HP EliteBook Folio G1
recenze

HP EliteBook Folio G1

Střet odolnosti a elegance
4

Poptávka po ultimátních a ryze pracovních noteboocích s dlouhou výdrží je na samém vrcholu a HP v tuto chvíli přichází s notebookem, který má vysoké požadavky poslední doby splnit. HP EliteBook Folio G1 slibuje nejen dobrý výkon, ale taktéž dobrou výdrž na baterii – to vše zabalené do odolného těla.

Komunikace: bez mobilních sítí

Již na začátku jsme zmínili, že notebook bohužel nemá slot na SIM kartu, a tak se budete muset obejít bez mobilních dat, což u pracovních notebooků vidíme jen neradi. Rychlá Wi-Fi 802.11ac ale Folio G1 neminula. K dispozici máte také Bluetooth 4.2.

Nelíbilo se nám:

  • chybějící slot na SIM kartu

Závěr: odolnost a elegance se střetávají

HP EliteBook Folio G1 je po všech stránkách EliteBook jak má být. Pevnost konstrukce je až na volnější kloub příkladná a hodí se i vojenská certifikace, která bude hrát roli při provozu v nehostinném terénu. Velkou chválu si HP zaslouží také za skvělou klávesnici, která překonává i nejlepší a řadí se na vrchol žebříčku. Pracovat se vám tak bude v největším pohodlí a Folio G1 v tomto ohledu poráží i proslavené klávesnice ThinkPadů.

HP EliteBook Folio (2016)

TIP: Průvodce: kupujeme notebook do 45 tisíc

Na druhou stranu bych ocenila výkonnější procesory, protože výdrž s těmi úspornými nedosahuje zas až takových výsledků, jaké bychom si představovali, a výkonnější procesory by jí nemuseli až tak radikálně srazit, aby to mělo ve finále větší význam. Chyběla mi také podpora SIM karet, která se u pracantů tohoto typu vyskytuje již samozřejmě, minimálně tedy v nejvyšších variantách. Zklamání také přineslo úložiště, které oproti papírovým 512 GB nabídne uživateli pouze 400 GB.

Konkurence

Konkurence je v tomto případě jasná. Co takhle Apple MacBook 12, také s procesorem Intel Core m7 a 12palcovým displejem s rozlišením 2 304 × 1 440 pixelů? Bude vám chybět samozřejmě dotykový displej a také musíte počítat v této variantě pouze s 256GB SSD. Zvolit ale můžete variantu s méně výkonným Intel Core m5 a k tomu si už 512GB SSD dopřát. Výhodou je bezesporu bezproblémový a odladěný operační systém od Applu či až 12 hodinová výdrž na baterii, nevýhodou pak absence portů. K dispozici vám bude pouze jedno USB-C. Cena obou zmíněných modelů je okolo 47 tisíc.

Apple MacBook (2016)

TIP: Apple představil inovovaný MacBook 12: lepší výkon, výdrž a nová barva

Konkurence už jinak Folio G1 moc nemá, ale v brzké době by se měl dostat na náš trh Dell Latitude 7370, který po vzoru modelů Dell XPS 13 a 15 minimalizuje rámečky okolo 13,3 Full HD displeje. Na rozdíl od modelu EliteBook Folio G1 obsahuje čtečku otisků prstů. Poskytne ale méně výkonný procesor Intel Core m7-6Y54 a pouze 256GB SSD. V této výbavě vás přijde také na 54 tisíc korun.

Dell latitude 7370
hp-elitebook-folio-2016
Klady
  • skvělá kvalita konstrukce
  • kovové šasi
  • odolnost
  • 4K rozlišení
Zápory
  • malá portová výbava
  • displej s nádechem do červena
  • volnější kloub
Diskuze ke článku
Martin P.
Opět chodění okolo horké kaše na téma že Core M ( a vněm integrované grafické jádro je nevýkonné řešení. Ne proti předchozímu se nijak zásadně výkonnostně neposunul a podle druhu optimalizace testu je maximálně výkonný jako nějaké slabší i3 , většinou však jako Pentioum dual-core, Celeron případně x let staré Core2duo.
Luboš
Bude někdy i test Panasonic Toughbook? Ten tuhle parodii strčí do kapsy,je sice skoro jednou dražší ale i tak.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze