přehlednost
  • dostatek informací
  • jednoduché nastavení

Nelíbilo se nám:

  • neustále padání aplikace
Diskuze ke článku
Jaroslav
Náramek jsem dostal k p9 lite. Vzhled hodnotím kladně, stejně tak pohodlnost nošení, přesnost měření a výdrž baterie. To je ale vše, náramek ve spojení s p9lite neupozorňuje na volání ani sms, resp. upozorňuje chvíli po spuštění aplikace. Po delší době telefonu se zhasnutým displejem prostě náramek vytuhne. Nastavením v telefonu to není, nepohl ani nedávno uvolněný nový FW pro telefon. Chová se to stejně všem lidem, co znám. Možná s jiným telefonem funguje správně, ale ten bundle co dávali je pěkná ostuda. A taky si myslím, že za plnou cenu je to vzhledem ke konkurenci neprodejné.
petr
Na Mate 7 fungují vibrace spolehlivě, zatím na každou sms i hovor, na ten vibruje dokonce dříve, než začne reagovat mobil. Aplikace mi ani jednou nepadla. Bohužel kolo nerozezna, zatím mi na kole nenamerila ani metr, dokonce kolega s pohonem má v menu o kolonku na aktivaci kola navíc.
petr
Kolega s iphonem
Jiří Schindler
Jiří Schindler
No, umí to v podstatě to, co Mi Band 1 za 550 Kč. Jen vám závidím 2 a čtvrt hodiny tvrdého spánku, mám problém se dostat přes 1h 20 min. :D

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze