HP Spectre x360
recenze

HP Spectre x360

Luxus samozřejmostí
11

V první polovině minulého roku představila společnost HP zařízení Spectre x360 – konvertibilní notebook, který se honosí především kvalitními materiály a špičkovým zpracováním. Ani výkon ale nestojí stranou a s novými procesory Intel Skylake se z něj stává ještě lépe vybavený krasavec. Jak dopadl v našem testu a vyplatí se do něj investovat?

Displej: ze široka

Osazený 13,3palcový IPS panel nese Full HD rozlišení, tedy 1 920 × 1 080 pixelů. Jeho výsledná jemnost je tak 166 PPI, což je pro běžnou práci více než dostačující. Přesto se u konkurence najdou i jemnější displeje. Například jeho největší sok, Lenovo IdeaPad Yoga 900, se chlubí rozlišením 3 200 × 1 800 pixelů.

HP Spectre 13 x360

Displej má ale jinak široké pozorovací úhly a velmi syté barvy. Černá se u většiny notebooků tváří spíše jako tmavě šedá, ale to pro Spectre x360 neplatí. Minimální jas je za zhoršených světelných podmínek příjemný pro oči, ale ten maximální by mohl být o něco vyšší. V kombinaci s lesklým povrchem byste tak na slunci mohli mít problém s čitelností. Podsvícení je ale jinak rovnoměrné. Senzor jasu chybí. Nevýhodou jsou pak již zmíněné širší rámečky okolo, hlavně ten spodní, což celý displej mírně degraduje a zážitek z něj je o to menší.

Líbilo se nám:

  • dobré pozorvací úhly
  • syté barvy včetně černé
  • minimální jas, který je velmi příjemný pro oči

Nelíbilo se nám:

  • nízký maximální jas
  • široký spodní rámeček displeje

Zvuk: Bang & Olufsen

HP se u Spectre x360 chlubí reproduktory dánské společnosti Bang & Olufsen. Ty by měly zajistit kvalitní zvukový výstup. Nutno dodat, že reproduktory umístěné na spodní straně hrají lépe než u zmíněné konkurence a problém rozhodně nemají ani s hlasitostí. Pořád se ale jedná o zvukový výstup z notebooku a je to poznat zejména na basovém podání, které je ploché. Pro náročnější posluchače je tu ale i 3,5mm jack, jehož zvukový výstup je na dobré úrovni.

Líbilo se nám:

  • vysoká hlasitost
  • dobrý zvukový výstup u audio portu

Nelíbilo se nám:

  • ploché basové podání

Webkamera: lepší průměr

Webkamera tradičně umístěná nad displejem nese rozlišení 1080p a technologii HP TrueVision. Díky ní byste měli mít kvalitní obraz i za špatného osvětlení. Je faktem, že Spectre x360 si za zhoršených světelných podmínek vede lépe než většina konkurence. Jedná se ale pořád o průměr a šum je za špatného osvětlení znatelný.

Líbilo se nám:

  • rozlišení 1080p místo typických 720p
Diskuze ke článku
Petr
Budouci majitele necht si daji pozor na upgrade SSD na 512GB varianty Samsungu. 950 Pro to nedetekuje ani na verzi s i7 ci i5. 951 se nekterym uzivatelum podarila rozjet. Viz. hp forum podpory.
Petr
Jeste je dobre zminit nemoznost upgradu RAM. To vidim jako velkou nevyhodu v kombinaci s i7 verzi.
Marek
Luxus samozřejmostí? Ano, hlavně v tom rozlišení obrazovky, za cenu 36.000 :-D S full hd by mě firma oslovila tak před 10 lety, ne dnes.
pazzy
Na takovou velikost displeje je FullHD více než dostačující. Mě v recenzi chybí info o tom, zda je Win10 Pro či Home. Samozřejmě to můžu vybingovat, ale když už to čtu, možnost připojení do domény je pro mě důležitá.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze