HTC U11+
recenze

HTC U11+

Dozvuky loňska
7

Dříve běžná záležitost, dnes s nádechem exotiky. Tak bychom mohli charakterizovat četnost testů telefonů se značkou HTC. S lehkým zpožděním se nám do rukou dostalo HTC U11+, které bylo světu představeno na sklonku loňského roku. I s odstupem několika měsíců má však novinka stále co nabídnout. Má velký a kvalitní displej, zvýšenou odolnost či velkorysý výkon. Současně jí nechybí možnost ovládání skrze mačkání boků.

Displej: velký, protáhlý, „nepokousaný“

Čelní stranu zabírá 6palcový displej s minimální rámečky a jemným rozlišením. Displej je poplatný nejvyšší kategorii a je skvěle čitelný na slunci i z ostrých úhlů. Jas lze regulovat automaticky, avšak někdy se automatika zblázní a rozsvítí displej i v naprosté tmě, případně naopak nechá displej pohasnutý i na ostrém slunci a vy tak pár vteřin nic nevidíte. Naopak potěší funkce, kdy displej zobrazuje hodiny a další vámi zvolené informace i po vypnutí. Funkci lze ale případně zcela vypnout či nechat aktivovanou jen v momentě, kdy s telefonem pohnete. Alternativou je informační dioda nad displejem, tu však není možné nijak nastavit. Pakliže by se vám nezdály barvy Super LCD displeje, máte možnost je podrobně nastavit dle vašeho vkusu. O ochranu se stará sklíčko Gorilla Glass 5 a po dvou týdnech testování se na displeji neobjevily ani vlásečnicové škrábance.

Líbilo se nám
 • kvalitní obraz
 • malé rámečky
 • funkce chytrého displeje
 • podrobné nastavení
Nelíbilo se nám
 • občas zmatená automatická regulace jasu

Zvuk: věrné svým předkům

HTC U11+ disponuje hned dvěma hlasitými reproduktory. Bohužel oba nejsou na čelní straně, což by bylo zcela ideální. Hlavní reproduktor našel domov na spodní hraně, doprovodný sekundární nad displejem. Výsledná reprodukce je velmi kvalitní a hlasitá. Větší důraz na hloubky by však neuškodil a stará HTC či Alcately hrají subjektivně mnohem příjemněji. V případě výstupu do sluchátek se musíte smířit s absencí 3,5mm jacku. Dodávaným sluchátkům to nevadí, jsou zakončena USB-C konektorem. Hraji velmi kvalitně, nechybí jim funkce potlačení okolního hluku a co osobně oceňují nejvíce, perfektně sedí v uších. Vlastní drátová sluchátka s jackem připojíte pouze za pomoci výrobcem dodávané redukce. Při každém zapojení vám telefon díky funkci U Sonic nabídne možnost vytvořit specializovaný profil přímo ušitý na míru vašim uším.

HTC U11+
Vlastní sluchátka s jackem? Ta připojíte jedině skrze redukci
Líbilo se nám
 • stereo reproduktory
 • hlasitá a velmi slušná reprodukce
 • povedená dodávaná sluchátka
Nelíbilo se nám
 • chybí 3,5mm jack

Výkon hardwaru: stále i pro nejnáročnější

Jelikož před sebou vlastně máme loňský telefon, nepřekvapí hardwarová výbava stojící na procesoru Snapdragon 835. Ten však v kombinaci s 6GB operační pamětí stačí i těm nejnáročnějším uživatelům, stejně tak hráčům graficky sofistikovaných her. Telefon operační paměť překvapivě využívá jen sotva z jedné poloviny. Omezování nebudete ani úložným prostorem. Ze 128 GB zůstává po prvním zapnutí k dispozici zhruba 119 GB pro vaše data. Ty navíc můžete dále rozšířit paměťovou kartou. Paradoxně má tak starší model více úložného prostoru než letošní novinka U12+.

Benchmark testy
Líbilo se nám
 • velmi výkonný procesor
 • velká RAM
 • velké úložiště a slot pro microSD kartu

Výdrž baterie: dokáže i překvapit

V útrobách telefonu se nachází baterie s kapacitou 3 930 mAh, což není vůbec málo. Výdrž však značně kolísá a opravdu mnohem více než kdy jindy záleží, jakým způsobem telefon používáte. Pakliže budete doma, ale přesto telefon poměrně intenzivně používat, lze se dostat i na dva dny. Jakmile však budete cestovat, kdy telefon často střídá vysílací věže, klesá výdrž viditelně rychleji a rázem se z HTC stává jednodenní smartphone. Ve výsledku tak výdrž hodnotíme jako průměrnou. Nabíjení probíhá svižně, z nuly do plné kapacity to zabere bez deseti minut dvě hodinky. Vždy však počítejte s tím, že budete dobíjet drátově. Moderní bezdrátové nabíjení HTC nenabízí.

V našem testu výdrže, kdy HTC přehrávalo streamované video v kvalitě 1080p, jsme naměřili čas 7 hodin 49 minut.

Líbilo se nám
 • slušná výdrž
Nelíbilo se nám
 • chybí bezdrátové nabíjení
Diskuze ke článku
DxO


Žebříček nejlepších mobilů DxO Mark:

109 Huawei P20 Pro
103 HTC U12+
102 Huawei P20
99 Samsung Galaxy S9 Plus
98 Google Pixel 2
97 Apple iPhone X
97 Huawei Mate 10 Pro
97 Xiaomi Mi MIX 2S
94 Apple iPhone 8 Plus
94 Samsung Galaxy Note 8
92 Apple iPhone 8
Dragereker
Najviac ma zarazila veta ze XZ2 ma o nieco lepsi fotoaparat...to mal byt zart, vsak? :D videl som fotky z U11+ a tie fotky su na lepsej urovni ako u Sony, v noci ma HTC mozno viac sumu, ale stale je to lepsie ako odsumene fotky z XZ2...
Arny2
Čekám jsem, že to bude lepší na výdrž baterky
QNX
Zdá sami to alebo je tento web prehľadnejší?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze