HP Spectre 13
recenze

HP Spectre 13

Anorektik s potenciálem
14

Další z řady výjimečných zařízení, které si máme možnost otestovat, je HP Spectre 13. Notebook, který přitáhl pozornost a zamotal ostatním výrobcům hlavu především díky ultratenkému profilu. Přes očekávání, že výkon bude až na druhé koleji, umí nový Spectre překvapit a ani náročnější uživatele neurazí.

Komunikace: rychlá Wi-Fi a zprvu nestabilní Bluetooth

K internetovému připojení je vám k dispozici pouze Wi-Fi ve standardu 802.11ac. Mimo ní můžete posílat soubory či připojit se k periferiím pomocí Bluetooth 4.2. To bylo ale z počátku dost nestabilní a při pokusu připojit myš spojení mnohokrát vypadlo, ačkoli ostatní notebooky neměly problém. Po prvotních komplikacích se ale připojení stabilizovalo a k výpadkům nedocházelo.

Líbilo se nám:

  • rychlá Wi-Fi

Nelíbilo se nám:

  • zprvu nestabilní Bluetooth

Závěr: anorektik s potenciálem

HP Spectre 13 je především stylové zařízení, ale i tak má rozhodně co nabídnout. Výkon tohoto tenkého krasavce je až překvapivý a neustále vás nutí přemýšlet, jak se všechny komponenty do těla notebooku vešly. Výrobci se podařilo zachovat i prostornou klávesnici a pochvalu získává HP i za tichý a vcelku přesný touchpad.

HP Spectre (2016)

TIP: Recenze HP Star Wars Special Edition – Temná strana Síly

Zamrzí vás rozhodně malý úhel otevření displeje a smířit se budete také muset s dokoupením nějakých těch redukcí, nemluvě o absenci čtečky paměťových karet. Škoda že výrobce neintegroval také dotykovou vrstvu, která by rozšířila možnosti ovládání. Zato ale v davu jistě nezapadnete a každého bude zajímat, co že jsou ty dva plátky kovu u vás na stole vlastně zač. Částka 43 tisíc je pak obhajitelná, ale pouze díky tenkému profilu – jinak se jedná o zcela průměrné zařízení. Pokud jste se do Spectru 13 však zamilovali, nebrání vám žádný zásadní nedostatek v koupi.

Konkurence

Jako prvního z konkurence tentokrát zvolíme MacBook Air (2016). Ten nabídne starší procesor Intel Core i5 Broadwell a 256GB SSD. Srovnává se tak spíše s nižními konfiguracemi Spectru 13. Nabízí ale pouze rozlišení 1 440 × 900 pixelů. Cena činí příznivějších 37 tisíc.

MacBook Air 2016

Největším konkurentem je Lenovo Yoga 900. Tento krasavec nabídne identický procesor, ale 16 GB RAM, dotykovou vrstvu, rozlišením 3 200 × 1 800 pixelů a konvertibilitu. Není tak extrémně tenký jako Spectre 13, ale cena se neliší.

Lenovo Yoga 900

TIP: Recenze Lenovo Yoga 900 – Ultraelegán

Jako posledního soka budeme jmenovat Dell XPS 13 s výkonnější procesorem Intel Core i7-6600U Skylake a lepším QHD+ rozlišení na téměř bezrámečkovém displeji, který přidává na stylovosti. Ostatní výbava je identická, tedy až na větší portovou vybavenost čítající dvě USB 3.0, Mini DisplayPort či čtečku SD karet. Cena se pohybuje okolo 41 tisíc.

Dell XPS 13 2015
hp-spectre-2016
Klady
  • kvalitní materiály a zpracování
  • exkluzivní vzhled s tenkým profilem
  • přijatelný výkon
Zápory
  • nedotykový displej
  • malý úhel otevření víka
  • hlučné a méně účinné chlazení
Diskuze ke článku
Honza7521
Pěkná recenze a moc krásný notebook a docela by mě zajímalo, jestli se bude nabízet i verze 2v1.
Osobně bych zařadil jako dalšího konkurenta Asus ZenBook 3, který se ale ještě neprodává.
Váša Kokstein
Recenze je hezká, ale urcite bych jako konkurenta místo macbooku air zařadil MacBook, který také ma usb-c a ma podobnou konstrukci. Ma lepší displej než MacBook air. A také je zde napsáno ze u MacBook air se oproti HP spectre cena neliší. Ovšem některé konfigurace jsou mnohem levnější.
JK
Pěkný notebook. Vzhledem k předpokládanému určení - reprezentační manažerský přístroj - mi nechybí ani slot na karty, ani dotykový displej. Snad to zahřívání by mohlo dělat starosti, ale to je asi tak vše. Pokud člověk pracuje s okny a ne jablkem, tak je to aktuálně asi bezkonkurenčně nejlépe vypadající "reprezentant".
Petr
Doporučuji se na notebook před případným nákupem podívat na živo, fotky vypadají úžasně, nicméně v reálu se trošku vytrácí punc exkluzivity a obyčejný HP Spectre vychází pro mě subjektivně designově lépe. Maximální úhel otevření displeje taky není žádná sláva.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze