HP EliteBook Folio G1
recenze

HP EliteBook Folio G1

Střet odolnosti a elegance
4

Poptávka po ultimátních a ryze pracovních noteboocích s dlouhou výdrží je na samém vrcholu a HP v tuto chvíli přichází s notebookem, který má vysoké požadavky poslední doby splnit. HP EliteBook Folio G1 slibuje nejen dobrý výkon, ale taktéž dobrou výdrž na baterii – to vše zabalené do odolného těla.

Hardware a výkon: pan náročný

HP EliteBook Folio (2016)

Procesor a operační paměť

Intel zapracoval na druhé generaci procesorů Intel Core m a rozhodně je to na finálním výkonu notebooků znát. Ve dvou ze tří variant EliteBook Folio G1 naleznete dvoujádrový procesor Intel Core m7-6Y75 s taktem 1,2 GHz a maximem 3,1 GHz. Tento procesor je často přirovnávám ke slabším procesorům Intel Core i3, což rozhodně není od věci. A HP EliteBook Folio G1 je toho důkazem. I když výkon nedosahuje extrémních hodnot, rozhodně ho k Pentiu nelze přirovnat. Výkon stačí pro všechny běžné uživatele i na náročnější práci, ale na nejlepší rozhodně nestačí. V případě, že notebooku dáte co proto a zatížíte ho na maximum, určitě počítejte s teplejší základnou především v pravém horním rohu. Teploty se ale po většinu času drží v normálu a na chod zařízení tedy nemají větší vliv. Co se týká operační paměti, tak té bude dostatek. 8 GB (LPDD3, 1 866 MHz) zajistí bezproblémový a jistý chod systému.

Grafika

S úsporným procesorem se nese i grafický čip Intel HD Graphics 515. Jak již bylo řečeno v mnoha recenzích, nebude to nejlepší kamarád na hry a stříhání videa, nicméně základy zvládne se ctí, což se jen stěží dá tvrdit o předchozí generaci grafických čipů v procesorech Broadwell. Tady si přeci jen spustíte méně náročné hry. Sice na nižší, maximálně střední detaily, ale i tak to v pracovním notebooku stačí a Folio vás v tomto směru nijak nepříjemně nepřekvapí.

Úložiště

Úložiště obstarává M.2 SSD s papírovou kapacitou 512 GB. Tady ale přišlo obrovské zklamání, protože výsledná kapacita pro data uživatele je omezená pouze na 400 GB. V případě, že i takovou kapacitu nevyužijete, doporučuji se podívat na model s 256 GB, který HP také nabízí. Modelu s vyšší kapacitou se ale bohužel nedočkáte.

Líbilo se nám:

  • úsporný procesor

Nelíbilo se nám:

  • oproti slibům málo interní paměti

Operační systém: businessman

HP EliteBook Folio G1 se bere především jako ultimátní pracovní zařízení, a tak dostaly Windows 10 Pro do vínku i nějaký ten software pro ochranu a správu dat od výrobce. Mezi ty nejzákladnější patří HP Support Assistant, který se stará o aktualizace systému, a také vás propojí s HP, kde si dále můžete rozšiřovat záruku a podobně. Další nese jméno Recovery Manager, který, jak již z názvu napovídá, umožní hladké obnovení systému. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na další programy k ochraně dat a celkově větší bezpečnost systému. Součástí je také vylepšující utilita pro zvuk od společnosti Bang & Olufsen, ve které nastavíte nejen schéma zvuku, ale k dispozici máte i ekvalizér.

Baterie a výdrž: nabíjíme rychle

Vzhledem k zaměření notebooku a také úspornému procesoru jsme čekali i dlouhou výdrž na baterii. Na svého konkurenta v podobě MacBooku 12 to ale bohužel nestačilo. Výdrž 38Wh baterie při kancelářské práci se zastavila na přibližně 7 hodinách, což je značně daleko od slibovaných 11,5 hodin. V případě, že notebook připojíte k Wi-Fi, pak očekávejte ještě nižší, přibližně 6 hodinovou výdrž. Okolo 5 hodin pak notebook zvládne přehrávat streamované Full HD video. Velmi dobrých hodnot dosáhlo Folio v nabíjení, kdy na 100% kapacitu potřebuje pouze necelé 2 hodiny.

Líbilo se nám:

  • rychlost nabíjení
Diskuze ke článku
Martin P.
Opět chodění okolo horké kaše na téma že Core M ( a vněm integrované grafické jádro je nevýkonné řešení. Ne proti předchozímu se nijak zásadně výkonnostně neposunul a podle druhu optimalizace testu je maximálně výkonný jako nějaké slabší i3 , většinou však jako Pentioum dual-core, Celeron případně x let staré Core2duo.
Luboš
Bude někdy i test Panasonic Toughbook? Ten tuhle parodii strčí do kapsy,je sice skoro jednou dražší ale i tak.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze